Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti is sírtok még néha a több...

Ti is sírtok még néha a több éve elhunyt kutyátok után?

Figyelt kérdés
Van olyan, hogy hónapokig nem tör rám, de van olyan hangulatom ,hogy eszembe jut az altatás napja és akkor sírok. Olyankor jólesik kisírni magam, de mindig elgondolkodom,hogy elmúlik ez valaha? Azóta van két másik, akiket imádok, de azt a napot nem tudom kiverni a fejemből. Több, mint 2 éve volt.
2014. júl. 29. 11:31
 1/8 anonim válasza:

Igen :/

A mi állatkánkat is altatni kellett, szörnyű volt.

Velem is ez szokott lenni hogy egy ideig semmi aztán meg csak úgy rám tör..Együtt érzek veled

2014. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, bár még 'csak' fél éve halt meg a kutyám egy balesetben, de nincs olyan nap, hogy ne jusson eszembe. Ha nagyon rossz hangulatomban vagyok, sírok is. Azért szerencsére itt van a 3 ebem, akik megvigasztalnak.
2014. júl. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kispalikee: ezt nem is tudtam. mi történt a kutyáddal? (ha nem tolakodó a kérdés)
2014. júl. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elütötte a vonat, megműtötték, de 4 napra rá meghalt a dokinál:(( 'Csak' ideiglenes kutyám volt, egy hónapot töltött nálam, de sajátomként szerettem.
2014. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Igen néha én is sírok utánna egy picit, vagy könnyes lesz a szemem, pedig már 10 éve történt a dolog.Első kutyám volt.
2014. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia Drága !

Sokan együtt érzünk veled !

Ennek a bejátszásnak az elején lévő Bullmasztiff-ot én fogadtam örökbe.

http://www.youtube.com/watch?v=lDPU8R7LCvw

Előtte lévő kutyusom a kezeim között hűlt ki.

Sajnos az örökbe fogadott Bullmasztiff-nak kiderült nagyon agresszív epilepsziája volt - sajnos el kelett altatni.

A gyönyörű fejéből két légpuska lövedéket vett ki az állatorvosunk. Anyagilag emberileg, az előző és a masztiff kutyusunkért mindent megtettem ,de már csak Isten tudott volna tenni valamit………………

Hiszem és tudom ’’ odaát ,, ők mindannyian várnak minket.


(Márai Sándor – füves könyv)

Ne szégyelld te azt, ha szereted az állatokat. Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz. Hazug próféták és otromba, komisz emberek azok, akik megrónak e vonzalom miatt, s ezt mondják: „Az emberektől lopja el az érzéseket, melyeket a kutyára pazarol! Önző, rideg fráter!” – ne törődj velük. Szeresd csak nyugodtan kutyádat, ezt a csillogó szemű, fáradhatatlan barátodat, aki nem kér barátságáért mást és többet, mint valamilyen szerény koncot és egy-egy simogatást. Ne hidd, hogy gyöngédség és önzés késztet az állatokat szeretni. Testvéreink ők, s ugyanabban a műhelyben készültek, mint az ember, s értelmük is van, néha bonyolultabb és finomabb, mint a legtöbb embernek. Mások nevezzék gyöngeségnek az állatszeretetet, gúnyoljanak ezért – te sétálj csak kutyáddal. Jó társaságban maradsz; s Isten tudja ezt.


Van lelke az állatoknak is !

Amikor a Biblia elemzi a halálnak ezt a folyamatát, akkor nagyon határozottan megállapítja, hogy ebben a folyamatban nincs különbség az ember és az állat között.

Senki nem gondolja,hogy ugyanaz a méltóság vár az állatok lelkére,mint az emberekére,de hogy ugyanarra a helyre térnek vissza azt ebből olvashatjuk..


’’Az emberek fiainak vége hasonló az oktalan állatnak végéhez, és egyenlő végük van azoknak; a mint meghal egyik, úgy meghal a másik is, és ugyanazon egy lélek van mindenikben; és az embernek nagyobb méltósága nincs az oktalan állatoknál, mert minden hiábavalóság. Mindenik ugyanazon egy helyre megy; mindenik a porból való, és mindenik porrá lesz.

Vajon kicsoda vette eszébe az ember lelkét, hogy felmegy-é; és az oktalan állat lelkét, hogy a föld alá megy-é?,, ( Préd. 3,19-21)


Ezért nem megy máshová egyiknek a lelke sem, vagyis az éltető leheletük.

Mindegyikből visszatér Istenhez az élő lélek lehelete, aki adta azt..


’’ És a por földdé lenne, mint azelőtt volt; a lélek pedig megtérne Istenhez, a ki adta volt azt,,

( Préd. 12,9)

Ezt erősíti meg a Bibliának az özönvíz történetéről szóló beszámolója is.

“És oda vesze minden földön járó test, madár, barom, vad és a földön nyüzsgő minden csúszó-mászó állat; és minden ember. Mindaz, aminek orrában élő lélek lehelete van, a szárazon valók közül mind meghala.” ( I. Móz. 7,21-22.)


In Memoriam(ezt sokatok ismeri gondolom)

Egy híd köti össze a földet az Éggel.

Ez a szivárványhíd, mely csodás színekkel ragyogón ível

földig érő tarka ívvel.


Innenső oldalán a hídnak

pompázó virágok nyílnak, friss-zöldek a pázsitos rétek,

üdék a völgyek, dombvidékek.


Örök a tavasz, nem esik a hó.

Van bőséggel ennivaló, mindig lágy-meleg az idő,

a víz is mindig frissítő.


Ha egy kedvencünk kihűl, erre a szép helyre kerül.

Az agg, megtört állatok, itt lesznek újra fiatalok,

újra épek a megcsonkultak és egész nap csak játszadoznak.


Az én kutyám is itt lakik, és nagyon vár már valakit.

Hisz egy hiányzik csak neki:

Nincs itt vele, ki szereti;

hát hancúrozik egész nap, míg el nem jő a pillanat.


Most hirtelen abbahagyja:

-orra tágul, füle feláll, lába remeg, szűkül a szempár,

rohanni kezd: megjött a gazda! -


S hogy megérkezett s meglátott:

hozzád rohan a barátod, felkapod kitárt karodba,

csókolgatod újra meg újra, belenézel hűséges szemébe,

s indultok. Majd elérve a csodák útjának végére,

a szivárványhídon együtt mentek át és ez lesz nektek az igazi mennyország.

2014. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, sokat segítettetek, kicsit megkönnyebbültem ismét. Az enyém is masztiff volt.
2014. júl. 30. 07:57
 8/8 anonim válasza:

én már nem, de napi szinten fejemben van CÉZÁR, aki már tobb mint 5 éve ment ettől fuggetlenul az iránta érzett szeretetem semmit nem csokken.

akik igazán fontosak egymásnak, azokat a halál sem választja el

2014. szept. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!