Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a yorkikról?

Vélemények a yorkikról?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 22:11
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
Van kettő nekem. Szerintem nem viselkednek rosszul, csak nagyon szeretetigényesek.
2010. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

- makacs, önfejű

- nevelhetetlen (Hiába fenekeled el, ugyanúgy csinálja a hülyeségeit)

- szerintem buta

- energikusak, nem fogy ki a szuszból

- nagyon tud szeretni, de kizárt, h parancsolni tudsz neki

- Szerintem több rossz tulajdonsága van, mint jó

2010. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem tudsz neki parancsolni akkor az a te hibád, nem a kutyáé.
2010. máj. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Egy 70 kilós Rottweilernek valamint pulinak és pincsinek tudtam parancsolni... valószínűleg nem bennem van a hiba. Pláne ha ott áll veled szemben és hanggal ill. testartás jelzéssel hívom magamhoz, aztán megfordul és elmegy mintha ott sem lennék... nem érdekli. Állandóan ugat a lakásban (általában hajnalban jön rá)és fél óra után hiába megy oda az ember és ráver a hátsójára. 10 percig csend, aztán megy tovább a cirkusz. ez csak pár baj a többi 100 közül. Ne vegyél Yorki-t csak, ha van türelmed hozzá.
2010. máj. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
56%

Az, hogy lehet-e nekik parancsolni attól függ, hogy hogy bánsz vele.

Épp azért nem foglalkozik a fejeddel, mert vered a seggét. Hát gratulálok. Tudod egy szóbeli szidással jobban lehet hatni rá, mint ha szétvered a seggét.


Szerintem nyugodtan vegyél Yorkit. Imádni való kis "dögök"(persze jó értelemben.:)) Rögtön megérzik, ha a gazdi szomorú és mókás viselkedéssel próbálják jobb kedvre deríteni. Termete miatt nem eszik sokat, nem hullatja a szőrét, ami nálam piros pontot érdemel.

Az egyetlen hibája, hogy önfejű és talán még az, hogy kozmetikushoz kell vinni, és sok gond van a bundájával, de rövidre nyírva ez is megoldható.

Mozgékony, bújós kutyus, aki igényli a szeretet. Ha nem dőlsz be a kutyaszemekkel való csábítással, akkor tisztelni fog és könnyen tanulni.:)

2010. máj. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

kedves 20:43!


Ki beszélt szétverésről. Ne forgasd ki a szavaimat. Általában a 10 leszidás (rászólás) után szokott kapni, mert ugye senkire nem hallgat a lakásban (még a hugomra sem, aki álandóan dajkálja). Van mellette egy pincsink, ő is utálja, mert állandóan elvesz tőle mindent (kaját, játékot). Ha 8 db játék van, akkor is az kell neki, ami a másiknál van. Jah és meg kell vétóznom az előző hozzászólást, mert egy kis bélpoklos féreg, aki csak akkor jópofizik nekem is, ha éppen eszek.

2010. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszadó a 2.oldalon!

Ha ennyire utálod a yorkidat,akkor minek van????

Nálunk a családban sok yorki él,nekem is van természetesen,kicsi korom óta foglalkozom velük,úgyhogy van tapasztalatom bőven! Az enyém is ugat néha éjjel,ha megijed valamilyen kinti zajtól, ilyenkor megnyugtatom, morog kicsit,aztán visszaalszik.Persze én ilyenért sosem szidtam le és nem vertem a fenekére. Kikapott néha, pl. olyanért,hogy rápisilt a párnára vagy koszos hajléktalanokhoz ment oda, de nem vagyok híve a verésnek,inkább a szeretettel rábeszélést részesítem előnyben!!!!

Egyáltalán nem mondanám őket butának, hamar tanulnak,ha következetes vagy.Az enyém lassan 5 hónapos, de rengeteg olyan dolgot tud,amit más idősebb kutyák nem csinálnak meg.

AMENNYIBEN tényleg úgy gondolod, kutyusodnak több a rossz tulajdonsága van, mint jó és szabadulnál tőle, én szívesen fogadom, írj nekem e-mailt,hogy benne vagy-e és milyen feltételekkel. Nem akarlak megsérteni,de nem való neked és fölösleges,hogy tovább kínozzátok egymást.

Várom válaszod és ne haragudj,ha esetleg megsértettelek!

2010. jún. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A legeslegfontosabb: sose végy yorkit divatból!!!!

Csak akkor való Neked ilyen kutya, ha róla/ róluk szól az életed!Rengeteg törődés és szeretet kell neki!!!!

Tényleg hamar megbetegszik némelyik, de sokszor nagyobb a gazda aggodalma,mint a baj!(nálunk ált. ez van)

Nehéz természet,mert terrier. Meg kell érteni,mit miért csinál.

Jelez,ugat, sokat szaladgál,játszik, ravaszkodik. Következetesnek kell lenni első perctől fogva!

Szőre sok törődést igényel!

Összefoglalva: sok macera van vele, nem olcsó. Viszont ha jól bánsz vele mindent meghálál. Szeret, bújik, hízeleg!

Nekem olyan, mintha a gyerekem lenne!

2010. jún. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

49%-os


Nem az enyém a kutya, hanem a hugomé. Jó sora van a kis szemétnek. Pont tegnap lettem megint lecseszve, mert sietnem kellett dologozni, ez a kis szemét meg véletlen bentmaradt 1edül a lakásba és teleszaggatta a nappalit retyópapírral... Engem ugyan nem sértesz meg...

2010. jún. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Hát igen, papírt tépni nagyon szeretnek, erről nem lehet leszoktatni. Nagy kupit szeretnek csinálni!
2010. jún. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!