Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám odakapott az orromhoz,...

Kutyám odakapott az orromhoz, és be kellett varrni, de ugye ez csakis az én hibám, és nem a nevelése volt rossz?

Figyelt kérdés

Sokszor játszunk ilyent, hogy aprón pofozgatom, csipdesem és akkor csóválva morog, vicsorog és ugat. Sima játék, harapdálja a kezem, de egy szóra abbahagyja és lenyugszik. Ma viszont sajnos kicsit túllőttem a célon, és leültem a földre (máskor mindig állok) és ezt játszottuk, és odakapott az arcomhoz (az orrom olyan 2 cm-en felrepedt és varrni kellett), de a kutya azonnal odébb állt, és ha kimegyek hozzá, nem jön oda, csak kuksol a házában... ez ugye csak véletlen volt? Ha így viselkedik utánna, és nem szándékosan bántott :(


13/F


2014. júl. 25. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
De rossz volt a nevelése,agresszivitásra tanítottad ezzel a "játékkal". Amúgy a kutyaharapást nem varrják,mert tisztulni kell a sebnek!
2014. júl. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Ezt így nem lehet megállapítani sajnos. Lehet, hogy te játéknak véled, de a kutya azt hiszi, hogy bántani akarod... de az is lehet, hogy tényleg játék volt és váletlen az egész. Érdemes lenne egy kutyakiképzővel beszélni, megnézetni ezt a játékot, hogy tényleg játék-e.
2014. júl. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kutyák egymással sokkal vadabbul játszanak, nem az érzékeny emberi bőrhöz vannak beállítva alapjáraton, ráadásul előszeretettel rágják egymás fejét viccből. Szóval valószínűleg tényleg csak véletlen volt, de ezt így távolról nem lehet tutira megmondani. Mindenesetre hülye játékot játszol a kutyával, ez biztos :D
2014. júl. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Azért nem megy oda hozzád, mert tudja, hogy bántott, hogy fájdalmat okozott. Neked kell oda menni hozzá, te vagy a hibás. Még játékból se harcoltasd! Ha nagyon beleéli magát elfelejti, ha egyáltalán tudja, hogy mekkora ereje van. Nálunk a labdára pörög be, ha látom, hogy nagyon izgatott, akármennyire is élvezi elveszem a labdát.
2014. júl. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kutya azért kerül, mert tudja, hogy rosszat tett, de alapvetően a nevelése is el van rontva, mert mi az, hogy vicsorog a gazdira?


Tuti nem szándékosan bántott, de kicsit el kellene gondolkoznod a nevelésén.

2014. júl. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jól játszottál vele,ha már vicsorog.Lehet,hogy frusztrálta egy kissé és eldurvult,túlpörgött.Lépj túl rajta,mintha nem történt volna semmi,de a csipkedős,pofozgatós játék felejtős,inkább rongyozz vele,amit mindketten huzogathattok,viszont a kezedet kiváltja.
2014. júl. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az én kutyámmal is szoktam játszani úgy, hogy vicsorog rám, ugat meg minden, de látszik, hogy ez nem agresszió, ismerem a kutyámat annyira, hogy lássam a különbséget. én hülye még vissza is vicsorgok meg ugatok... szoktunk durvábban játszani, én is csipkedem, kergetem, ő is engem, de általában tudja a határokat, megfogja a karom, de nem harap meg. néha mikor hevesebb volt és tényleg fájt már, egy halk "aú" után elengedett és elment tőlem, látszott rajta, hogy nem ezt akarta.

én nem hibáztatnám a kutyát, nem az ő hibája. látatlanból nehéz megállapítani, de nem törvényszerű, hogy agresszív és rosszul neveled

2014. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
A vicsorgás nem megengedett. Olyan nincs, hogy egy kutya játékból vicsorog!!!!
2014. júl. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor te még nem láttad az én kutyámat ;)
2014. júl. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!