Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pofátlanul rossz a kutyánk?

Pofátlanul rossz a kutyánk?

Figyelt kérdés

Van egy lassan kamaszodó kan border collienk. A fő problémám az, hogy kihívásnak veszi a rosszalkodást. Például megpróbálja kihasználni, hogy nem figyelünk, és belopózik a házba, végigmegy az egészen a fal mellett lapulva, majd kilopja a szivacsot a fürdőkád mellől. Nagyon jól tudja, hogy rosszat csinál, ha észreveszem sikítva menekül és elmegy a kerítéshez hátra.

Minap mikor kinn vacsoráztam, csörgött benn a telefon, bementem felvenni, mire kiértem az asztalon volt, és a tányérom tartalmát ette (!). Iszkolt, én meg utána, hogy megrángassam a grabancát, de pontosan tudta végig, hogy rosszat csinál, és csak a jelenlétem nélkül kísérli meg a dolgot. Néha azt érzem, hogy élvezi a büntetést.

Egyéb esetben mikor mellette vagyunk szófogadó, viszonylag nyugodt, hallgat a behívásra stb. Rendszeresen le van vezetve az energiája, esténként fáradtan borul el a játék után. Mivel lehet elejét venni a gazda pillanatnyi figyelmét elkerülő rosszalkodást?



2014. júl. 23. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Tinédzser kor örömei :D A kaja lopás asztalról nekem is ismerős, pedig az enyém egy pici tacsi mix :))

Tiltsd neki rögtön hangosan, és lehet bevezethetnétek neki plusz 1 óra agyi lefoglalást, találjatok ki neki bonyolult feladatokat amin agyalhat egy picit, járjatok el vele futni, esetleg úszni ha van lehetőség :)

2014. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mi egyévesünk is próbálkozik. Én pl ha észreveszem, hogy rossz volt csak megkérdezem Mi ez itt? Mit csináltál? és már pucol el. Sőt van olyan hogy hazaérek és már lapul csóválva aztán észreveszem, hogy az asztal sarka megint megrágva... 7 hónaposan kezdte, akkor növeltük a reggeli séta idejét. Utána abbahagyta. Most 1évesen újrakezdte a rágást, így beiktattam heti 2 futást. (Eddig nem futtattuk, megvártuk az 1 éves kort). Most nincs energiája rosszalkodni. Majdhogynem könyörög reggelente, hogy menjünk már el mert aludni akar... Majd ha lecseng a kamaszkor lehet visszavenni a fárasztásból...
2014. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Nekem csak az magas, ha tudod, hogy osonva végigmegy a fal mellett és kilopja a szivacsot, akkor addig te mit csinálsz?

Amúgy nem kergetni kell a kutyát, amikor büntetni akarod.

A büntetés akkor ér valamit, ha azonnal történik.

Netán megtaníthatod arra, a küszöböt csak a te engedélyeddel lépheti át.

2014. júl. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A napom nem 100%ban a kutya megfigyelésével telik, ahogy gondolom neked sem. Simán be tud lógni.

Csak akkor büntetem ha rajtakapom, de szerintem néha élvezi a dolgot.. :/

A küszöb átlépés működik, ha nem lenne szemtelen. A jelenlétemben engedély nélkül nem jön be, csak ha nem vagyok ott.

2014. júl. 23. 18:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Feszegeti a határait, szinte minden kamasz kutya ilyen. Mi is ilyenek voltunk kamaszkorunkban, aztán kinőttük. Ő is kinövi majd, addig is lehet megérné azelőtt lefárasztani, mielőtt egyedül hagyjátok, bár szerintem ennyi energiája mindig lesz, hogy ilyen apró rosszaságokat véghez vigyen.
2014. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért ezzel vigyáznék, hogy majd kinövi... mert az nem biztos, hogy magától elmúlik! Az én kutyán sosem csinált ilyeneket...

Kérdező! Én valami mással büntetném, mert ezek szerint a grabanc rángatásra szxrik nagy ívben. Én azt tenném, hogy csapdába csalnám. Kinyitnám az ajtót és hagynám, hogy beosonjon, közben a kezeben lenne egy kavicsos flakon és amint a szivacs felé közelít, odavágnám mellé a kavicsos flakont abban a másodpercben. Hidd el, hatásos nagyon!!!

2014. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!