Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Egyáltalán lehet valamit tenni hivatalosan?

Figyelt kérdés

Kertvárosi övezetben lakunk, az utcánkban sok a kisgyermekes család, a gyerekek, főleg ilyenkor nyáron, sokszor játszanak kint az utcán.

Szinte mindenhol van kutya, tehát a gyerekek egyrészt szokva vannak a kutyákhoz, másrészt tisztában vannak az alapvető szabályokkal a kutyákkal kapcsolatban.

Nemrég költözött az utcába egy család, szintén vannak gyerekeik, és néhány hónapja szereztek valahonnan ők is egy kutyát. A probléma az, hogy napi rendszerességgel hagyják az utcán kódorogni. Közepesnél kicsit nagyobb termetű kutya, és egyrészt agresszívan lép fel a kisebb gyerekekkel szemben (feláll a szőr a hátán, morog, támadó állást vesz fel), bár támadni még eddig sosem támadott senkire, de nyilván nem vagyunk nyugodtak. Másrészt a kapun, kerítésen keresztül a többi kutyával szemben is agresszív, ami szintén félelmetes még felnőttek számára is, nem hogy a gyerekeknek. (vicsorognak, habzik a szájuk, igyekeznek megmarni egymást).

Próbáltunk már szólni a családnak, hogy legyenek kedvesek zárt kapuk mögött tartani a kutyát, de változás sajnos nincs, csak ígérgetés. Pedig tényleg volt már a szépen kéréstől a fenyegetésig minden, de a kutya továbbra is kint lébecol az utcán minden áldott nap.

Kinek kell szólni ilyen esetben? Amúgy a kutyát jól tartják, nem éhezik, nem bántalmazzák, ilyen problémák nincsenek. Fog ezzel bármilyen hatóság is foglalkozni, vagy hagyjuk a csudába az egészet? Előre is köszönöm a segítséget.


2014. aug. 7. 14:48
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
0%
nem fogod fel miket írtam? mondom! megtanulja, és amíg nem tett semmi rosszat, addig hiába panaszkodtok.
2014. aug. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod föl amit itt mindenki írt rajtad kívül? Nem fogja megtanulni a kutya! Neked fogalmad sincsen a kutyákról! Életveszélyesen ostobán állsz a kérdéshez. Pontosan az ilyen emberek hozzáállása okozza a legtöbb kutya okozta halálesetet. Gusztustalan a ragaszkodásod ehhez az ostoba elmélethez tekintettel arra, hogy semmit sem tudsz a kutyáról, miközben itt vagy 10-en leírtuk mi is a valós helyzet.
2014. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
0%
Igen?! És azt gondolod, hogy én vagyok egyedül aki megtartsa a véleményét?! Mert ismerek néhány embert akinek elmesélte ezt a kérdést, és mind mellettem álltak, mert ők is tapasztalatból beszélnek!. Szóval inkább értékeld a véleményem, és akkor még vita sem lett volna belőle.
2014. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
77%

Szoval szerinted nincs olyan kutya a vilagon, ami tamadt mar emberre, mivel az osszes megtanulta "latasbol", hogy nem szabad.

Amugy a magyar tanarnod nem vegzett valami jo munkat..nem mondta neked, hogy nincs olyan, hogy "meglassa", "megtartsa". Meglatja, megtartja..igy mondjuk magyarul.

2014. aug. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kutyaiskolában kérdeztem rá, képzett emberektől és kb ki is lett röhögve az elméleted. Bár tudtam előre, hogy ez lesz, kíváncsi voltam szakmai véleményre is hozzáértő, tapasztalt emberektől, akik több ezer kutyát képeztek már ki. De szerintem ha az utcavégi Marinénit kérdezem, ő is nekem ad igazat.
2014. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
0%

Jó, most belém kötsz, mert nincs több eszed a kérdésre koncentrálni.

És persze, a kutyasulisok... azok mind a pénz után hajtanak. -.- van tapasztalatom hozzájuk is.

2014. aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
100%
Azert kotok beled, mert hulyesegeket beszelsz, raadasul hibasan hasznalod a gyonyoru magyar nyelvunket :D. A kerdessel kapcsolatban mar mindent leirtunk. Senki se lenne nyugodt, ha egy vadnak tuno kutya olalkodna a gyerekei korul. Pedig nekem is van kutyam, gyerekem viszont egyelore nincs, de nyilvan aterzem. Te viszont nem reagaltal a feltevesre a harapos kutyakkal kapcsolatban. Ha minden kutya tanul anelkul, hogy megnevelnek es tudjak maguktol, hogy mi a rossz, akkor hogy fordulhat elo egyaltalan kutyatamadas? Kerlek, probalj meg valaszolni erre!
2014. aug. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:

Persze, mind a pénzre megy.... atya világ, de ostoba vagy. És megjegyzem te vagy az aki mindenkit eltérít a témától, mert annyira ostoba vagy, hogy az már komolyan fáj.

Azt én már meg sem mertem jegyezni, hogy mennyire rondán használod a csodás magyar nyelvünket, pedig állítólag a magyartanárod egy hihetetlen ember.

2014. aug. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

Meg se próbáljátok értelmezni, amit írok -.- na meg már megint. "rosszul írok" stb. holott a kérdéssel kéne foglalkozni.

és igen. a pénz. sok pénzéhes embert ismerek, de a kutyasulisok azok már a határnál vannak. de már a magyar embernek nem számít, ha valaki tapasztalatból ír, hanem megy a saját feje után. Persze, az ember csak azt hallja meg, amit akar, és nem azt amit hallania kéne.

na, meg a magyar... miért/honnan veszítek, hogy én magyar vagy, vagy csak magyarul tanulok. Ilyent egy szóval sem mondtam.

2014. aug. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!