Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát elhozni kocsi nélkül?!

Kutyát elhozni kocsi nélkül?!

Figyelt kérdés
Szeretnénk elhozni egy keverék kiskutyát, a probléma az hogy nem tudunk kocsit szerezni az alkalomra. Mások hogy oldják meg ezt? Gondolom nem mi vagyunk az elsők akik így jártak. Az út kb. 40 perces lenne ( tömegközlekedéssel). Buszra felviszik a kutyát? ha igen miben? esetleg macskaszállító boxban( pici testű, elférne benne) vagy taxit hívtatok ? Ki hogy oldotta/oldaná meg a helyzetet?

2014. aug. 9. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Vannak szentfazék állatvédők akik ha egy kutyust ide-oda kell hurcibálni akkor felajánlják a kocsijukat, esetleg egy állatvédő egyesülethez lehetne menni, van-e ilyen ismerősük, aki történetesen ráér, vagy valami ismerősötök nektek?? buszra szájkosárban lehet felvinni, ha meg macskahordó box, akkor biztosítsd, hogy ne szorongjon benne,de ha kölyökkutya még én nem vinném buszra
2014. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Én tömegközlekedéssel oldanám meg, pláne így, hogy kicsi a kutya és elfér egy kisebb boxban. Olyan időpontot választanék, amikor nincs nagy meleg.
2014. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Hordozóba, kézzel viheted busszal.
2014. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Buszon hazaviheted a kiskutyust, pláne ha macskaszállítóboxba teszed / de megteszi egy nyitott kartondoboz is/. Nem lesz semmilyen probléma. :-)Az én kutyusom amíg kicsi volt /kb. 8-kg-ig buszon, hátizsákban szállítottam őt,soha nem volt probléma/. A hátizsákot az ölembe vettem, így nyugodtabb is volt a kutyus, mert simogattam öt.
2014. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) jöhetnek még! Gondolom számíthatok rá, hogy nyüszögne, sírna és feltűnést keltene a buszon :D én még sose tapasztaltam, láttam, hogy valaki így vitt haza kiskutyát.
2014. aug. 9. 12:41
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát igen csak kérdés, hogy mennyire pisilne be főleg hátizsákban :D
2014. aug. 9. 12:42
 7/11 anonim ***** válasza:

Hátizskába, dobozba a legritkább esetben piszkítanak be, ugyanis egyik állat sem szeret magaalá piszkolni.

Nyugodtan elhozhatod a buszon. Ha a boxban kényelmesen elfér, akkor abban. Ha nem fér el, akkor póráz, szájkosár és buszjegy neki. Előtte megsétáltatod, elvégzi a dolgát és a buszon már nem lesz ezzel gond. 40 percet minden kutya kibír.

2014. aug. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mennyire kicsi? úgy értem, mennyi idős?
2014. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Boxban vinném haza,így jegyet sem kell venni,a kutya meg nyugodtan utazhat,ha kell,ölbe is veheted.
2014. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vizsla-keverék kölyköt hoztam anno január közepén kb 1,5 órás úton (máv+bkv) táskában, betakargatva. Végig ugatott, nyüszített, haza akart menni. Aztán ebben a táskában hordtam a kölyök oltásaira is (bkv), hasonlóan reagált, de túlélte :). A válltáskát ajánlom, amiből ki is tud nézegetni ha akar, de nagyon vigyázz rá. Ha volánon viszed, kérdezd meg a sofőrt mikor felszállsz, hogy kell-e jegy neki, bkv-n meg kézi poggyásznak minősül, nem kell jegy neki.
2014. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!