Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe fogadott kutyám fél a...

Örökbe fogadott kutyám fél a forgalomtól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtam egy 5 éves szálkás szőrű tacsi fiú kutyát. Szófogadó, engedelmes, hívásra bejön, sokáig hajlandó egy helyben türelmesen megmaradni (pl. mikor séta közben másokkal beszélgetünk, leül parancsra nyugodtan ül, nem ugrál fel). Viszont séta közben gyakran húz és a gyors autóktól fél, sőt előfordult már, hogy neki akart ugrani a kocsinak. Ha forgalmas helyen megyünk át az úttesten, biztonsági okokból inkább a hónom alá kapom, minthogy baja legyen. A nagy kutyáktól kifejezetten fél, morog rájuk és támad (arról tudok, hogy korábban egy nagy kutya majdnem széttépte). Hogyan tudnám ránevelni arra, hogy viszonylag normálisan viselkedjen az utcán? Nagyon megszerettük, mert aranyos és saját kerten belül semmi probléma vele. Nem szeretném visszavinni azért, mert az utcán nehéz vele.
2014. júl. 22. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hozzászokva a forgalomhoz, meg kell szoknia. Én a saját kutyámat úgy szoktattam hozzá, hogy ne foglalkozzon a környezetével, hogy pl amikor olyan kutya jött amelyik ugatott rá (nálunk fordítva van, ő a nagy és a kicsik ugatják) akkor felvettük a szemkontaktust (nevét mondod, vagy ciccegsz) és jutifalat. Először elég ha nem ugat, aztán már ne is rángasson stb. Lépésről lépésre. Ugyan így lehet az autókkal is. Ne nyugtatgasd, hanem természetesen nyugodtan haladsz tovább közben szólítod, ha rád figyel jutifalat. Hamar rá fog jönni mit vársz tőle. Ne kerüld a szituációt, de ha Te is ideges vagy azt megérzi. magabiztosan vezesd át ezeken.
2014. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne vedd fel. Olyan nagykörv legyen rajta, amiből biztosan nem tudja kihúzni a fejét, hidd el, meg fog tudni birkózni a helyzettel.


Minél többet és minél nyugodtabb állapotban vagytok forgalmas helyen, annál hamarabb meg fogja szokni és a végén semmit nem fog a számára jelenteni. Üljetek le egy padra és mindenféle reakciót mellőzve nézzétek a kamionokat, buszokat, vagy amiket csak lehetőségetek van nézni. Ha te nem reagálsz, a kutya sem fog. Ha menne neki az autóknak, gyorsan korrigálod, de nem kerítesz belőle nagy ügyet.


Kutyákkal pórázon ismerkedik vagy van lehetőséged futtatóba vinni?

2014. júl. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos választ.

2.-nak: futtató nincs a közelünkben, kertes házas övezetben szoktunk sétálni. Mi is kertes házban lakunk, de azért viszem ki, ne szűküljön be a világa (no meg persze én is szeretek sétálni). Érdekes egy kis "fazon". Mint írtam, a nagy kutyáktól fél, azokra morog. A vele azonos termetűekkel ismerkedik, barátkozik, sőt ha ők közben hazaérnek, be akar velük menni a kapunk. A kisebbeket pedig egyszerűen levegőnek nézi, csak akkor foglalkozik velük, ha ők rámorognak. Olyat szoktunk csinálni, hogy az unokákkal elmegyünk játszótérre, a férjem bemegy velük és pedig kívül leülök vele egy padra és onnan szemléljük a "világot". Az tetszik neki és akkor nyugodt. Akkor nem zavarják az autók. Akkor van baj, amikor mi is megyünk és az autó is, tehát minden és mindenki mozgásban van.

2014. júl. 23. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!