Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a komondor jó...

Szerintetek a komondor jó házörző?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok "aranyos" egy komondor

aki nem tudná így néz ki: [link]



2014. aug. 2. 19:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

A legjobbak között lehet, ha a megfelelő körülményeket tudod biztosítani számára :D


Nekünk komondorunk van, tüneményes kutya a családdal, imád velünk lenni minden pillanatban mikor teheti, de nem tolakodó, ha útban van a munkában leheveredik az árnyékban és vár a sétára.

Ő nálunk nem rág meg semmit, jószágra nem vadászik (macskára sem!), minden állattal, növénnyel jóban van. Veteményt nem tapossa le, virágokat nem rágja meg, a miénk nagyjából csak a járdán közlekedik a kert kiépítettebb részében, a gyümölcsösben szokott száguldozni ha játékos kedve van :D


A kertet viszont keményen őrzi. Nem csak a megjelenése, de az öblös hangja is jókora tekintélyt kölcsönöz neki, főleg hogy feleslegesen nem ugat.


De kezelni, nevelni tudni kell, kicsit önfejű kutya, korábbi munkaköréből adódóan, szóval nem mindig fog első szóra ugrani :D

És jó nagy terület kell neki, ahol járőrözhet

2014. aug. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
egy 550-560 négyzetméteres kert megfelelő számára?
2014. aug. 2. 19:58
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
A komondor az egyik létező legjobb házőrző. A kezeléséhez azonban a mérete miatt némi gyakorlat kell. Ha neked nincs, akkor keress valakit, aki tud segíteni. Néha nehéz tudomásul venni, hogy ami egy 3-10 kg-os kölyöktől aranyos, az egy 100 kg-os felnőttől már veszélyes
2014. aug. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Ha kiviszed sétálni is, szerintem igen.

Nálunk ezresen van, de többnyire csak a felét használja. Max éjjel megy körbe az egészen, mikor mindenki más alszik XD

2014. aug. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
A világ egyik legjobb házőrző-védő kutyafajtája. Nagyon kemény, szívós kutya, de a gazdival nagyon gyengéd. Előnye, hogy a többi háziállattal is remekül kijön. Persze csak megfelelő szocializáció mellett. Nem kezdő kutyásoknak való, mert neveléséhez, tanításához türelem és határozottság kell. Alapjából véve egy viszonylag domináns és territoriális kutya. Területére senkit/semmit nem fog beengedni, csak a gazdit és családját. A pulival remek párost alkot. :)
2014. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat kuvasz mellé kellene
2014. aug. 2. 20:20
 7/19 anonim ***** válasza:
szerintem jo házőrző multkor sétáltam a kutyammal a szivbaj jott ram ugy ugrott a keritesnek jézusim a kapu nem volt bezárva es eltolta ki is jöhetett volna mondtam magamba na itt vegunk de,volt olyan intelligens hogy hiába kinyitotta a nagykaput ott allt es ugatott tovabb nem rohant ki. tudta mi az o terulete .
2014. aug. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
szerintem sokkal jobb házörző mint a pitbull szerintetek nem?
2014. aug. 2. 20:32
 9/19 anonim ***** válasza:
Én pulival tartom együtt, nem tudom, hogy a kuvasszal mennyire jönne ki, de mindenképpen összekéne szoktatni őket, a kuvasz területén kívül.
2014. aug. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
miben jobb mint mondjuk a németjuhász
2014. aug. 2. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!