Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nagy nehezen...

Mit tegyek? Nagy nehezen találtam állást, és nem tudom mi legyen a kutyámmal.

Figyelt kérdés
El kell költöznöm lakásba, fel Budapestre. A kutyám eddig mindig velem volt, egyetemista voltam ezidáig, és volt rá időm. Kertben élt, benti-kinti kutyaként. A munkahelyemen 8-tól fél 5-ig dolgoznom fog kelleni, de reggel 7-kor már el kell indulnom otthonról és csak fél 6 - 6 körül érek haza, kibírná ezt egy kerti kutya lakásba zárva? Border collieról van szó.
2014. aug. 3. 23:06
 1/8 anonim válasza:
0%
Ennek a kutyafajtának szabad tér kell, és odafigyelés. Szerintem megőrülne egyedül egy szűk lakásban. Nem tudnád esetleg valakire rábízni, aki gondozná?
2014. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Egy kutyát nem kell a nap 24 órájában felügyelni, pesztrálni, mindenki, még a borderosok is, dolgozó emberek. Regel leviszed, este, munka után pedig tisztességgel lefárasztod, mind fizikailag, mind agyilag.
2014. aug. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kibírná, bár kérdés, te mennyire ragaszkodsz a kutyádhoz :(

Reggel egy egészségügyi séta, este munka után nagyobb csavargás, és hétvégén, szabadidődben sok játék, foglalkozás vele. Nálam nem lenne kérdés, mi legyen a kutyámmal egy ilyen helyzetben.

2014. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Alapjáraton nekem sem fordult volna meg a fejemben, de napi 10, rosszabb esetben 11 órát volna egyedül bezárva, egy kutya, aki egész nap kint volt a kertben és kedvére járkálhatott, ugathatott. Nem magam miatt gondolkodom, hogy mi legyen... dolgoznom sajnos muszáj, és örültem ennek a munkának is. A lefárasztással nem volna gond, eddig is megoldottam, mert otthon a kertben sem hagytam úgy, hogy nem volt fárasztva. Reggel-este foglalkoztam vele, de ott maximum 3-4 órát volt egyedül. Csakis a kutyá m érdekében gondolkodom, nem abban, hogy legyen nekem könnyebb.
2014. aug. 3. 23:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kibírja, ha cserébe utána veled lehet, nyugi :) Végig aludni fog, ha rendesen le van fárasztva meg hozzászokott, hogy néha egyedül marad. Nem ideális nyilván 11-12 órákra magára hagyni, de nem is nevezném azért állatkínzásnak. Előtte nagy séta, meg este sok foglalkozás, és jó lesz.
2014. aug. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%

Hát ez elég necces.

Tehát napi 11 órát vagy távol, ez elég sok egy kutyának a lakásba bezárva, és nem csak lelkileg, hanem pisi ügyben is.

Nagy kutya bolond vagyok, de ezt így nem vállalnám be, a kutya érdekében. Nem tudod otthon hagyni?


Én pont ilyen dolgok miatt nem vállaltam kutyát, pedig nagyon szeretnék, de hogy fél napokra bezárva legyen a lakásban, az túl sok.


A többiekkel ellentétben én azt mondom, nagy problémák lesznek, ha egy kinti-benti BC-ét bezársz 11-12 órára a lakásba.

2014. aug. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Imola Ágnes ***** válasza:
87%
SZerintem kibírja, nyugi. Persze ha vállalod mellette a napi fárasztást. Az enyém is kb ennyit van egyedül, és semmi baja sincs. Nyilván nekik az lenne az ideális, hogy ha 24 órában veled lennétek, és nekem az lenne az ideális, ha a munkahelyemre is vihetném a kutyámat, de sajnos ez egy nem ideális világ. A legjobb neki, ha melletted maradhat.
2014. aug. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a pisi a kérdés. teljesen szobatiszta?
2014. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!