Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jogos hogy neki áll feljebb...

Ez jogos hogy neki áll feljebb? milyen gazda ez.

Figyelt kérdés

Heló

Van egy 5 éves Golden-Németjuhász keverékem.Nagy kutya,egyáltalán NEM aggreszív,de csúnyán összeverekszik a kóbor kutyákkal.És persze nagyon megsebesíti öket.Ebböl elegem letf,mikor multkor egy labradorral összeverekedett nem lehetett öket széthúzni.A Labi póráz,semmi nélkül persze mert folyton kiengedik az utcára!Ma már szájkosárral sétálunk,de ma megint kintvolt a labi,de szerencsére a barátnöim elzavarták.Én bevittem a kutyum,és lementem szólni a gazdájának,hogy nem kéne semmi nélkül kiengedni!Erre:Hat en nem tudok vele micsinani mindig kimegy.

ÉS HOGY ÉN VIGYEM BE A NAGY DÖGÖMET!hát kéremszépen.Most tényleg nekem kell bevinni,mikor meglát engem meg a kutyut a labi rögtön odaszalad és kész a balhé!Márvan a kutyumnak kosara.Tényleg nekem kelk bevinni??


2014. aug. 8. 22:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

1. Nem kéne kóborolni hagyni a kutyát, ebben hibás.


2. Abban meg te vagy a hibás, hogy a kutyád verekszik!! Az enyémhez is odaszaladnak a kis padlócirkáló, acsargó kutyák, mégsem bántja őket, pedig nekem rottweilerem van. Szóval...

2014. aug. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
de kosárral hiába verekszik xd
2014. aug. 8. 22:06
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
De nem az a lényeg, hogy van rajta kosár! Hanem az, hogy nem kellene verekednie!
2014. aug. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
az a lényeg hogy mást szidsz, miközben te is ugyanolyan hibás vagy. Neveld meg a kutyádat.
2014. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem igazad van! Tény, hogy a te kutyád nem hagyja magát és összekapnak, de ahogy a soraidból kiveszem a tied pórázon van, úgyhogy a labrador gazdája a hunyó (bunkó, pojáca).
2014. aug. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
32%
Nem te vagy a hibás.
2014. aug. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Attól, hogy egy kutya szabadon van az utcán, még kontrollálhatnád a tiédet. Abban ők a hibásak, hogy kiengedték, de hogy melyik is kezdte a verekedést, meg melyik folytatta, arról már nem szól a fáma...
2014. aug. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Ugyanolyan hibásak vagytok.

Nagyon is agresszív a kutyád, rosszul szocializálódott, és neveletlen.


Mivel írtad, hogy kóbor kutyákra mindig így reagál, tehát a hiba a te kutyádban van.

A szájkosár tökmindegy hogy rajta van e, az csak egy tüneti kezelés, attól még ugyanolyan szocializálatlan, és agresszív.


A másik gazda is hibás volt, de ez számodra egyértelmű ezért ezt nem fejtem ki.


De ettől a te felelősséged a saját kutyád iránt nem elhanyagolható a történetben!

Egy kutyát nem erővel, (póráz) meg trükkökkel (szájkosár) kell megakadályozni benne, hogy összeverekedjen más kutyákkal!

Venni kell a fáradságot, és meg kell nevelni, szocializálni kell, fegyelmezni kell!

És láss csodát, egyből meg fog szűnni minden problémád a kóbor kutyákkal is.

2014. aug. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

kerdes mindel igy viselkedik e, vagy vele, a te kutyad tamad v a kobor?

mert azert ne essunk a lo tuloldalara! enyem is nyugodt, ha morognak ra se indul ki, de nemam azt varjatok el a kutyatol, h harapdalja a masik az meg ne vedekezzen.

nekem pit em van, nem tamad ki kutyara, de ha rank rontana vmi kutya, pl vmi nagyobb testu, ugy h hiaba akarom elkergetni, hat akkor mit csinalsz valasz ado? (mert szted hibas h verekszik!) vegignezitek ahogy szetkap titeket? vagy mi?

en elmondom, hatastalanitanam a kutyat! tuti nem hagynam h a kutyam, v engem kinyirja!

szvsz nem hibas a kutyad se, ha nem o tamad ki, bar ha a labirol tudja h neki megy, ne csodald h igy all hozza, sztem az is rendjen van.

ne tegyel szaj kosarat! ha legkozelebb teged tamad meg, a kutyad nem tud segiteni, se rajtad, se magan.

2014. aug. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"de nemam azt varjatok el a kutyatol, h harapdalja a masik az meg ne vedekezzen."


Kérdés, mit csinál a gazdája? Ha látja, hogy van egy kutya az utcán, miért nem zavarja el? Ha más el tudja zavarni, ő miért nem? Szerintem a kérdésre a választ egyértelműen ez adja meg: "csúnyán összeverekszik a kóbor kutyákkal.És persze nagyon megsebesíti öket". Ez nem normális. Valahogy kétlem, hogy mindig, minden kutya pont az ő kutyájába köt bele és persze mindig az ő kutyája az, ami megtépi a másikat, arról szó sincs, hogy fordítva is megtörtént volna. Azt nem lehet megakadályozni, hogy a környéken mindig mindenki bezárja a kutyáját és hogy a kóborok se járjanak arra soha, ez képtelenség. Azzal viszont illene valamit kezdeni, hogy ne viselkedjen így a kutyája.

2014. aug. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!