Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kutya mit tegyek?

Félős kutya mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hozzám került egy utcáról befogadott 7-8 hónap körüli szuka keverék. A gondom az hogy borzalmasan fél, ha bemegy hozzá valaki akkor egyből elfut, a nyakörvet lerágja magáról, sétáltatásról álmodni sem merek. Érthető a félelme, utcán élt, bántalmazták, meg akarták mérgezni, mikor egy állatvédő szervezet felkarolta és hozzám került (ideiglenes befogadó vagyok). Mikor idehozták, kapkodott, csipkedett, azóta már legalább meg lehet simogatni, de felvenni nem. Sajnos nem nagyon látok javulást, ezen szeretnék változtatni. Már vagy 1,5 hónapja vert nálam tanyát, és nincs örökbefogadható állapotban. :( Tudom, hogy idő és türelem kell hozzá, de szeretném tudni hogy mit csináljak hogy javuljon a helyzet, megtalálhassa az álomgazdit. Nem kiabálok vele, nem bántom, próbálom simogatni, de nagyon kerüli a fizikai kontaktust :( Anyagi okok miatt sajnos nem tudom szakértő segítségét igénybevenni, ezért magam szeretném megoldani a helyzetet. Köszönöm a segítséget.

2014. aug. 2. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
egyszer én s kitettem ide egy kérdést, engem lehurrogtak, hogy vigyem menhelyre inkább, mert egy elcseszett kutya lesz belőle, habár ahogy hozzám került annál elcsesettebb nem lehetett volna. nekem sem volt pénzem szakértőt hívni, habár telefonon beszéltem vele, és 4000 ft/ órát mondott. plusz kiszállás. a kutyus azóta is velem van, csak idő kérdése volt és felengedett. Eleinte nem is vettem róla tudomást, megvártam hogy ő közeledjen, ez több mint egy hónap volt.de bekopott szerencsére, és egy engedelmes kutya lett belőle.
2014. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kennelben van a kutya? Vagy hova kell bemenni hozzá?

Amúgy a menhelyen az ilyenek vittük ki sintérbottal sétálni. Durvának tűnhet, de azt nem tudta elrágni, és nem volt más választása, mint beletörődni a helyzetbe, hogy ő most márpedig egy emberrel fog sétálni. Néhány hét alatt teljesen kicserélődtek, és már lehetett velük rendesen foglalkozni. Ha hagytuk volna, hogy belesüppedjenek a rettegésbe, sokkal nehezebb lett volna kihozni őket belőle, meg sokkal tovább is tartott volna. Lehet persze várni meg tutujgatni is, csak kevésbé célravezető.

2014. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kennelben van, egyenlőre megkötve, volt utcakutya lévén folyton szökne. Megpróbélom a leírtakat, írok majd az eredményről. Köszi még1x
2014. aug. 2. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!