Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha születtek kiskutyáim akkor...

Ha születtek kiskutyáim akkor mennyiért és kinek tudom eladni? Legálisan!

Figyelt kérdés
Ha van törzskönyvük, be vannak oltva és állat orvos volt az anyjuk mellet, mikor világra jöttek, akkor kinek, mennyiért adhatom el, hogy legális legyen? Első alom és a szüleik 4 és 5 évesek.

2014. aug. 6. 16:52
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Úristen kislányom ennyire unatkozol? :) Kicsit szánalmas vagy! Szerezz barátokat inkább, ne tegyél fel kamu kérdéseket, kicsit sem átlászó ám... ;)
2014. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Amúgy mint írtam az unoka testvérem kutyáiról van szó... És a kicsik és a szülők is törzskönyvesek. Én arra írtam, hogy a szülők törzskönyvesek, hogy épp ezért nem lehetnek a kicsik keverékek... De mindegy is, mert az egyik kedves válaszolótól megkaptam a választ... Tehát eladni a kutyákat NEM ILLEGÁLIS (!!!), ha valaki nem olvasta volna e választ, most tegye meg:


"Nem akarok még nagyobb vitát. És nem érdekel, hogy mennyire kamu a kérdés.

1. Tk-el akkor tudod eladni, ha a szülők rendelkeznek a fajta klub által előírt minősítésekkel (tenyész szemle, esetleg munkavizsga, kiállítási minősítés). Ha ezek nincsenek meg, akkor nem tk-ezik a kicsiket.

2. Nem kell hozzá semmilyen engedély, amennyiben nem rendszeres tevékenységről van szó. Nem illegális lehozni évente egy almot.

3. Az adóhatóság felé akkor kell jelenteni, ha a bevételed meghaladja a 200 ezret, alatta bevallás sem szükséges

4. Ha meghaladja a 200 ezret a bevétel és ez minden évben jelentkezik, akkor lehet kérni magánszemélyes adószámot és így lehet számlát adni a vevőknek.

Ha valakinek van főállása, akár tanulói jogviszonya, úgy csak a 16 % szja terheli, ha nincs akkor 27 % járulékot is kell fizetni a bevétel után.

5. Egyáltalán nem illegális ma még, ha nincs bejelentett kennelje valakinek, a törvényi feltétel, hogy a szülők egészségesek legyenek. Meg kell csináltatni a szülőknek a fajtánál előírt szűréseket."

2014. aug. 7. 15:34
 33/41 anonim ***** válasza:
90%

[link]


3.§ (1) bekezdés, el kéne olvasni..., továbbra is illegális

2014. aug. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

[link]


ajánlom mindenki figyelmébe, aki szerint (ha igaz lenne) a kérdező ártatlan

2014. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

A kulcsszavaid: labrador ,

retriever , németjuhász , valahol azt írod, h ritka fajta... Megtudhatnánk, melyik ez a ritka fajta?

2014. aug. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Ha jól. értelmezem, egyik szülő törzskönyvezett német juhász, a másik törzskönyvezett labrador?
2014. aug. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Mégis honnan a jó fas*omból feltételezed ezt?! Mint írtam ritka fajta! Minden szükséges infót megadtam, ahhoz, hogy válaszolni tudjatok a kérdésemre. Az, hogy a kutyák milyen fajtájúak nem egy ilyen szükséges információ... Nyilván azért adok meg ilyen kulcsszavakat (mint a felhasználók 90%-a), mert ezek népszerűbbek... Amúgy egy jogász ismerősömtől már megtudtam, hogy évente egy almot lehozni tényleg nem illegális. Szal itt mindenki feleslegesen fröcsög.
2014. aug. 11. 09:20
 38/41 anonim ***** válasza:
93%
Esetleg, ha elárulnád a hadititkot, h mi az a ritka fajta, pontosabb választ kapnál arra, h reálisan mennyit kérhetsz értük. Már, ha a kölykök tényleg törzskönyvezettek... Ha nem, mint írtuk, csak a chip+oltás+féreghajtás árát kérheted el...
2014. aug. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 Kliszta ***** válasza:

Mivel az is a kerdesed, hogy MENNYIERT tudod eladni oket, igy igenis, hogy a fajta nagyon fontos!

Mivel pont emiatt lehet nagy a kulonbseg: egy olyan fajtat, ami epp' nem divatos, nem tul keresett, de egyaltalan nem keves tenyesztoje van az orszagban, mondjuk megvehetsz mar 50ezerert, egy nagyon ritka fajtat meg lehet 2-300 ezerert.

Termeszetesen itt ugyanolyan feltetelekre gondolok: tk-s, tenyeszszsemles, szurt szuloktol lehozott torzskonyves kutyak.

2014. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
jaj de nyomorék vagy, szerinted ha pl van egy törzskönyves németjuhászod meg egy törzskönyves labradorod, amit unalmatokba pároztattok akkor a keverék kölykeik is törzskönyvesek egyből? úristen...:"DDD
2014. aug. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!