Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen Amstaffok vagytok?...

Milyen Amstaffok vagytok? Milyen a kutyátok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Szeretnék mindenkit megkérni, aki Amstaffot tart töltsön fel képet a kutyusáról, és egy rövid összegzést irjon a nevelési modszereiről!

Köszi szépen!



2014. júl. 17. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Képet nem szeretnék tölteni, de egy barnás-feketés staffi-pit szerű kan van nálam 6 napja. Csak ideiglenesben, mert amúgy gazdikereső, a gyepiről hoztam őt. Semmi különösebb módszert nem kell alkalmaznom vele, mert nagyon szerencsésen kifogtam, mind kutyákkal, mind emberekkel hihetetlen kedves jószág. Nem domináns, ha támadják, elkerüli a helyzetet. Csak a szokásos módszereket alkalmazom, amit minden kutyánál: mozgatom őt bringázással, ha valamire nagyon rákattan vagy ráizgul, akkor higgadtan és kedvesen, de határozottan vonom el a figyelmét (kajávl nagyon jól motiválható:)). Amit sokan szerintem elrontanak ennél a fajtánál, hogy mindent erővel és agresszióval akarnak megoldani, amitől a kutya még frusztráltabb és agresszívabb lesz. Tapasztalatom szerint az ilyen jellegű kutyáknál semmit nem ér az agresszió, a verés, én is csak a pórázzal korrigálok, vagy a nyakán megbököm, ha valamiből ki akarom mozdítani. Kb. ennyi:)
2014. júl. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A milyénk egy világosbarna fehér "előkével és cipővel". Képet én sem szeretnék feltölteni, csak öszegzést írni.

Nagyon hiperaktív volt 3-4 éves koráig. Verni tényleg nem szabad. Nagyon okos, de makacs. Türelemmel, kitartással és határozottsággal bármi megtanítható neki.

2014. júl. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy 4 éves, bogárfekete, cipős+mellényes szukám, egy nagy Y-nal a nyakán, és egy másfél éves, cirmos-fehér heréltem van.

A szukát keményebb volt úgymond "betörni", kamaszkorában borzalmas egy kutya volt, mindennek az ellenkezőjét csinálta, amit kértem tőle, plusz ehhez a betonkeménységű makacssága... Miután túléltük a kamaszodást, egy tündéri, hihetetlenül okos és minden rezdülésemre figyelő kutya lett belőle. Kemény kézzel, szigorral, verés nélkül neveltem fel, sosem engedtem, hogy a fejemre nőjön. Kutyaiskola nélkül, egyedül formáltam a kutyámat, és lám: tökéletes társ lett belőle. :)

A másik, a kisebb eleve nagyon követős kutya volt már kölyöknek is, és ez meg is maradt nála. Vele nem éltem át ilyen tomboló kamaszkort, de néha kinyílt a bicska a zsebemben a dolgaitól. :D Benne semmi makacsság nincs, rögtön ugrik a parancsra, alig lehet levakarni.

Ha már nagyon-nagyon felnyomták az agyvizemet, egy hatalmas NEM ordítás kíséretében röppent a kavicsos palack, és csend is lett rögtön.

Mindkettőnél beválik a dühös morgás, mint szidás/rosszallás.

2014. júl. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos gondolatok és módszerek lettek leirva!

Büszke leszek, ha én is ilyen kutyát tudok belőle nevelni

2014. júl. 17. 20:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmilyen amstaff nem vagyok :)

Az enyém egy bocifoltos szuka, mindig is nagyon nyugodt kutya volt, a kamaszkor is csak kukázásban, és kis rongálásban nyilvánult meg míg nem voltunk otthon. Sosem vertem, vagy terrorizáltam de az akaratomat határozottan keresztül vittem tűzön-vízen. Mára igazából ha nekem nem tetsző dolgot csinál, elég határozottan rászólnom (eddig üvölteni egyszer kellett egy kisebb verekedés miatt, de tettlegességre még akkor sem volt szükség)

Ha kellően határozott, és céltudatos vagy és egy nyugodt kutyát választasz nem lehet probléma a neveléssel. Egy dominánsabb kanhoz azért már nem árt a tapasztalat.

2014. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!