Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet fürdetni a most...

Meg lehet fürdetni a most hazahozott 10 hetes kiskutyát?

Figyelt kérdés
Büdi(: Ha igen, milyen samponnal?

2014. aug. 5. 22:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Sima kutyasamponnal, ecetes vízzel meg öbltsd át.Semmi baja nem lesz tőle, én is fürdettem már 8 hetest is.
2014. aug. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Minek az ecetes víz?

Amúgy ja, mehet a kutyasampon.

2014. aug. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Lehet kapni kölyök sampont. Egy a fontos, alaposan öblítsd le.
2014. aug. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Amikor én hoztam az enyémet a putrisorról ("ismerős" által leszaporított, oltatlan és éheztetett alomból) 11 hetesen, eszméletlen szaga volt, mint egy vadászgörénynek. Pluszban, csak a móka kedvéért, tele volt bolhákkal.

Vettem bolhairtó kölyöksampont (4500 forintért, a mai napig kincsként őrzöm), és úgy istenesen bedörzsöltem vele. Nagyon jól tűrte, és csodaszép tiszta lett. :)

Nyugodtan fürdesd meg, ha nem bolhás, akkor sima kölyöksamponnal, mert az ekkora kutyának még érzékeny a bőre.

2014. aug. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, még ma veszek sampont, és délután fürdetés lesz:)

Kádban zuhannyal, vagy inkább a kertben vödörből? Melyik lenne jobb?

2014. aug. 6. 08:26
 6/16 anonim ***** válasza:
Mindenféleképp langyos viz legyen, ne hideg:) Jó pancsit:)
2014. aug. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
szaporítot kutya? bolhák, oltások?
2014. aug. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Még ne!!! :)

Enyém is büdös volt, alomszaga volt amikor elhoztuk, a tenyésztő azt tanácsolta, hogy 1 hetet várjunk és utána mehet a fürdés kölyöksamponnal. Így könnyebb volt neki a testvéreit hátrahagyni, hiszen érezte magán az alomszagot.

Először nagyon fura volt és irritáló az illata, de később, amikor a fürdésre került a sor, már nem is éreztem egyáltalán. Szóval magától is kimegy, és enyhül a szag.

2014. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát az elég nagy igénytelenségre vall, hogy egy tenyésztő büdösen ad oda egy kiskutyát. Ez meg, hogy attól könnyebben átáll, egy butaság. Egy jó idegrednszerű kölyköt, aki nyitott a világra, nem visel meg a változás.
2014. aug. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De mitől büdös? Olyasmi, mint az állatkertben az oroszlánszag(:
2014. aug. 6. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!