Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a kutya természete, vagy...

Ez a kutya természete, vagy csak nevelés kérdése? Tudok ezen változtatni?

Figyelt kérdés

A kutyám normális esetben normálisan viselkedik idegenekkel szemben. Amikor őrizni kell a területét, akkor tényleg jól őrzi. Nem képzeltem el, hogy valaha ember be merne hozzá nyúlni. (felnőtt rottweiler)


Viszont ma, egy kutyát sétáltató házaspár megállt a kerítés mentén, és mikor a kutyám odament akkor benyúltak a kerítésen és megsimogatták.

(részben örültem, hogy nem történt baj, de a másik részem meg nagyon ki volt akadva, hogy az hogy is történhetett)


Én pont az udvaron voltam, és rájuk szóltam, hogy mit képzelnek, miért nyúlnak be egy egy idegen kutyához.


Bár így utólag talán durva voltam, és ők mentegetőztek, hogy kutyával vannak, de szerintem ez nem helyén való.


De akkor ennyi erővel bárki benyúlhatna, vagy akár be is jöhetne?


2014. júl. 26. 20:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
úgy hangzana-jobban. Ez lemaradt.
2014. júl. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Teljesen élesben még sosem tapasztaltam, kivéve azt az esetet amit írtam.

Tényleg nagyon terület védő, de "sajnos" elég sokszor jár hozzánk ismerős, rokon, stb, és akkor nem szoktam megkötni a kutyát.

Gondoltam arra is, hogy talán jobb lenne ha nem találkozna ennyi emberrel, de talán nem ez a döntő dolog.

2014. júl. 28. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!