Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet fürdetni a most...

Meg lehet fürdetni a most hazahozott 10 hetes kiskutyát?

Figyelt kérdés
Büdi(: Ha igen, milyen samponnal?

2014. aug. 5. 22:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
honnan hoztad? milyen helyről?
2014. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es nem is viselte meg, ne aggódj! ;) 1 óra alatt hozzászokott az új környezethez és makk egészséges, de ezt nem lehet tudni, minden kutya máshogy viszonyul, van aki végigsírja az utat, az enyém végigaludta.

Egyébként meg szoktak egy darab rongyot kapni az alomból, nos mi azt nem kaptunk. Nem hiszem, hogy igénytelenség lenne, csupán odafigyelés. Egyébként nem volt büdös, csak kutyaszaga volt... de akkor én még nem voltam hozzászokva ehhez, hiszen soha nem volt kutyám. Kicsit kellemetlen volt, de szerintem neki nem volt az, hiszen érezte a testvérei illatát magán. :)

2014. aug. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:52

A kölykök általában zárt helyen vannak. A tenyésztő nem szokta őket állandóan figyelni. Ha piszkolnak, bizony bele is tapicskolnak időnként. Pontosan e miatt a tenyésztő, aki ad a hírnevére,és tudja, mikor jönnek a kölyökért, előtte tisztába teszi. Akár fürdés, akár szárazsamponos keféléssel.

2014. aug. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem tagadom nem a leghíresnevesebb, luxus tenyészetből van a kutyám, de nem tartom igénytelennek a tenyésztőt, mert hozzátette, hogy DIREKT nem fürdették meg, hogy könyebb legyen neki majd. Én nem egyszer hallottam olyan kutyáról aki 1 hétig csak sírt a testvérei és anyja után és végignyüszítette a hazautat... és ez teljesen normális. Hozzáteszem, NEM koszos volt, gyönyörű volt, soha nem felejtem el amikor megláttam, csak egy kicsit irritáló volt az illata számomra, de hát a kutyának kutyaszaga van és nem illatosító szaga.

Kérdező, ha a Te kutyád menhelyről van és nem tenyésztőtől ahol a testvéreivel volt egészen eddig, akkor nyugodtan megfürdetheted. Engem egy pár óra után nem is zavart a szag, napok után pedig teljesen megszűnt. Sajnos a legtöbb menhelyen nem a legmegfelelőbbek a tartási körlümények, ha szaporítótól van akkor még pláne nem, szóval nem csoda hogy büdös a kutya. Ha elviselhetetlen számodra akkor nem kell hetekig várnod. A lényeg, hogy kölyöksamponnal fürdesd és ne olyannal amit te használsz!

2014. aug. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nekem mind hasznos volt, mivel kezdő kutyatartó vagyok. A kiskutya egy neves kennelből van, de kinn voltak kennelben a testvéreivel, s gondolom a dolgukat is ott végezték el.

Még várok akkor egy-két napot, és azután fürdetem meg. A sampont már megvettem. Holnap pedig kikefélem a szőrét, hátha az is segít valamicskét.

2014. aug. 6. 22:02
 16/16 A kérdező kommentje:
Amúgy mindent megkaptam hozzá, adásvételi szerződés, oltások, oltási könyv, chip, tetoválás, törzskönyv folyamatban, de már a száma is megvan.
2014. aug. 6. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!