Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor, ha a vadász...

Mi van akkor, ha a vadász elengedi kutyáit és nincs a közelükben sem?

Figyelt kérdés
A kérdés azért érdekel, mert ma este egy közeli erdő széléhez mentem gombát szedni este fél 7 körül. Egy hatalmas tisztáson voltam mikor az erdőből kirohant két nyakörvvel ellátott vadászkutya. Az egyik magyar vizsla volt, a másik valami pitbull féle...A tisztás nem magánterület, bárki sétálhat arra, látogathatja. Ijedtemben a kocsim tetején kötöttem ki, ugyanis az a két rohadt dög üldözőbe vett és nem volt időm kinyitni az ajtót sem. Na most még egy nyomorult kés sem volt nálam így eléggé kellemetlen volt a helyzet. A kutyák gazdája nem került elő, pedig óriási volt az a rét, jó 300-400 m-es körzetben egy lélek sem volt. Mi van akkor, ha épp nem kocsival megyek és nincs fedezékem, önvédelmi fegyverem, késem?
2014. júl. 31. 20:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, akkor benne lettél volna a híradóban :(
2014. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Kizárt dolog, hogy vadászok kutyái voltak, főleg nem a pitbull féle. Azzal elég érdekes lehet vadászni, már ha nem kutyára vadászik vele a gazdája ugyebár...


Amúgy meg sajnos sok gazdi ilyen, hogy szarik rá hol mászkál a kutyája, aztán meg ha kilövik, akkor megy a hiszti :/

2014. júl. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%
A történet egy picit fura, ismeretleneket csak úgy elég ritkán szoktak kutyák megtámadni, úgyhogy vagy furán viselkedtél nagyon, vagy kiszínezted a sztorit...
2014. júl. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Miből veszed,hogy vadászé?Az ilyen kutyákat szokták kilőni,mivel a vadakra is veszélyesek.
2014. aug. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Először is: Nem színeztem ki a történetet, aki ilyesmire gondol az inkább ne is szóljon hozzá!


Azután pedig vadászkutyák voltak, mivel az egyik magyar vizsla volt ami ugyebár híres magyar vadászkutya. A másik meg nem biztos, hogy pitbull volt, de valami olyasmi ami szintén lehetett vadászkutya. Mindkét kutya ápolt volt és nyakörvet viseltek (nem olcsó gagyit)

2014. aug. 2. 05:37
 6/25 A kérdező kommentje:
És már kezdett lemenni a Nap, tehát tuti hogy vadászok eresztették szabadjára a kutyáikat...
2014. aug. 2. 05:38
 7/25 anonim ***** válasza:

Ebben tévedsz. Magyar vizslákat és szaporítványaikat tart már boldog-boldogtalan. Az meg, hogy megy le a nap... A legtöbb falubeli kutya pont akkor megy csatangolni, vadászni. A vadász, ha el is engedi a kutyáját, az nem megy tőle messze. Na meg akkor két vadászkutya lett volna, nem egy ilyen meg egy olyan. Vagyis megléptek otthonról vagy a sétáltató gazditól.


Ilyen esetben nem sok mindent tudsz tenni. Szerencsére semleges terepen (tehát nem mondjuk a portán) általában sokkal könnyebben elijeszthetők a kutyák. Jó, ha van nálad mindig egy gázspray.

2014. aug. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Vadászkutyák voltak ez tuti. Lehet nem épp a vadászok mellöl csatangoltak el, hanem szabadon eresztették őket hadd fussák ki magukat. Ami az aggasztó az az, hogy egy olyan réten tették, ahol idősebbek, fiatalabbak, nők, gyerekek egyaránt sétálnak, kikapcsolódnak. Most az, hogy már sötétedett és én akkor voltam ott az nem mentség. Felelőtlen volt a gazdájuk. Én is az voltam, mert nem volt nálam semmi önvédelmi fegyver pedig egy bicska nélkül sosem indulok el csatangolni...
2014. aug. 2. 14:21
 9/25 anonim ***** válasza:
A bicskát a hajadra kenheted mint önvédelmi fegyver. A kés nem való erre, kivéve ha tanultál késharcot, máskülönben a saját késeddel beleznek ki. A kutyák és egyéb támadók ellen spray de inkább gázpisztoly a hatásos.
2014. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
A gázpisztolyt és a sprayt is a hajadra kenheted. A kés hatásosabb, bele tudnám vágni a dögbe, ha megtámadna és utána nem szaladna el...
2014. aug. 2. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!