Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar-pei kutyus tartása?

Shar-pei kutyus tartása?

Figyelt kérdés

Most kaptam születésnapomra egy 8 hetes shar-pei kiskutyát. Teljesen váratlanul. Próbáltam utánaolvasni könyvekben, neten, de mindenhol mást állítanak. Vannak bizonyos tisztázatlan kérdések:

-Mennyire szeret futni, ha kicsit nagyobb? Magammal vihetem például azokra a reggeli futásokra, amik úgy 1-2 kmes távúak, és terepen futom le?

-Amíg ilyen kicsi, mindig alszik, és ilyenkor szinte egyáltalán nem érzékeli a külvilágot. Normális ez?

-hogy lehet leszoktatni arról, hogy napközben folyamatosan aludjon, és éjszaka ébren legyen?

-Mennyire jön ki jól másik kutyával, illetve a macskákkal?

Lécci segítsetek, nagyon szeretném, ha jó gazdája lehetnék! előre is köszi :)


2010. jan. 10. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Eléggé nagy mozgásigényű, szerteni fogja a futkározást. Fokozatosan szoktasd hozzá a futáshoz, először kevesebbet, majd egyre többet.

2. Igen normális.

3. Erről sehogy a kiskutyák sokat alszanak :)

4.Szoktatással, megfelelő szocializációval semmi probléma nem lesz. Ha már megkapta az oltásokat vidd el rendszeresen kutyaoviba, vagy bármilyen közösségbe ahol sok kutyával találkozhat.

Ajánlom ezt az oldalt: [link]

Nézd meg a videókat :) hihetetlen a fickó :)

És van egy tök jó könyv amit érdemes lenne elolvasnod a címe Kutyapszichológia írta Jan Fennel, nagyon hasznos (nekünk legalábbis bevát :))) Jó kutyázást nektek :)

2010. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, az oldal tényleg hasznos :D
2010. jan. 15. 21:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezen az oldalon is rengeteg az info: peppenero.atw.hu
2010. febr. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
1.Nem túl nagy a mozgásigénye kicsit szokott futni a ráncai miatt mert azok is nehezítik. 2.Nem viheted el túl sok az neki elég ha reggel sétáltatod és a környéken futsz de kutya nélkül. 3.Persze normális hogy sokat alszik mert ilyen fajta de ne csodálkozz majd ha felnőtt korába is majdnem fél napon át aludni fog, eléggé egy lusta kutya. 5.Ha korán hozzá szoktatod a más állatokkal akkor nem jelent problémát. De (idegen) emberekhez is hozzá kel szoktatni. jó kutyázást remélem tudtam segíteni :)
2011. márc. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ja azt még kifelejtettem hogy nekem is shar pei-m van így van tapasztalatom :)
2011. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!