Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a komondor jó...

Szerintetek a komondor jó házörző?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok "aranyos" egy komondor

aki nem tudná így néz ki: [link]



2014. aug. 2. 19:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem kell tanítani, mert ösztönösen csinálja a házőrzést. :) nem olyan beteges fajta, mert úgy lett kitenyésztve, hogy bírja a rideg tartást is. Nem hullik a szőre, és akár meg is lehet nyírni. Most így hirtelen ezek jutottak az eszembe. Ja és nagyobb termetű is. Testsúlya 40-60 kg, marmagassága 65-80 cm.
2014. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
A pitbull nem házőrző. A németjuhásznál pedig nem jobb, hanem más karakter mindkét fajta.
2014. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%
Hiába hasonlítjuk a pitbullal hisz a pitbull vagy stafford egyik sem házőrző elsősorban inkább családi bohócok. Amennyire emberbarát mindkét kutya, csak az képes kicsit őrizni amelyik meg lett tanítva. De a komondor ösztönből dolgozik, nagyon jó éber kutya. Annak egy felesleges szava nincsen, lehet rá számítani. Most ahol dolgozom van két komondor kan, mondjuk még 3 hónaposak, barátságosak, de hangjuk már megvan.
2014. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
okés mondjuk nyilván én is tudom hogy nagyobb a komondor mint a németjuhász.De milyen nevet adnátok egy komondornak?
2014. aug. 2. 21:36
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
az enyémeket így hívták: kócos, bundás, betyár, bolyhos, talpas. mindegyik kan volt. és igen, náluk jobb házőrzőt nem nagyon találni.
2014. aug. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
A kócos tetszik kösz mindenkinek!:)
2014. aug. 3. 08:53
 17/19 anonim ***** válasza:
A komondor szukám neve Luna, mert a luna spanyolul Holdat jelent, és a komondor nagy és fehér, mint a Hold, de ez ízlés kérdése. Nekem ez a név tetszett meg, bár először valami magyar/magyaros néven gondolkodtam, de végül Luna lett. Egyébként a komondor éjjel jár-kel, de nappal is ott van, csak nem lehet észre venni, akárcsak a Holdat. :)
2014. aug. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem nincs komondorom, csak rokonaimnak, akik juhokat tenyésztenek.

Vitatkoznék azzal az állítással, hogy nem enged be senkit. Rokonoméknál 4 komondor van, abból 1 van elzárva, mert ő nagyon-nagyon hamis. De a többi szabadon van, kanok, szukák vegyesen. És ahogy meglátják, hogy a Gazda szívesen fogad minket, attól fogva lehet őket simogatni. A kant is! A ház és az akolok között fekszenek sorban mindig, és védik a gazdaságot :)) Ha 1 rokon (akár gyerek is) lejön velünk a juhokhoz, akkor már nem bántanak. De egyedül nem lehetnénk az udvaron. Ezt csodálom bennük a legjobban!!

Ezen kívül gyönyörűek, hatalmasak, különlegesek.

2014. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

na eddig így állok:kutya:komondor

nem:kan

fajta:zsinóros

név:kócos

Szerintetek mi kell még???

2014. aug. 3. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!