Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Egyáltalán lehet valamit tenni hivatalosan?

Figyelt kérdés

Kertvárosi övezetben lakunk, az utcánkban sok a kisgyermekes család, a gyerekek, főleg ilyenkor nyáron, sokszor játszanak kint az utcán.

Szinte mindenhol van kutya, tehát a gyerekek egyrészt szokva vannak a kutyákhoz, másrészt tisztában vannak az alapvető szabályokkal a kutyákkal kapcsolatban.

Nemrég költözött az utcába egy család, szintén vannak gyerekeik, és néhány hónapja szereztek valahonnan ők is egy kutyát. A probléma az, hogy napi rendszerességgel hagyják az utcán kódorogni. Közepesnél kicsit nagyobb termetű kutya, és egyrészt agresszívan lép fel a kisebb gyerekekkel szemben (feláll a szőr a hátán, morog, támadó állást vesz fel), bár támadni még eddig sosem támadott senkire, de nyilván nem vagyunk nyugodtak. Másrészt a kapun, kerítésen keresztül a többi kutyával szemben is agresszív, ami szintén félelmetes még felnőttek számára is, nem hogy a gyerekeknek. (vicsorognak, habzik a szájuk, igyekeznek megmarni egymást).

Próbáltunk már szólni a családnak, hogy legyenek kedvesek zárt kapuk mögött tartani a kutyát, de változás sajnos nincs, csak ígérgetés. Pedig tényleg volt már a szépen kéréstől a fenyegetésig minden, de a kutya továbbra is kint lébecol az utcán minden áldott nap.

Kinek kell szólni ilyen esetben? Amúgy a kutyát jól tartják, nem éhezik, nem bántalmazzák, ilyen problémák nincsenek. Fog ezzel bármilyen hatóság is foglalkozni, vagy hagyjuk a csudába az egészet? Előre is köszönöm a segítséget.


2014. aug. 7. 14:48
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
5%
De elhiszek, mert nekem a jó magyar tanárnőm azt tanította évekkel ezelőtt....
2014. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
64%

Jaaaj, de buta vagy.... :)

Hatalmas csalódások fognak még érni az életben. Bár amilyen rózsaszín ködben élsz lehet, hogy fel sem fog tűnni. Vagy elfogadod, mert a magyar tanárnőd ezt tanította :)

2014. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 sippara ***** válasza:
92%

"akkor sajnálom, de egyéni vagyok és véleményem van!"


Nem cica, te nem "egyedi" vagy, hanem idióta. Van különbség, nézz utána.


Kérdező: Lefényképezed a kutyát úgy, hogy közterületen van, meg úgy, hogy a saját kertjében és/vagy gazdáival, majd ezzel a két képpel bemész a jegyzőhöz, a képek csatolásával ÍRÁSBAN benyújtasz egy bejelentést kutyával való veszélyeztetés miatt, külön kiemelve, hogy a környéken lakó sok gyerek miatt kéred az eljárás mielőbbi megkezdését. HA nem akarnak veled foglalkozni, akkor szépen megmondod a jegyző úrnak/asszonynak, hogy lesz szíves ÍRÁSBA adni neked, hogy megtagadja az eljárást a saját felelősségkörében. Rögtön fel fog pörögni minden.

2014. aug. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a 48%os egy troll :D de ha megsem, akkor a fegyvertelenekkel nem vitazunk esete all fent :D szoval csak ennyit uzenek neki: izlelgesd ezt az osi (?) magyar (?) kozmondasunkat: ha hallgattal volna, okosabb maradtal volna! Es ez igy igaz, mert a magyar tanarom mondta nyolcadikban!
2014. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
2%
Nos, ez az oldal azért van, teszem hozzá eredetileg, hogy tapasztalatot cseréljünk, segítsünk másoknak, tanácsot kérjünk! Vagyis elmondtam, hogy meg fog változni a kutya. De persze, ha 2-3 embernek már más a véleménye, akkor én kapom a lepontozást, és én vagyok a rossz ember.
2014. aug. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
46%
48%-os, feldobtad a napomat. Óriásiakat kacagtam, köszönöm! :)
2014. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 Szilvi & Argos ***** válasza:
78%
Te nem normális, a kutya meg fog változni: ROSSZABB LESZ, mert minél többet lesz az utcán, annál jobban fogja a saját területének tartani, ergó egyre elszántabban fogja védeni FOGAIVAL, amivel fájdalmas sebeket tud okozni...remélem, az egyetlen áldozata TE leszel...
2014. aug. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
0%
# 47 Szerintem te se értesz. -.- Egy kutya a látásból is tanul! Pl, meglássa, hogy egy kutya megharap egy másikot, tudni fogja, hogy nem ezt kell tennie. De a lényeg, hogy én számtalan ilyent kutyát láttam, és már mind olyan normálisak, hogy az figyelemre méltó.
2014. aug. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és 42... Szidod a magyar tanárnőmet, pedig azt se tudod, hogy ki az. Mert ha tudnád milyen jó ember, akkor megváltozna a véleményed.
2014. aug. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
100%
Nem szidtam a magyartanárnődet. Én téged szidtalak a naív felfogásod miatt. Attól még lehet csodás ember a magyartanárod, hogy te sötét vagy.
2014. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!