Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FÉLŐS kutya szocializációja!...

FÉLŐS kutya szocializációja! Következő lépés?

Figyelt kérdés

Adott egy lassan egy éves, emberektől és főleg kutyáktól rettenetesen félő kutya. Engedelmes, utcához, zajokhoz szokott, de a szocializáció többi része különböző okok miatt kimaradt. Helyre szeretném hozni. A múltkor (pár napja) elvittem két másik kutyához/gazdihoz (egy semleges helyen találkoztunk). Mindkét kutya játszani szeretett volna vele, de rettentően félt tőlük. Először menekült, aztán mikor látta hogy nem szabadul, hanyattvágta magát nekik. Olyan két óra elteltével nagyon bizonytalan jeleket mutatott a játékra - úgy viselkedett, mint mikor velünk akar játszani, feltolta a fenekét, ugatott kicsit és kapkodott, de látszott hogy maga se tudja mit csinál. A másik két kutya, mivel ez új volt nekik, meghőkölt kicsit. Erre az enyém vérszemet kapott, mert látta hogy meg tudja védeni magát, és elkezdett komolyan kapkodni és morogni meg vicsorogni. Itt közbeléptem és leállítottam valahogy de utána ügyelnem kellett rá. Aztán mennünk kellett haza. Azóta ha sétálunk és kutya közelébe kerülünk (kerítés nélkül, mert kerítésre nem ugrik), beveti ezt a morgok-ugatok-és-oda-akarok-kapni-mert-tudom-hogy-akkor-békén-hagysz - hadműveletet. Persze leállítom és akkor abbahagyja de a feszültség (meg félelem) benne van.


Megbeszéltük hogy hétvégén újra találkozunk. Csak én most már szinte biztos vagyok benne, hogy a kutyám félelmében neki fog esni a másik kettőnek, mert látta hogy így eredményt ér el. Gondolom hullára fogok fáradni a folyamatos tiltástól. Az a kérdés, mit tehetnék, hogy ne csak visszafojtsam az agressziót, hanem segítsek neki elérni azt a kényes pontot, amit egyszer már szinte sikerült neki (mikor majdnem játszott)? Menni fog neki valaha is? Velünk imád játszani. Láthatja hogy nem bántják egyáltalán.


Nagyon köszönök minden segítséget előre is!



2014. febr. 18. 18:46
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Na? :(
2014. febr. 18. 19:30
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

Ott kéne hagynod a másik kutyák gazdáival.

Szinte biztosra mondom, hogy rossz hatással vagy rá.

2014. febr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Meg a saját kutyádban is jobban kéne bíznod, így nem lehet hozzáállni, hogy biztos támadni fog.

A kutyák másképp kommunikálnak, rettentően érzékenyek ezekre a dolgokra.

Abban a pillanatban, hogy ez a gondolat megszületik a fejedben, ő már a megvalósításán van, mert előidézed a történéseket a gondolataiddal, kisugárzásoddal, bizalmatlanságoddal, bizonytalanságoddal, testbeszédeddel, belefáradtságoddal...

2014. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

" Itt közbeléptem és leállítottam valahogy de utána ügyelnem kellett rá. "


Miért kellett rá ügyelni?

Nem értette meg a fegyelmezést?

2014. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
55%

Egyrészt a folyamatos tiltás hülyeség, ritkán tiltsd, de úgy, hogy megértse, hogy tényleg tilos. Másrészt meg szerintem ott lett elcseszve, hogy hagytad, hogy rányomuljon a két kutya, őket is le kellett volna állítani, hogy ne csesztessék már a félős kutyát.

Azt meg nem hiszem, hogy két jól szocializált kutya meglepődött volna azon, hogy játszani akarnak velük, volt ott valami más üzenet is a háttérben. Normálisan viselkedő kutyákra nyugodtan hallgathatsz; ha szerintük valami nem oké a tiéddel, akkor nem oké és kész. Meg azért azt tisztázzuk, hogy a játékra hívás nem védekezés, meg eleve nem is támadta senki, szóval valami komoly fogalomzavar volt ott valamelyik részről.

Egyébként szerintem semmi extra, idő kell neki, tiltani az agressziót, védeni őt az akaratosan játszó kutyáktól, legalábbis eleinte. Nem kell rögtön játszania, egyelőre legyen az a cél, hogy komfortosan érezze magát kutyatársaságban, a játék meg majd jön magától. Annyival segíthetsz esetleg, hogy te játszol a többi kutyával, vagy legalábbis ilyen játékra utaló viselkedéseket mutatsz, csipkeded őket meg megkergeted, kötelez húztok, vagy akármi. Szóval mutass neki jó példát, legyenek semleges/pozitív élményei, de ne erőltess semmit.

A falkavezérség úgy egyébként rendben van, ugye?

2014. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Hááát...eleinte biztos hogy az voltam, főleg míg nálam volt rövid pórázon, de aztán rátettünk egy hosszú zsineget és eleresztettem. Folyton jönne és bújna mögém de nem figyelek rá, arrébb megyek, ez jó vagy rossz?
2014. febr. 18. 19:40
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

...és mi az, hogy "valahogy" állítottad le?

Nem megy könnyen a tiltás?

Egy bizonytalan agresszív kutyát egy határozottabb pisszegéssel is le lehet állítani.

2014. febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Igen, rendben van a falkavezérség.

Szerintem az volt nekik fura hogy ugatott, mert addig ők hangtalanul játszottak. Aztán kicsit kergette őket, amibe belementek persze, ő meg vérszemet kapott és átcsapott agresszívbe, elég látványos volt.

2014. febr. 18. 19:43
 9/22 anonim ***** válasza:
55%
Az jó, ha nem figyelsz rá, legalábbis ha máshoz sem tud odaseggelni védelemért. De amikor tényleg szüksége van rád, mert baszogatják, akkor azért legyél ott neki.
2014. febr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
Na, hát akkor le kell állítani, ha átmegy durvába, meg fogja tanulni, hogy hol a határ, ennyi :)
2014. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!