Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász vagy cane corso...

Németjuhász vagy cane corso az ijesztőbb? Melyik taníthatóbb be könnyebben őrző-védő feladatokra?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Küllemében a cane corso az ijesztőbb, szerintem. De a németjuhász inkább őrző-védő.
2014. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
de dolog a külső, na de TE mit tudsz adni a kutyának? mennyi sétát, tanítást, foglalkozást kapna?
2014. máj. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Most nem ez a lényeg, a kutya természetesen mindent megkapna. Napi 3-4 órát simán foglalkoznék vele és a munkába is jönne velem.
2014. máj. 25. 17:03
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
A corso szerintem kezdőnek nagy falat. A német juhászkutya könnyebben kezelhető, vérbeli őrző-védő
2014. máj. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mindkét fajtából a megfelelő tenyészetből kiválasztva a megfelelő kölyköt, egyenlők az esélyek. Amikor a kutya mutogatja a fogát, netán hangot is hallat, nem hiszem, hogy kevésbé lenne ijesztő bármelyik a másiknál.legalább is az átlagember számára.
2014. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

egy kutyának sosem ijesztőnek kell lennie, hanem magabiztosnak.

munkavonalú kutyák alapjáraton " jó kiállásúak" ( ha a küllem a lényeg ), viszont oda ember is kell, akire hallgatnak! és tisztelnek!

ha kutyavásárlás előtt vagy, és emiatt a kérdés, akkor inkább sose vegyél kutyát!

2014. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon bírom az ilyen okosokat!

Az, hogy nem írom le a kutyás múltamat és azt, hogy mennyi időm van rá, mennyi helye lenne a kutyának, mennyire szeretném, és egyéb körülményeket, az nem azt jelenti, hogy rossz ember vagyok és az az elsődleges szempont, hogy a kutya mennyire ijesztő!

2014. máj. 25. 19:07
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Mert szerinted a kérdésből mit lehet leszűrni? Minden elismerésem azé, aki ennyiből megállapítja, hogy egy komoly kutyás tapasztalattal bíró 40 éves ember írta-e ki, vagy egy 13 éves kölyök, aki kutyával akar menőzni. Persze a variációk száma végtelen.
2014. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szerintem a kérdésből neked semmit nem kell leszűrnöd, egészen egyszerűen válaszolnod kellett volna, nem pedig annak beállítani, ami pont nem vagyok.

Egyébként ha már itt tartunk, 23 éves vagyok, eddig volt 3 kutyám, velük nőttem fel.

Most pedig, hogy a nevelő szüleim meghaltak, én maradtam egyedül a házban, amit 3 nappal ezelőtt úgy feltörtek a cigányok, hogy még az volt a szerencse, hogy pont nem voltam otthon. Szóval úgy döntöttem, hogy itt az ideje, hogy újra legyen egy kutyám, elsősorban társnak, másodsorban pedig védelem szempontjából lenne előnyös. Tudok a kutyákkal bánni, 12 éves koromban és én voltam a falkavezér, nem pedig apám. Szóval erről ennyit. Azért kértem ki a véleményeket, mert erre a két fajtára szűkült a kör, ők a szóbajöhetők. Mivel már mindent átgondoltam, mertem megkérdezni, hogy melyik lehet fogékonyabb az őrzésre...

2014. máj. 25. 19:17
 10/14 anonim ***** válasza:
Cane corso. A németjuhászok közül esetleg a munkavonalas, de az a pontyhátú izé, ami lassan az állomány nagy részét kiteszi, nem sokat ér.
2014. máj. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!