Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néhány ember miért nem elégszi...

Ghtyshd kérdése:

Néhány ember miért nem elégszik meg egy keverékkel?

Figyelt kérdés

Nem azokra gondolok, akik tenyésztõk, hanem azokra, akik csak tartani akarnak...

Miért nem elég nekik egy keverék? És miért írtóznak a menhelytõl?


2014. aug. 1. 13:22
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
91%
Mert ő azt szeretne ès pont. Nem vitatèma. Ha te kólát akarsz inni akkor neked sem jó a vìz helyette.
2014. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
89%
Mert az emberek igénye különböző. Legyen az kutya, vagy étel, vagy ruházkodás, stb.
2014. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
84%
igy van ezért találták ki a fajtákat , nekem ez tettszik neki az
2014. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
88%
Én beleszerettem egy adott fajtába, nem tenyésztem de tenyésztőtől vettem. Összegyüjtöttem rá a nem kevés pénzt. Semmi bajom a keverékekkel, de nekem az adott kutyus kellett.
2014. aug. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
30%
Meg, mert divatmajmok. Ha most csivava a divat akkor azt akarnak, ha holnap a kínai kopasz lesz a divat, akkor csivike sutty a menhelyre és kínai kopaszt fognak tartani. Kevesebb az, aki azt nézi, mire jó egy kutya, mit tud neki biztosítani, és aszerint választ.
2014. aug. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
De a menhelyen annyi szegény kutya van... Ha onnan vennènek, akkor valamivel a fõld is elébb jutna...
2014. aug. 1. 13:29
 7/43 anonim ***** válasza:
41%

Én azért nem akartam keveréket, mert pontos elképzeléseim voltak arról, hogy milyen kutyát szeretnék. Végignéztem a kutyatár.hu-t, végigolvastam minden fajtát, amit eddig nem ismertem, és így találtam rá a hozzám legközelebb álló fajtához. Pontosan olyan, amilyenre vágytam, és mindent meg tudok neki adni, amire szüksége van. Vettem, nem volt drága, nem tenyésztőtől van, de csodálatos kutya, egy percig sem bántam meg vagy akartam más fajtát. Ha keveréket szereztem volna, ezek a tulajdonságok nem biztos hogy öröklődtek volna rajta, és lehet hogy külsőre az én kedvencemhez hasonlít, de viselkedésre meg pont olyan, amit nem akartam.

Keveréket nem veszel, hanem rád sózzák, mert felelőtlenek, kiengedik a kutyájukat vagy beengednek idegen kutyát, vagy egyszerűen csak van két különböző fajtájú kutyájuk, és fütyülnek rá, hogy szaporodnak. Nem minden esetben, de szerintem akinek komolyan kell kutya, és konkrét céljai is vannak vele (pl, hogy házőrzésre kell, vagy sportolni kell, vagy mittudomén), az nem keveréket vesz magához.


Menhelyről azért nem akartam, mert én azt akartam, hogy kölyökkorától kezdve nálam legyen. Ez nem is neki, inkább nekem volt fontos, mert kicsit féltem régen a kutyáktól, és szükségem volt arra a biztonságra, hogy kölyökkora óta ismerem, és tudom hogy sose bántana. Mást a menhelyi kutyákról nem is tudnék mondani, mert egyet se ismerek, de biztos vagyok benne, hogy nem könnyű egy mentett kutya bizalmát elnyerni, illetve kiiktatni belőle a régi sérelmeit. Mivel eddig nem volt még kutyám, erre nem vállalkoztam volna, hogy kapásból egy lelki sérültet vegyek magamhoz, nem lettem volna alkalmas a gyógyítására szerintem.

2014. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
72%

Bocsánat, hogy közebe szólok, de 7-es!!

...Keveréket nem veszel, hanem rád sózzák, mert felelőtlenek, kiengedik a kutyájukat vagy beengednek idegen kutyát, vagy egyszerűen csak van két különböző fajtájú kutyájuk, és fütyülnek rá, hogy szaporodnak...

Nem, nem rám sózzák. Vannak akik jobban szeretik a keverékeket, okkal (okokat nem sorolok, mert akkor elkezdenek nekem kiabálni, hogy hogy lehetek ilyen "hülye" és mittomi. Így is a szívtelenek le fognak pontozni, mert nem olyan válasz adtam, amilyen hallani akartak, hanem

olyan adtam, amit hallaniuk kell!!!)

...nem könnyű egy mentett kutya bizalmát elnyerni....

Tévedsz! Nekik a legkönnyebb, mert végre örülhetnek, hogy gazdájuk lesz, aki nem hagyja el őket SOHA.

2014. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
74%

Azért mert hobbi kutyázás mellet más cél is lehet vele, pl. kiállítás. Én is ezért vettem fajtatisztát, na meg azért, mert volt kedvenc fajtám.

Meg a keveréknek nincsenek fajtára kialakult jellemvonásaik. Nekem ez is fontos volt a vásárlásnál.

Nekem sincs bajom a keverékekkel, egyes keverékek szebbek, mint néhány fajta, ez megyőződésem.

Szerintem a keverékeket azoknak kéne örökbefogadniuk, akik mindenáron valamilyen fajtát akarnak, szaporítótól, olcsón és nevetséges áron. Az is fajtajellegű keverék (mivel nincs törzskönyve), de ők ezt nem látják be. Nekik teljesen mindegy van-e törzskönyv vagy nem. Nekem rengeteg ilyen ismerősöm van, akinek van fajtajellegűje szaporítótól azzal a kifogással, hogy "Úgysem viszem kiállításra.". Nos, szerintem ők tényleg beérhetnék a keverékekkel! Minek fizetni egy "utánzatért", a mocskos szaporítóknak aki ráadásul lehet, hogy beteges lesz, ha egy életet is megmenthet, mert neki "mindegy a törzskönyv". :)

Ezeknek az embereknek a felfogását kéne megváltoztatni: "Nekem mini Yorkie kell, nem menhelyes kutya, mert az undorító és nem menő" stb...

2014. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
24%

9!! te is tévedsz.

Akik így fogják fel azok az okosak.

2014. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!