Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jogos hogy neki áll feljebb...

Ez jogos hogy neki áll feljebb? milyen gazda ez.

Figyelt kérdés

Heló

Van egy 5 éves Golden-Németjuhász keverékem.Nagy kutya,egyáltalán NEM aggreszív,de csúnyán összeverekszik a kóbor kutyákkal.És persze nagyon megsebesíti öket.Ebböl elegem letf,mikor multkor egy labradorral összeverekedett nem lehetett öket széthúzni.A Labi póráz,semmi nélkül persze mert folyton kiengedik az utcára!Ma már szájkosárral sétálunk,de ma megint kintvolt a labi,de szerencsére a barátnöim elzavarták.Én bevittem a kutyum,és lementem szólni a gazdájának,hogy nem kéne semmi nélkül kiengedni!Erre:Hat en nem tudok vele micsinani mindig kimegy.

ÉS HOGY ÉN VIGYEM BE A NAGY DÖGÖMET!hát kéremszépen.Most tényleg nekem kell bevinni,mikor meglát engem meg a kutyut a labi rögtön odaszalad és kész a balhé!Márvan a kutyumnak kosara.Tényleg nekem kelk bevinni??


2014. aug. 8. 22:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Mikor kaptam a kutyust,még nem értettem hozzá!(hogy is kéne ezt amikor elsö osztályba jártam)

Sétálunk az utcán tök nyugodtan(többen vagyunk ált.3-4-en)és jön a Labi.Már mikor messziröl lássuk hogy jön zavarjuk de nem mehy el!A,barátnöm hogy elmenjen odaszaladt hozzá hogy elvigye,vagy megpróbájja de belé kapott!Ordítunk toporgunk nem lehet elzavarni(megjegyzem,a kóbór kutyik azonnal reagálnak ha elakarom zavarni öket!).

Odajön és rámorog a kutyámra,majd elkezdenek verekedni,de mondom a labi már morogva vicsorogva közelít!!Illetve mindakettö kan!

más kutyák elkerülik az enyémet,én abból szürtem le hogy verekszik,hogy a labival már egy csomószor összekaptak .

2014. aug. 9. 09:00
 12/20 A kérdező kommentje:
Ja tényleg és múltkor is egy ilyen csivava féleség rárontott a kutyumra!És persze akkor csúnyán összemarta az enyém...De nem láttuk a kutyát mert hátulról jött
2014. aug. 9. 09:07
 13/20 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a labi tulajdonosa a hibás,mert felügyelet nélkül van kint a kutyája.Bármit okoz,balesetet,egyebet,a tulaj felelős érte.Nyilván te felügyelettel,szájkosárral oda viszed a kutyád,ahova szeretnéd,közterületen.A labis tulaj meg büntetést is kaphat a kóborló kutyájáért,különösen ha se chipje,se oltása.
2014. aug. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem hibás a kérdező. Pórázon lévő kutyához ne menjen oda senkinek se a kutyája. Az a hibás, aki ezt engedi, aki hagyja, hogy a kutyája kint csámborogjon. A kóborkutya pedig vegye észre, hogy a pórázon lévő kutya számára nem kívánatos. Ennyi.
2014. aug. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

Előző, nem a kóbor kutya kezdi a verekedést hanem a kérdező kutyája.

Agresszív, ezért is kellett rá szájkosár.

Szerinted nem hibás a kérdező...

Szerintem meg fogalmad sincs a helyes kutyatartásról, és ostobaságokról beszélsz. Ennyi.

2014. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%

"Pórázon lévő kutyához ne menjen oda senkinek se a kutyája."


Normális vagy? A sétáltatásnak pont a szocializáció része a legfontosabb hugyozni otthon is tud a kutya, mi más célja lenne a sétának?


"A kóborkutya pedig vegye észre, hogy a pórázon lévő kutya számára nem kívánatos. "


Mi az hogy nem kívánatos?

Maximum valamelyik gazda dönthet úgy, hogy nem kívánatos.

De ez nem póráz függő, hanem jellem függő.

Pl nem fogom odaengedni a kutyámat egy szocializálatlan agresszív kutyához.


Ez esetben jellem tekintetében a kérdező kutyája lehetne nem kívánatos, őt lehetne megkérni, hogy ne hozza a kutyáját az enyém közelébe, mert nem tud helyesen viselkedni.

És attól, hogy szájkosár van rajta, nem is fog megtanulni helyesen viselkedni.


Nem értem, hogy teljesen hozzá nem értő emberek, miért próbálnak állást foglalni olyan dologban amiről fogalmuk sincs, hogyan működik egészséges esetben.

2014. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%

Az én kutyám póráz nélkül simán elvan bármilyen kutyával. Remekül van szocializálva, soha semmi gond nem volt vele ezen a téren.

Viszont ha pórázon van és akkor odarohan egy kutya hozzá, akkor megfogja támadni. És ilyen esetben nem az én kutyám a hibás, hanem a másik gazda és annak a kutyája, kóbor kutya esetén a kutya.


Nehogy már az legyen a hibás, aki pórázon viszi a kutyáját és másnak a neveletlen póráz nélkül tartott kutyája odarohan... ilyen esetben a póráz nélküli gazda kutyája figyelmetlen és/vagy nem tudja behívni, visszahívni a kutyáját, a kutyája pedig egyszerűen nem veszi észre, hogy a másik kutya számára nem kívánatos.


Ha a kutyám ilyen esetben, hogy pórázon van és más kutyája odarohan, természetesen próbálom megakadályozni, hogy a kutyám elkapja vagy a másik kutyát próbálom elijeszteni. De ha nem sikerül és az enyém belé harap, akkor így járt és egyértelműen a másik fél a hibás. Ha pofázik, még el is verem.

2014. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Pórázon lévő kutyához ne menjen oda senkinek se a kutyája."


Normális vagy? A sétáltatásnak pont a szocializáció része a legfontosabb hugyozni otthon is tud a kutya, mi más célja lenne a sétának?


Azt a részt kifejetetted, amikor a gazdák megkérdezik egymást, hogy a kutyáik egymáshoz odamehetnek-e. Alapvető etikett része. A szocializáció nem azt jelenti, hogy boldog-boldogtalanhoz oda KELL engedni, hanem azt, hogy mivel tudod, hogy erre szüksége van a kutyádnak, ezért TE kiválasztasz általad megfelelőnek vélt egyedeket akikkel barátkozhat. Mivel itt egy szó sem esett engedélykérésről, így igen, normális az, aki azt mondja, hogy pórázon vezetett kutyához ne menjenek oda.

2014. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
67%

A 16 jól írta!


Egyébként az én véleményem az, az olvasottak alapján, hogy a kutyáddal van baj. Mi is találkozunk sok kóbor kutyával, de a szinte egyik sem támad ránk. A kutyám olyan "energiákat" sugároz, hogy nem támadnak meg soha, pedig egy huskyról van szó, ők sosem agresszívak.


A kutyádat nevelni kéne, és szocializálni!

2014. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Elsős volt a kérdező, amikor kapta a kutyát, tehát most 12-13 éves lehet, egy nagytestű kutyát sétáltat....szerintetek? Az egy dolog, hogy más kutyája kinn van az utcán, de nehogy már csak azokra mutogassunk, mikor az ő kutyája fogja meg mindet. Még a kistestűt is. Ha a sajátját tudná kontrollálni, akkor el tudna küldeni egy kis mini kutyát is a francba, ha mást nem, felemeli a lábával és arrébb teszi másfél métert és kész. A gond egyértelműen az ő kutyájával van.
2014. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!