Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki, mikor vett (vagy fogadott...

Ki, mikor vett (vagy fogadott örökbe) új kutyát szeretett kutyája halála utá?

Figyelt kérdés
Ki, mikor vett (vagy fogadott örökbe) új kutyát szeretett kutyája halála utá? Kire, milyen hatással volt a hamar, későn, vagy soha nem vett kutya ténye? Feloldotta a gyászt? Korai volt, vagy úgy érezte, túl sokáig várt? Milyen kötödést tudott kialakítani az előzőhöz képest és mikor? Minden válasz érdekel. Köszönöm!
2014. febr. 1. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az első kutyám halála után (13 évesen halt meg, keverék volt, én akkor csak 17 éves voltam) két hónapig tartott a teljes gyász, nagyon szomorú voltam, annyira szerettem. Aztán eldöntöttük hogy lesz egy új kutyánk és három hónap múlva meg is vettünk egy cavalier king charles spánielt. Őt tenyésztőtől vettük, járunk kiállításokra, most lesz 6 éves. Nagyon szeretem őt is, pörgősebb életet élek mióta velem van, de azért nem felejtettem el a régi kutyámat sem, bár már alig gondolok rá. Ez olyan amikor meghal egy családtag, nem lehet pótolni, de egy idő után el lehet fogadni, fel lehet dolgozni hogy már nincsen közöttünk. Mindkét kutyát imádom! Úgy érzem jól döntöttünk, hogy 5 hónappal a halála után vettük meg. Nagyon boldog vagyok vele, de mivel a régi kutyusommal nőttem fel, együtt nevelkedtünk soha nem fogom elfelejteni. Neki köszönhetem a boldog gyerekkoromat.
2014. febr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Érdekes módon nincs recept. Az első kutyám mikor meghalt, meg voltam veszve, hogy én nem bírom kutya nélkül, úgyhogy két héten belül itt vol a szaporítótól vett kölyök. Akkor korai volt. Idegesített a kis mitugrász, semmit se értő. Türelmetlen voltam vele, akartam vissza az én okos, gyönyörű társamat.

Amikor ez a második kutyám meghalt, akkor elhatároztam, hogy nem kapkodom el, aztán mégis úgy alakult, hogy 12 nap múlva itt volt az új kölyök. Ezt egy percig sem bántam meg, könnyebb volt így.

Talán az is lehet különbség, hogy az első kutyám balesetben halt meg, nagyon váratlanul ért, a második pedig hosszas betegeskedés után, akkor fel tudtam rá készülni.

2014. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leirtad! Én most a gyász legmélyebb szakaszában vagyok, pár hete halt meg fiatalon, 6 és fél éves volt, és néha olthatatlan kutyavágy fog el, másnap meg úgy érzem, nem lennék képes most más kutyához kötődni, vagy soha. Este meg elfog megint egy kutya iránti vágy, és nem tudom, hogy most őt akarom mas kutya képében "visszavásárolni", ami lehetetlen és csalódáshoz vezethet, vagy tényleg egy új kutya visszaadná az életkedvemet. Nem tudom értelmezni az ezzel kapcsolatos érzéseimet, ráadásul az internetes oldalakon azt írják, hogy ez személyre szabott, embere válogatja, nincs rá recept. Ezért lennék kíváncsi tapasztalatokra, személyes történetekre.
2014. febr. 1. 11:01
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is! Igen, sajnos a mienk is agydaganatban halt meg, másfél év folyamatos gyógykezelés után, amikor hol jól volt hosszú ideig, hol megint rossz volt. Az orvos decemberben megmondta, hogy egy hónap.. Egy súlyos rosszullétnél nem hagytuk tovább szenvedni, de mégis úgy érezzük, mintha hirtelen ment volna el. Pedig tudtuk, csak decemberi MR vizsgálatig reménykedtünk, hogy van még pár éve. Ott azonban kiábrándítottak minket.
2014. febr. 1. 11:07
 5/16 anonim ***** válasza:
Idős erdélyi kopónk már epilepsziás is volt, mégis nagyon megrázott, amikor elment örökre. Két héttel később egy barátommal elmentünk a helyi sintértelepre, több kutyát is megnéztünk, de amelyiket el akartuk vinni, az nem ment pórázon, sőt egyáltalán nem akart mozdulni. Feladtam, túl korai volt. Másfél hónappal később egy menhelyen jártam, ott volt egy kutya, mindenáron velem akart barátkozni, pedig sokan sétáltak vele, ismerte az önkénteseket. De neki én kellettem. Akkor már két-három másikkal sétáltam,barátkoztam, de végül ez a vörösiszapból mentett, ivartalanított, alapkiképzést is megkapott egy éves kutya lett a kiválasztott. Most is itt van velem, nagyszerű társ lett belőle, a házat is őrzi rendesen.
2014. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
El kellene menned egy menhelyre, ahol az ottaniak minden kutyát jól ismernek, megmondják, hol élt eddig, lakásban vagy pedig kertben tartható, mi az előélete (ha tudják), válassz néhányat, aztán sétálj velük. Amelyik kötődik hozzád, már a második alkalommal lelkesen üdvözöl, ez a te kutyád. Két hétig járj ki hozzá, csak ha minden rendben, akkor fogadd örökbe. Ezek az 1 éves kutyák megkapták az oltásokat, van bennük chip, sőt iskolába is jártak, mennek pórázon és tudják az alap vezényszavakat. Nem minden menhely ilyen, de a REX és a NOE biztosan.
2014. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nahát, az én kutyám is agydaganatban ment el. Ismerem az érzést sajnos. Mikor ott ültem az utolsó MR-nél a csomagtartómban, fáztam, egymás után szívtam sorban a cigiket, és már csak abban reménykedtem, hogy nem azt fogják mondani, hogy nincs értelme felébreszteni az altatásbó. Szerencsére nagyon jófej volt a dokink, aki azt mondta, hogy most már mindegy mindennek a mellékhatása, megtoljuk mindenféle durva gyógyszerrel, és akkor lehet még néhány tünetmentes hetünk, induljunk vidékre, érezzük jól magunkat. Én valahogy fel tudtam készülni rá szerencsére, de én sem akartam elkapkodni az új kutya beszerzését, gondoltam kivárom míg beüt a szerelem. Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan beüt. A kezembe vettem a kölyköt, nézegettem, fura kis idegen izé volt, nem az én kutyám. Három napig még gondolkodtam. Most itt szuszog a kanapén, rossz, mint az ördög, de imádom. És jól lekötötte a felesleges energiámat, hogy háromszor etetni, három óránként sétálni kellett.

Szerintem nyugodtan nézegess kutyákat, figyeld a menhelyek oldalait, egyszercsak megdobban a szíved, és izgalom tölt majd el. Akkor eljött az idő :)

Még mindig van, hogy sírok a régi kutyámért, gyújtok neki egy gyertyát, még nem volt erőm szétszórni a hamvait, de az új kisdög rengeteg örömöt okoz.

2014. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Gyermekkori kutyám, 16 évesen, 3 éve márciusban halt meg. Én akkor már külön éltem a szülőktől/kutyától, hajnalban jött az sms. Ő is daganatos volt. Egyébként egy több generációs gyönyörű keverék volt, valószínűleg vizsla-dobi volt benne túlnyomórészt. Nem sírtam. Körülbelül rá pár hónapra sírtam először, csak úgy a semmiből előtörtek az érzelmek. Őt kb. 4 hetesen egy cigány nyomta anyám kezébe, hogy ha nem viszi haza, kidobja, hogy megfagyjon. Túlélte a parvót, egyszer autó elé rohant, mégis a daganat vitte el.


Rá egy évre egy nagyon rossz körülmények közül mentett kutyát örökbe fogadtam, aki már 3 éves volt. Fél évig volt nálam, azután rábíztam egy hozzáértő kiképző párosra, mert annyira agresszív volt, hogy nem bírtam vele. Hiába vittem kutyasuliba, foglalkoztam vele rengeteget (nem volt munkám, tehát tényleg rengeteget) nem értünk el semmit. Egy harc volt mindennap.


Amikor elvitték, azt mondtam nem kell kutya egy darabig, elfáradtam. Végül mégis most októberben befogadtam (megvettem, csak ez a szó nem tetszik egy élőlényre) álmaim kutyáját. Hát ő tökéletes. Olyan mint a gyermekkori kutyám. Természetre is, viselkedésre is. Jövő hónaptól megyek vele suliba. Mindig ilyen fajtát akartam, csak sosem éreztem elég felkészültnek magamat. De nem bántam meg semmit.


Sajnálom a kutyádat:(

2014. febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekünk mindig 2 kutyánk volt. Nem 'szándékosan' de mindig úgy jött ki a lépés, ha valamelyik elpusztult, 1-2 hónapon belül jött egy másik. Szó szerint jött. Leült a kapunkban, mi mindig próbáltuk megkeresni a gazdáját, de sose találtuk. Csak akkor fordult elő ilyen ha épp egykutyásak voltunk.
2014. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
az előző kutyám 7 éve ment el, 12 évig voltunk együtt. régi, gyerekkori vágyam volt hogy ilyen kutyám legyen. rendkívüli vérvonallal és tulajdonságokkal rendelkezett. amikor elment utána úgy éreztem hogy soha többé nem fogok kutyát tartani, nagyon nehezen dolgoztam fel a halálát. most 7 év után egy kislány corsonk van aki semmiben nem hasonlít az előző kutyusomhoz. a kötődést ugyan úgy kitudtam alakítani. ha szóba jön az előző kutyám, még most is könnybe lábad a szemem. a karjaimban halt meg, elötte egy hétig már ölben hordtam sétálni. aztán az hatalmas feje az ölemben volt nézett a szemembe hosszan aztán lecsukta a szemét és elernyedt a teste, és vége volt. feldolgoztam már de feledni nem tudom. olyan mintha tegnap lett volna.
2014. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!