Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez lehet dominálás? Lent!

Ez lehet dominálás? Lent!

Figyelt kérdés
A kutyám (1 èves havanese), van amikor a szobában vagyunk ès látom,hogy elkezdenè hágni az ágyát. Egyből rászólok,ès rögtön elmegy az ágyától,ès idejön a lábamhoz lehajtott fejjel,szóval tudja hogy rosszat akart csinálni. Soha nem engedtem hogy csinálja. A lábunkkal egyáltalán nem próbálkozik. Nem csak akkor csinálja,amikor a szobában vagyunk,mert van amikor hágás közben lèpek be a szobába,rászólok,ès egyből abbahaggya. Viszont az aggaszt,hogy amikor a szobában vagyunk,akkor is megpróbálja..szerintetek helyrekell rakni a sorrendet?

2014. aug. 8. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Eleget van mozgatva, sétáltatva az a kutya? Simán lehet pótcselekvés is.
2014. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom alaposan el van kényeztetve, ahogy szokott lenni az ilyen fajta kutyáknál. Ezen kéne változtatni és többet mozognia, tanulnia, tessék lefárasztani. És lehet az ivartalanítás is segítene.
2014. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
6 hónaposan ivartalanítottuk. 7 hónapos korától kezdve kutyasuliba járunk,itthon min 2 órát foglalkozok vele(tanítás/játèk). Naponta min 4-szer megyünk le vele sètálni mindegyik kb fèl ,főleg így nyáron(szóval kb egy nap 2-2,5 órát sètál.) Tudom hogy mindenki egyből elítèli a kistestű kutyákat,de èn nem akarok kis elkènyesztetett ugatós kutyát,ezèrt szeretnèk segítsèget kèrni :)
2014. aug. 8. 21:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor lövésem sincs, de én a helyedben elkezdeném tiltás helyett rögtön büntetni, hogy megtanulja, hogy nem csak arról van szó, hogy ezt abba kell hagynia, ha rászólnak, hanem eleve el se kezdje.
2014. aug. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben,akkor büntetem is. Ès mivel büntessem,hogy azèrt ne legyen túl kemèny,de èrtse meg,hozy nem szabad?
2014. aug. 8. 22:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ha nincs kialakult büntetésetek, akkor például foghatsz egy fél literes-literes flakont, benne pár szem kaviccsal (csak annyi kell, hogy zörögjön), és szó nélkül hozzávághatod, ha ilyet csinál. Hogy mennyire erősen, meg mennyire kell konkrétan eltalálni a kutyát, az rajta múlik, lehet, hogy elég csak melléejteni, de tutira nem okoz fájdalmat akkor se, ha véletlenül telibe fejbetalálod (hacsak nem fél méterről dobod, de akkor meg általában elég a fenekéhez zörrenteni). Ha lehet, ne is lássa, hogy tőled ment a cucc, rá se nézz, miután elhajítottad a flakont. Utána se kell se szidni, se semmi, csak kerüljön bele a kutya fejébe, hogy ha hág, akkor automatikusan valami olyan fog történni, amit baromira nem szeretne, igazából ez a lényeg, akárhogy is bünteted.
2014. aug. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kan havanese keverékem is ezt csinálta mindaddig amíg ki nem cseréltük az ágyát fára.Puha kör alakú ágya volt, pont betudta fogni a lábai közé mert ilyen hurka szerűség volt a pereme.Kicseréltük neki egy négyszögletes fa ágyra amiben csak párna van, nah azóta csak egyszer próbálkozott amikor megkapta pár hónapja azóta se.A mienk se csinálta lábon, csak azon a nyamvadt ágyon, én is nagyon mérges voltam miatta, de így megoldódott legalább.
2014. aug. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!! :) ő is kan,ès neki is olyan ágya van,amit pont be tud fogni,ès puha..nagyon ritkán csinálja,de lehet hogy akkor ágycsere lesz :)
2014. aug. 9. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!