Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív a vizslám! Mit tegyek?

Agresszív a vizslám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 4 éves kan magyar vizslám. Kertes házban lakom, ő szabadon van. Ha jön valamilyen vendég, be kell zárni a kenneljébe, mert szinte "megőrül". Hiába szólunk rá, hiába vagyunk ott. Már ha a kerítéshez közelít valaki, akkor is igen agresszív lesz. Nekiront a kerítésnek, és üvöltve ugat. Arra vetettünk, hogy mivel amikor valaki jön, őt bezárjuk, ebből neki az jön le, ha beenged valakit, ő elveszíti szabadságát. Kipróbáltuk, hogy pórázra vesszük ha jön valaki. Ekkor max. kicsit ugatott. Azután pár perc múlva már el is engedhetjük, a vendég ölébe mászik, nyalogatja, stb. Tehát, úgy tűnik, az elméletünk bevált. De a kerítésnél még mindig nagyon agresszív. Így elég nehézkes azt megoldani, hogy pl. a haverjaim följöjjenek, és kiüljünk egyet sörözni, mert állandóan a vizslámmal kell foglalkoznom. Ha már így belevágtam: hasonló a probléma sétáltatás közben is. Az összes kutyának neki akar támadni, engem meg elhúz. Hátfájással jövök haza mindig. Érdekes, hogy emberekre séta közben nem támad, csak és kizárólag kutyákra. Mondjuk ennek örülök, de a kutyákkal sem kellene így viselkednie. Jártam vele egy ideig kutyaiskolába, ugyanúgy viselkedett, mint séta közben. Egyébként parancsszóra, és kézjelre ül, fekszik, keres, apportírozik... de csak akkor, ha nem zavarja semmilyen idegen. (Főleg kutya.)


Kérek mindenkit, ha tudtok, segítsetek!


2008. aug. 5. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nemrég a TV-ben egy ugyanilyen problémás vizslát kezelt egy "kutya pszichológus", úgyhogy tudok tanácsot adni.

Az a vizsla is agresszív volt és ők azt csinálták, hogy szimulálták a vendégek érkezését. Emberek állítottak be étellel a kezükben minden nap. Mindig ledobták a kutyusnak végül az eb már az ölükbe ugrott ételért. De néha még meg-meg harapott embereket, ezért bezárták egy szobába. Amikor megnyugodott, akkor kienegedték.

Ott bevált, szerintem próbáljátok ki!

Napközben többször bezárhatjátok, legalább megszokja, hogy nem mindig ő az úr.

És annak a vizslának is voltak gondok a sétáltatással. Ezt úgy oldották meg, hogy amikor elkezdett húzni, a gazda elindult a másik irányba. Ezzel éreztették, hogy nem az van, amit ő akar. Próbáljátok ki, lehet, hogy egy ideig fel-alá járkáltok, de megszokja. Ne rántsátok, csak lazán forduljatok meg. Ha megint húzna, megint.

És ehhez sok-sok türelem kell, nem értek el egy nap alatt nagy javulást. De, ha egy hónapig gyakran "próbára teszitek" hihetetlen, hogy milyen sokat fog változni. Semmiképp ne üssétek meg! Ezzel ellenkező hatást értek el.

És ezeket a tanácsokat nem én találtam ki, hanem egy kutya pszichológus. :)

Wanda •

2008. aug. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

próbáljátok először messziről megmutatni a kutyát és dicsérjétek ha nem ugat majd a kutya közelezz jön és közbe dicséret.ha elkezd ugatni, fordulj sarkon és egy gyengéd rántással húzd el: tunia kell, hogy a sétánál is te vagy az úr, meg tudod magad védeni. (mert lehet h azt hiszi, h bántani akarják a gazdit) a végén lassan engedjétek a kutyához, szaglásszák meg egymást és menjetek haza. másnap is úgyan így ugyanazzal a kutyával, most kicsit többet legyenek együtt majd rájön h nem is olyan rossz a kutyákkal lenni, sőt játszani is lehet velük.ezzel könnyebb lesz más kutyákhoz is hozzászoktatni.

Remélem segítettem: Barby

2008. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Biztosan hasznosak, ezért kattintottam is a zöld kézre! ;) Reménykedem, hogy sikerrel járok, bár szerintem jól sejtem, hogy kemény munka áll előttem. De mivel a vizslámat szeretem, szeretek vele foglalkozni, így nagyon szívesen "dolgozunk" együtt.

Wanda! Azt a műsort melyik TV adón láttad?

István

2008. aug. 5. 14:26
 4/4 anonim ***** válasza:
én is láttam olyasmi agresszív kutyás filmeket amikor ki akarták gyógyítani a kan kutyát és nem vállt be semmi csak az hogy ivartalanították.
2008. nov. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!