Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz vagy komondor?

Kuvasz vagy komondor?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni a két fajta között.

A jövőben a terveim között szerepel a két fajta közül az egyiket tartani. De melyiket?

Tetszik a komondor nagy szőre, de nem tudom, hogy ápolná-e rendszeresen. Viszont mg is lehet nyírni.

Szeretném ha tudnék a kutyákkal nagyokat kirándulni.

Mindenképp ház és terület őrzésre alkalmas legyen. Ne féljen harapni.

Viszont attól sem szeretnék félni, hogy ha majd vendégek jönnek, akár kisgyerekekkel és a kutyák nincsenek kennelben akkor esetleg haraphatnak.

Tudom a nevelés és a szoktatás fontos.

Olyan gyönyörű mind a kettő !



2014. aug. 5. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Ha nincs időd a komondor szőrét ápolni, akkor kuvaszt vegyél! Jellemben kb. egyformák. Ha meg vendégek mennek, akkor el kell őket zárni, mert hajlamosak a "saját" gyerekeiket (tehát a tieidet) megvédeni az idegen gyerekekkel szemben. De amúgy is érdemes elzárni, ha idegenek mennek, mert a védőösztöne így jobban kibontakozik.
2014. aug. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

A komondor sokkal nyugisabb, kevésbé szívbajosan intézi a dolgait, és kevesebb harapással, viszont úgy is nagyon hatékonyan. A kuvasz kicsit lobbanékonyabb fajta, könnyebben harap, de könnyebben is válik otthon veszélyessé, ha félreneveled. Kirándulni igazából minden kutya szeret, bár a komondor talán kicsit hamarabb kifárad a nagy melegben, a kuvasz aktívabb fajta.

Én azt mondanám, hogy ismerd meg alaposan mindkét fajtát, látogass el tenyésztőkhöz, ismerkedj meg ilyen kutyákkal, és úgy döntsd.


Az elzárásnak egyébként semmi értelme, egy jó ösztönű kutya akkor is őrizni fog, ha mindenki összesimogatja, sőt, akkor a legjobban, ha jól szocializált és magabiztos, azt meg sok sétával, helyzetekkel ismertetéssel, kutyákkal-emberekkel találkozással lehet elérni, az elzárás csak idegebeteggé, bizonytalanná teszi a kutyát. Ha viszont normálisan van nevelve, akkor akit a gazda beengedett, azzal semmi bajuk nincsen.

2014. aug. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyetérteni tudok mindenben a 2-es válaszolóval.


A komondor fürtjeit néha szét kell szedni, hogy össze ne álljon. Most hirtelen ezt a videót találtam róla kutyafuttában, az első fél perc az:

https://www.youtube.com/watch?v=1vsoda466kE

2014. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Én a komondort választanám, mert nyugodtabb, mint a kuvasz. A szőrét meg lehet nyírni. Attól még komondor, a komondor. Egyébként, ha nagyon szeretsz kirándulni, és szeretnél még egy kutyát, akkor ajánlom figyelmedbe a pulit. A remek párost alkot a komondorral, és nagyon jó jelzőkutya. Mozgékonyabb, élénkebb, ezért valószínűleg tovább bírná a kirándulást, mint a komondor. A szőrét szintén le lehet nyírni. :)
2014. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Komondort ajánlom. Elvan ha kell egy hűvös sarokban is, de éberen őriz mindent. Nyugodtabb sokkal mint a kuvasz. A szőre ne gondold hogy úgy extrán ápolni kell. Az elején míg be rasztásodik addig kell jobban, de utána már nem igényel nagy gondozást, ez tapasztalat.
2014. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő alkalmas arra, amiket írtál.


Kb. ugyanazt tudom elmondani, mint a 2. válaszolótól a többiek. A komondor nagyobb, nyugodtabb, megfontoltabb, szerintem családdal jobban kijövő. A kuvasz temperamentumosabb, pörgősebb, egygazdás.


A komondor szőrétől nem kell tartani, 6-8 havonta 1x meg kell "tépni" és évente 1x fürdetni. Vagy a napi sétáltatás, simogatás, egyéb kutyával való foglalkozás közben 5-10 percet foglalkozni a bundájával. Sokkal kevesebb gond van egy komondor bundával, mint bármilyen más hosszú szőrű fajta bundájával. Nem kell fésülni, nincs tele az udvar szőrrel minden vedlésnél.

2014. aug. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Én a komondort ajánlanám, tesóméknak van pumi mellett.

Ő mentett kutyus, kb. 3 évesen került a családba, méteres láncon tartották, lapáttal verték szegénykét, de imádja a családját, közeli rokonokat, szomszédokat, barátokat és még a postást is. :)

Nagyon megbízható, jó házőrző, de nem ugat feleslegesen, inkább nyugodtan elfekszik az ajtó közelében.

Gyerekeket imádja, 3 éves unokaöcsémet követi mindenhová, vigyáz rá.

Szőrével nincs sok gond, neki le lett vágva, mert nagyon melege volt, valamint a füléből kell kozmetikussal a szőrt kiszedetni, mert hajlamos a gyulladásra.

Szóval én csak jót tudok mondani róla, nem a sajátom, de pont úgy szeretem. :)

2014. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kuvaszpárti kisebbség tagja lettem. :))


Igaz, még soha nem volt komondorom, ezért nem is ítélkezhetek felette.


A kuvaszom most másfél éves, szóval még félig kölyök. Soha nem volt megkötve, a kennelbe is nagy ritkán van pár percre bezárva, de onnan is kis híján kiássa magát.


Imádja a gyerekeket, főleg a 10 éven aluliakat. :)

A legjobb játszótársainak a 8+10 éves szomszéd kislányokat tekinti, szinte összepisilja magát örömében, ha meglátja őket. Az agresszió legkisebb jelét se mutatta soha. Nyugodtan dögönyözhetik, a nyelvét, farkát, fülét, ráülhetnek a hátára, mindent elvisel.


Akit én beengedek az udvarba, azt ő elvből nem bántja, sőt alig lehet levakarni a vendégekről, mert igényli, hogy megsimogassák, ami kissé kellemetlen egy idő után, szóval épp azért kell néha bezárni, mert állandóan játszani akar a vendégekkel és nem hagy nekik nyugtot.


Ami a mozgást illeti, a komondorral ellentétben rendkívül mozgékony, robbanékony fajta, nincs benne az a nyugalom és megfontoltság. De én pont ezért szeretem. :)



Szvsz kemény munka van abban, hogy ilyen lett.

Pici kora óta hordtam fél éven át MINDENHOVÁ magammal.

Kocsival, buszon, forgalmas úton, zsúfolt sétálóutcán, boltban (volt, ahol beengedték). Rengeteg emberrel, állattal, ergo stresszhelyzettel találkozott.

Muszáj szocializálni.


Ja, és a kutyaiskola. Aranyat ér. Amikor egy tucat kutya összejön és egymással játszik. :)

Rengeteget lehet tanítani. Gyorsan tanul csak baromira konok, makacs.

2014. aug. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!