Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor ki a falkavezér?

Most akkor ki a falkavezér?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves kutyóm, én tanítom, etetem, játszok vele sétálok. (A családommal lakok, most költöztem haza, mert szakítottam valakivel, szóval vannak gondok otthon, hogy újra otthon vagyok)

A kutya az enyém, kutyaiskolába járunk, viszont nem látom rajta egyértelműen, hogy kihez ragaszkodna a leginkább.

Egygazdás kutya, de az apám mindenbe beleszól, pl ha én tiltok valamit a saját (!) kutyámnak, akkor ő tuti az ellenkezőjét csinálja, ezért én úgy érzem hogy az egyébként is lázadó korban lévő kutyám kissé zaklatottabb...

A falkavezérség átvételével illetve megtartásával kapcsolatos dolgokat igyekszem tartani, többé kevésbé megy is.

Ha én kimegyek az udvarra, akkor nyaggat a kutya, harapdál, nehezen tudok anélkül végigmenni az udvaron, hogy ne akarjon játékba rángatni a kutyám. Ha apám kint van, őt nem nyaggatja megy utána, de néha próbálkozik, de apám nem figyel rá. Néha megkergeti játékból, de egyébként csak ölelgetia kkutyámat, nem neveli vagy fegyelmezi, legalábbis amit én látok.

Ha erősen harapdál kap két pofont és leáll. Viszont mostanában lett ivarérett, és a lábunkon akarja kipróbálni:) ezt nehezen lehet kontrollálni, mert az első perctől kezdve tiltom, de nehezen bírok vele.

Jelenleg nem tudok elköltözni, de abban a percben, hogy összejön, akkor elmegyeka kutyámmal. És nem akarom, hogy az apám legyen a mindene.

Ez lehet kicsit kuszán hangzik, de vizsgára készülök vele, és sajnos nincs más választásom.

Mit tegyek vagy mit gondoltok?

Ő az én kutyám, és szeretném, hogy ha neki is én lennék a mindene...

Egyébként nyalja az arcomat, ha magamhoz hívom odajön, lehajtja a fejét...

De azért nagyon aggódok.... Krlek nyugtassatok meg, vagy tanácsoljatok valamit, nem tudom...

Köszi:)


2010. jan. 11. 09:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Javaslom mihamarabb ivartalanítsd a kutyát, ha nem akarod kujtorogni látni. Apádhoz engedékenysége és tőle kapott szeretete miatt keresi tárasaságát. Nem lennék meglepve, ha nem hagyná magaddal vinni a kutyát, amikor odébb akarsz állni. Beszélj apáddal -ha eddig nem tetted meg- , hogy ne engedje meg a kutyának, amit te sem engedsz.

Kicsit aggódnék, mert most a kutya probál fölétek kerekedni ( "ivarérettség rajtatok gyakorlása").

Kettőzött szigort várj el mindenkitől, különben baj lesz.

2010. jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Lesz műtétje, de azt csak tavasszal lehet megoldani, nem mehet be a lakásba...

Apámmal katasztrófa a viszonyom... Olyan nincs hogy nem engedi. Beszélni nem lehet vele, mert alapjáraton nem beszélünk... Akkor benyújtom a számlát is. Állatorvos, oltások, plusszoltás, kutyasuli, prémium táp...


Igen próbálkozik én nem engedem, jókora pofon kíséretében bemegyek a lakásba, míg újra feleszmélne.

Ha negyed óra múlva kimegyek, nagyon kedves:) Magamhoz hívom, lehajtja a kis buksiját, én megsimogatom, és összebújunk a vackán, és elégeddetn szuszog.


De van annak esélye, hogy nem engem választ? Ez így tudom, hogy nehéz megmondani, de nem tudom mit tegyek...

2010. jan. 11. 10:12
 3/13 A kérdező kommentje:

Ja apámnak nem nagyon fogad szót. Ha pl gyakorlunk és meglát valakit, hogy jön, akkor is marad, és rámnéz, nem szalad oda máshoz.

És úgy, hogy nincs rajta póráz.


Én azzal próbálom magyarázni, hogy a játékot, kaját sétát, szóval mindent tőlem kap, apám csak kényezteti. Tőlem kapja a fegyelmezést, a jutalmat is.


Szóval ha én megjelenek akkor tuti neki valami haszna lesz belőle.

Apámtól meg nem. Ezt lehet rosszúl látom, de segítsétek kicsit...

JA és köszi a tanácsot.:)

2010. jan. 11. 10:15
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a helyzet. A Párommal a szüleinél lakunk és vettünk egy kutyát még nyáron, és állandóan az ellentetjét csinálják vele Párom szülei mint amit mi. (mind etetés, nevelés, stb.) És az unokájukként kezelik... no comment. És állandóan azt mondogatják, h. azaz ő kutyájuk és ha elköltözünk akkor nem vihetjük el. Mi persze szemberöhögjük őket:D

És mindig nekiállnak vitatkoznia a Párommal, hogy azt nem úgy kell csinálni meg stb. És azt mondják, hogy a kutyovit oktató csaj tud mindent rosszul.


Szoktam mondani Páromnak, hogy amikor lesz gyerekünk akkor is ugynezt fogják csinálni majd a szülei, hogy mi tanítjuk valahogy ők meg majd mindig az ellentetjét fogják csinálni. Ahogy tudsz költözz el a kutyáddal! Mi is ezen a megoldáson vagyunk. 22/L

2010. jan. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem olyan egyszerű az elköltözés.... PEdig mind a kettőnknek az lenne a legjobb....
2010. jan. 11. 10:21
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindazok alapján amit leírtál, szerintem te vagy a falkavezér. Még. Legyél vele továbbra is következetes, tartsd be a szabályokat. Az a baj, hogy a kutyák a családi hierarchiát is megérzik, ez lehet az egyik oka, hogy zavarodott a kutyus, hiszen neki te vagy a főnök, de a családban édesapád az, ezáltal ő fölötted áll. Egy egygazdás kutyának ez elfogadhatatlan. Emellett tőled kap enni, te neveled, te fegyelmezed, te gondoskodsz róla. Édesapád egyelőre csak egy játszótárs, aki előszeretettel szegi meg a szabályokat. Az a baj, hogy ezzel a te tekintélyedet ássa alá, és ha nem is veszi át a falkavezér szerepét, elkapathatja a kutyust, aki most van abban a korban, amikor még tönkre tehet mindent, amit eddig elértél nála. Ez lehet a másik oka, hogy zavarodott szegény. Próbálj minél kevesebb teret engedni édesapádnak, és költözz el minél hamarabb. Addig, míg édesapád rá nem jön, hogy ő is menevelgethetné kicsit a kutyádat. Amíg csak ölelgeti meg símogatja, addig nincs baj.

Sok sikert, kitartás!

2010. jan. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ok köszi... Húúú... ez nem egyszerű...

Kb mikorra szilárdul meg a kutyában a rangsor? LEgalábbis az egy és isteni gazdi személyében?:)

Mert nem tudom meddig bírom. Ezt nagyon nehéz lehet elképzelni, hogy van egy arrogáns apa, és akkor ott egy ilyen kitűnő aktív kutya, tele energiával, és nyilván keresi azt a személyt akire rábízhatja az életét is, és akkor ilyen dolgok vannak.

Harcolok a kutya és az apám ellen is...

NAgyon nehéz.

Minimálbérből egyedül nehéz albérletbe menni... sajnos. Gőzerővel keresek másik állást... De...

2010. jan. 11. 11:14
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok! Szakítás miatt haza, és 9 hós a kutya. Egyértelműen én vagyok a falkavezér, az elején agyonkényeztettem, most meg szigor van és kutyaiskola. Én is lelépnék amint lehet, mert apám időnként megüti, olyankor ordítok.
2010. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Húú, megüti?! Törném le a kezét...

Oda mi is járunk... Akkor ezzel jelentősen javítom a helyzetemet?

Mert ott nálunk is fegyelem van...

És miből látod, hogy egyértelműen Te vagy a Főnök?

Írnál konkrét példát..?

2010. jan. 11. 11:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a kant a párom képezi, ott a szigor a fegyelem. Én vagyok a simogatás, a babusgatás, a kaja. ha ők éppen gyakorolnak, semmivel sem tudom magamhoz csábitani a kutyát, de ha velem épp játszik, és a párom hivja, már ugrik is. viszont a szukával én foglalkozom, és rám hallgat maradéktalanul. Én megértem a Te problémádat, de tedd a szivedre a kezed, ebbe vegyül egy kis féltékenység is. Nektek apuddal nem jo a viszonyotok, de ennek ellenére a kutya szereti. ha rendszeresen gyakorolsz vele, és ott csak TI ketten vagytok, a kutya Neked fog szót fogadni maradéktalanul. Fogd fel ugy, hogy jo, hogy igy áll hozzá, mondhatta volna azt is, hogy nem viheted oda a kutyust.És lássuk be neked is van egy otthonod ahova mindig hazamehetsz.Rendezzétek a viszonyotokat, és örülj, hogy olyan közegben laktok, ahol mindenki szereti a kutyust is:)
2010. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!