Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni? Állatkínzás?

Kutyaszereto kérdése:

Mit lehetne tenni? Állatkínzás?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztek új szomszédok mellénk, és van egy kutyájuk aki egész nap nyüszít egy kis kennelben. Szerencsétlen kutyát körülbelül 3 naponta engedik ki, de akkor se valami sok időre (max fél órára). A szomszédoknál van 2 gyerek is, de azok is, inkább piszkálják botokkal a kutyát, ahelyett, hogy simogatnák, és ha rájuk szólok akkor meg nevetnek és elszaladnak :(

Hova forduljak jelenteni az esetet, a szívem szakad meg, mikor hallom szerencsétlen kutyát :(((


14/F



2014. júl. 27. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
törvény nem tiltja hogy a kutya be legyen zárva egy kennelbe. Máskülönben 30 négyzetméteres panelban sem lehetne kutyát tartani
2014. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
De bizony, tiltja a törvény, ha nincs meg a megfelelő négyzetméter a kutya számára (testsúly alapján van megadva azt hiszem a törvényben). Rendőrségen bejelentheted, kötelesek kimenni, bár nem mindig szoktak. Állatvédőknek/menhelyeknek is szólhatsz, de ők se nagyon szoktak az ilyenekkel foglalkozni, arra hivatkozva, hogy nem tudnak mit tenni, mert sehol sincs hely (sok helyen van, csak mondják, hogy nincs). Illetve a jegyző is kötelese lenne eljárni, de ők sem szoktak.
2014. júl. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Valóban lehet kenelben tartani kutyát, de nem mindegy, hogy mekkora az a kenel.

Nem is igen értem, hogy az ilyen emberek minek tartanak kutyát. Házőrzésre biztosan nem, hiszen szegény állat biztosan nem tud tenni semmit a betötő ellen, ha ba van zárva.

Kérdezd meg esetleg, hogy időnként nem sétáltathatnád te meg a kutyájukat.

2014. júl. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Állatvédőrség?

Fajtamentés?

2014. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Ne tegyünk már egyenlőségjelet egy kennel meg egy akármilyen kicsi garzonlakás közé...

Egyrészt a kennelek nem arról híresek, hogy akár 30 m2-esek lennének, másrészt ha veszel egy ugyanakkora kennelt, ahol a vizestálon meg egy kutyaházon kívül nincs semmi társasága a kutyának, az ugyanolyan körülmény, mint ugyancsak 30m2-en együtt a gazdival, a millió játékával, stb? Plusz a lakásból napi 3x a szabadban bóklászik, egy kennelbe zárt kutya hányszor lát újdonságokat? Kutyapajtikat? Fárasztó már ez a kislakás-szidás. Kb. irigyek lennétek a kutyámra, ha látnátok milyen jól érzi magát.

2014. júl. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%
5 ös , vannak anyukák akik azt hiszik hogy jót tesznek a gyermeküknek közben kínozzák őket. Ez egy betegség. Attól hogy te nekem azt mondod jól érzi magát a kutyád egy kis lakásban , még nem fogom elhinni.
2014. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem állatkínzás, hanem helytelen tartás. A jegyző az illetékes, és nem a rendőrség.
2014. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
Vidéken laksz? Ott sajnos a kutya se törődik a kutyák megfelelő tartásával. Jellemző a méteres lánc, és az ingerszegény környezet.
2014. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

A szabadon kertben tartott kutyát is min.1nap1x el kell vinni sétálni. Szüksége van a szocializálódásához, hogy haverkodjon a társaival.

Vagy te magad,vagy kérd meg a szüleidet beszéljenek a szomszédokkal kutya ügyben,persze először kedvesen kell próbálkozni.

Mond azt,hogy egy jelképes összegért,diák munka gyanánt,állatszeretetből elvinnéd sétálni a kutyust naponta 1x.

Utána kell nézni,felhívni állat védőket az aktuális kertben,kennelben való tartásról .

Nálunk is volt egy kutyus ,a kertben szabadon volt ugyan és volt háza is,de csak őrzésre tartották.

Soha nem vitték el sétálni,nem játszottak vele,nem volt játéka,egy nap egyszer kimentek hozzá megetetni,de nem beszélgettek vele,nem szeretgették meg.

Többször elakart szökni,véres volt néha az orra,a körme a kapargatástól.

Megtaláltam az állatorvosukat(azért oltásra elvitték egy évben egyszer) neki is tettem panaszt.

Még azt is felajánlottam elviszem én sétálni,oktatom az enyém mellett,de csak belevigyorogtak az arcomba.

Jogilag nem tehettem semmit,de a környéken mindenkinek elmeséltem és savaztam őket rendesen

2014. júl. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!