Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt valaki ilyet?

Tapasztalt valaki ilyet?

Figyelt kérdés

Szombaton voltunk a kutyámmal (2 éves roti) a Tiszánál. Elég sokat úszott, kb. 6-7 órát voltunk lent, de nyilván nem úszta végig az egészet. Hazafelé vonattal mentünk. Addig semmi gondja nem volt. Majd mikor átszállásnál várakoztunk, illetve mikor már szálltunk le itthon a vonatról, akkor tűnt fel, hogy a farkát lógatja. Először csak azt hittem sok volt neki az egész nap, elfáradt, stb. De hazafelé sétánál se emelt farokkal jött, ahogy szokott, hanem lógatta. Csak jelölésnél emelte meg. Később hazaért a párom, de neki se tudott úgy csóválni, ahogy szokott. Ma már egyáltalán nem tudja felemelni, csak a tövénél egy kicsit, csóválni még nem láttam ma.

Próbáltam utána nézni a neten, hogy mi lehet a gond, de igazából semmi használhatót nem találtam, az orvost holnap tudom felhívni.

Találtam a neten egy olyan írást, amiben valami olyasmit írnak (igaz szettereknél), hogy fürdetésnél, úszásnál előfordul náluk ún. "halott farok". De igazából nem hal el, csak olyan, mintha elhalni, de pár nap múlva ugyanúgy tudja használni, mint előtte.


Megtapogattam a farkát, nem veszek észre semmit rajta, igaz, nagyon nem mertem megnyomogatni, de nem fájlalta (persze biztos nagy a fájdalomküszöbe is), fel is emeltem neki, arra se igazán reagált.


Nagyon aggódom érte, fogalmam sincs mi lehet ez, félek, hogy valami maradandó dolog.


2014. júl. 27. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Túlfáradt a kutya. Most 1-2 nap pihenésre van szüksége.
2014. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak szimplán baromira kimerült. Oké, hogy csak két éves, szóval fiatal és erős, de ha nincsen hozzászokva az ekkora kalandokhoz, akkor piszkosul el tudnak ők is fáradni. Szerintem mire ezt olvasod újra a régi. :)


Klassz az úszás, meg egészséges is a kutyáknak is, de ha esetleg eddig nem volt rendszeresen akkor fokozatosan terheld.

2014. júl. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak kimerült. Az én kutyámat az első úszása után (pedig az nem volt 6-7 óra...) úgy kellett betenni a kocsiba, mert totál kiütötte magát. Szokatlan mozgásforma, szokatlan izmokat dolgoztat meg.

A következő napokban számíts rá, hogy izomláza is lehet. Hagyd, hadd feküdje ki. Esetleg egy kis könnyű mozgás jót tehet.

Az egyik kutyám úszás után rendszeresen nagyterpeszben közlekedett, a frász kitört minket, hogy mi baja lehet, mire rájöttünk, hogy csak izomláza van az úszástól...

2014. júl. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hozzá van szokva a mozgáshoz, rendszeresen megyünk 6-10 km-eket és úszni is szokott. És ahogy írtam, nem úszta végig a 7 órát, nyilván :)


Még mindig nem emeli a farkát rendesen sajnos :/ Ha nem változik még 1-2 napig, akkor visszük a dokihoz.

2014. júl. 28. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!