Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szigorítják Magyaror...

Miért nem szigorítják Magyarországon az kutyatartás szabályait?

Figyelt kérdés

1 dolog lenne amivel szerintem gátat lehetne szabni a nem kívánt állomány születésének.

Miért nem lehet kötelezővé tenni hogy a nem tenyésztésre szánt összes kutyát ivartalanítsák?


Nem a több menhely építése hozna eredményt hanem ha tényleg az lenne hogy ezek a kutyák meg sem születnének..

Eltelne 10 év így és be lehetne csukni az összes menhelyet mert nem lenne több kutya, vagy jóval kevesebb hisz elvileg csak a fajtatiszta törzskönyves kutyák szaporodnának a tenyésztőknél.


2014. júl. 31. 20:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%
Már a kötelező chipeltetés is hatalmas tiltakozási hullámot váltott ki és azóta is hetente olvasom, hogy találtak kutyát vagy elveszett valaki kutyája és chip az természetesen nincs! Szerinted a kötelező ivartalanítás egyszerűbb lenne? A felelős gazdi kutyája most se szaporodik (akkor se, ha ivaros), a többi meg akkor se ivartalaníttatná, ha kötelező lenne.
2014. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Mert nem vennék komolyan.Ott kellene elkezdeni,hogy betartatják a most meglévő törvényeket,mint kötelező oltás,chip és ha emiatt altatásra kerül egy rakat állat,legyen.Aztán lehetne szociális alapon ingyenessé tenni a gazdãknak az ivartalanítást /mondjuk feltételként legyen oltva,chipezve az állat/,mert biztosan sokan ezt vãlasztanák,mint a macerát a nem kívánt alommal.Ez viszont rengeteg pênzt igényel meg persze akaratot is. De csak hozzák a törvényeket,ami betarthatatlan,mert nincs mögötte komoly szándék,mivel akikkel betartatnák,maguk sem tartják fontosnak,mint a kutyakaka felszedése,zavaró kutyaugatás jegyző általi megszüntetése,póráz használat,szaporítók lekapcsolása stb.Külön állatvėdelmi rendörsėget kellene működtetni minden megyėben.
2014. aug. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Imola Ágnes ***** válasza:
88%
Romániában kötelező lesz 2015-től. Szerencsére rengeteg ingyenes kampány van, gazdás kutyáknak is. Sajnos sokan ezzel sem élnek, de ott a rendőrök feljegyzik, hogy ki utasította vissza, és azt január elsején már büntetni fogják. Vannak hőbörgők, meg ordibálók, meg a tulajdonjoggal takarózók, de a törvény az törvény. Pontosan az hőbörög, aki kidobja, vagy élve elássa a kutyái kölykét. Majd hőbörögjön akkor is, mikor kipengeti a büntetést. Nem reménykedek abban, hogy minden kóborkutya eltűnik, de biztosan sokat javul a helyzet.
2014. aug. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%

A jelenlegi törvényt sem sikerül betartatni az emberekkel: tudod, chip, évi 1x veszettség elleni oltás, élelem, víz, normális méretű lánc/kennel, szükség esetén orvosi ellátás.

Másrészt ha hirtelen egy sokezerFT-os műtét elvégzésére köteleznéd az embereket, abból közfelháborodás lenne.


Én még mindig azt mondom, hogy alulról kellene kezdeni építkezni és az ifjabb generációkat kellene megtanítani a felelős állattartás alapjaira, hogy pl. igényük legyen az ivartalanításra vagy hogy ne OLX-ről vegye az extramini yorkie-t vagy hogy gerinces állat felnőtt példányát ne tartsák 30 liternél kisebb űrtartalmú térben stb. Meg szerintem jó lenne több ivartalanítási kampány, hogy akinek jelenleg van kutyája/macskája, meg igénye is lenne az ivartalanításra csak pénze nincs* azoknál ne legyen felesleges szaporulat.


*én spec. főleg macskatartót ismerek ilyet, mert ugye "a macskát úgyse lehet elzárni."

2014. aug. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Valaki itt írta hogy "Mer a keverék kutyák is nagyon okosak"


Nekem semmi bajom a keverék kutyákkal, fajtól függetlenül írtam. Felőlem akárkinek lehet otthon rendes körülmények között ivartalanítva akármilyen keverék kutyája.


Aki azt mondja hogy "Mer normális helyen tartott kutya úgysem szökik el és akkor nem kell ivartalanítani. Erre ez a válaszom: Akkor mindenki ezzel védekezne hogy mer ő normálisan tartja a kutyáit és azért akar kibúvót találni...ez nem megoldás, mindenkinek egységesen kellene ebben részt venni aki normális körülmények között tart kutyát ahol nem tud megszökni annak arra is van pénze hogy ivartalanítson...

Ez az intézkedés nem a keverék kutyák ellen irányulna, noha mellékes velejárója lenne hogy igaz hogy jóval kevesebb keverék kutya születne.

És az is igaz hogy már fiatalon el kellene kezdeni tanítani a gyerekeket arra hogy mi a különbség a szaporítótól vásárolt és a törzskönyves kutya között.

Sajnos sok ember nem ért hozzá és ezért vásárolnak kutyagyárostól kölyköt mert fingjuk nincsen róla mit is jelent ha egy kutya törzskönyves.

2014. aug. 5. 21:07
 16/21 anonim ***** válasza:

Édesanyám három kutyát fogadott be utcáról. Az egyik vemhes volt, 5 kiskutyája született. Háromnak talált normális, ellenőrzött gazdát. Kettőt megtartott, mivel nem talált nekik megbízható gazdit. Ivartalanítva lett mindegyik, chip-oltás, stb. Rendszeres állatorvosi ellátás, normális kaja, foglalkozik velük.

Így is rendszeresen kap tuskó megjegyzéseket idegenektől, "na kíváncsi vagyok, van e chip-je mindnek?!", stb.

Érdekes, neki van pénze rá mindig, hogy a kutyái megfelelő ellátást kapjanak, holott nem keres olyan jól.


Viszont sokan nem így gondolkodnak, fontosabb a cigi-pia-kóla-szórakozásra a pénz, mint mondjuk Bundi ivartalanítása. Nem beosztani akarom más pénzét, csak tapasztalatból besszélek sajnos. Van olyan szomszédja, aki állandó jelleggel panaszkodik, hogy jaj megint ellett a macskája, de hát milyen drága a "rohadt" állatorvos, közben ott fityeg a szájában a cigi, és mutogatja a tuningolt autóját.

Eleve az iskolában kéne kezdeni a gyerekeknél...rengetegen még ma is egy tárgyként tekintenek az állatra, amit ki lehet dobni, ha megunnak, aminek nincsenek érzései, stb.

Még mindig sokan idegenkednek az állatoktól, gyűlölik a kutyákat, macskákat, stb.

Legutóbb egyik barátnőmről derült ki, hogy kutya-gyűlölő...teljesen véletlenül derült ki, láttunk egy kóbor kiskutyát, aki mindenkihez odament. Hívtam a menhelyes ismerősömet, erre barátnőm "Minek töröd magad, ez csak egy ostoba kutya. Már beteges, hogy ennyire érdekel minden koszos korcs." És ez egy tanult, művelt, magát érzékenynek és empatikusnak tartó ember szájából hangzott el.

(Amúgy azóta minden találkozót lemondtam.)

A fenti sztorit csak azért írtam le, hogy szemléltessem, mekkora baj van az emberek felfogásával.

2014. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
39%

szia!


Nagyon jó az elmélet, amit leírtál.


Csak sajnos azzal nem számolsz, hogy tegyük fel, elfogadják a törvényt. Tegyük fel, ivartalanítanak minden nem tenyésztésre szánt kutyát.

És utána eltelik 20 év.

Nem lesz már csak fajtatiszta kutya, lehet, hogy milliókért! Ugyanis elszaladna a ló a tenyésztőkkel.


Már most is egyes kutyafajták ára úgy elszaladt, hogy hihetetlen. Tudom szűrések, szuper kaja, stb. De ez minden tenyésztőnek ugyanannyiba kerül kb! Mégis 2-300 000Ft különbségek vannak már most az árakban.

Gondolj bele, mi lenne, ha csak tőlük lehetne kutyát venni! én bele se merek gondolni....


Ugyanis nem csak újgazdagok vesznek kutyát. Sok egyedülálló öregnek az egyetlen társa a kutyája. Ők nem fognak tudni annyit érte adni....



Csak azért írtam ezt a kommentet, hogy egy kicsit távolabb is kell gondolkodni, nem csak a jelenben. Minden cselekedetnek van utóhatása, következménye. Ennek is lenne.

2014. aug. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, szerintem ez még mindig a kisebbik rossz lenne ha drágább lenne a kutyát venni minthogy szenved rengeteg gazdátlan állat...

De mellesleg nem is hiszem hogy ez megtörténne hisz külföldi országokban ahol jóval kevesebb szinte egy kóbor kutya sincs mégis sok embernek van kutyája ezekszerint mégis meg lehet vásárolni.

A tenyésztők pedig nem adhatják drágábban mint amennyiért megveszik tőle. Lehetetlennek tartom hogy többszörös áruk legyen a mostanihoz képest.

2014. aug. 7. 19:02
 19/21 anonim ***** válasza:
legyen igazad :)
2014. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan, hogy eltűnne a keverék (vagy törzskönyv nélküli "fajtiszta) kutya akár hazánkból, akár más országból, szinte lehetetlen. Szaporítók mindig is voltak, és mindig is lesznek. Ahogyan felelőtlen gazdák is. A lényeg az, hogy nem mindegy, hogy minden 2. lépésemet kóbor kutyák követik, vagy lesz pár menhely, ahol még gazdátlan kutyusok élnek.

Miskolci vagyok, a Minapban most egy videóban elmondják, hogy hazánkban 4-600 ezer gazdátlan állat kóborol..

(a menhelyiek ezek szerint nincsenek benne?)

És még hol vannak azok az esetek amiket mindenki úgy titkol, ahogy tud, hogy hova tűntek a kutyák...inkább legyen több kóbor de egészséges kutya, mint még több állatkínzó, és megkínzott lélek...:S

Mostanában nagyon felkapott lett a szétverem a kutya száját, mert az poén...annyi ilyen történetet olvasok, hogy leszakadt a fél szája, stb.. remélem egyszer eljön az a nap, amikor ezt kemény testi bántalmazásokkal büntetik...

2014. aug. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!