Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az lehetséges, hogy a babának...

Az lehetséges, hogy a babának nem a soron következő foga jön (a meglévő mellett), hanem 1-2 foggal odébb?

Figyelt kérdés
Kislányom egy éves(pont ma:) )már 8 foga van, elég nyafi napok óta, de megnézni nem engedi a fogát, így csak mikor sír, és nyitva van a szája, akkor láttam bele, hogy hátrébb alul mintha egy pici része a fognak már kint lenne, de nem a már meglévő mellett, hanem szerintem 2vel odébbi.Lehetséges ez?Nem egymás mellett nőnek feltétlen?Eléggé nagy szünet van a meglévő fogai közt, és nekem azt mondták, majd ha jön mellette az új fog, az összenyomja, de ha összevissza jönnek, félek nem fogja összenyomni:(
2011. dec. 8. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Naná hogy van :) Kisfiamnak 4 foga van alul és 1 fönt. Nem minden gyerek olvassa a nagykönyvet :)
2011. dec. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak 12 foga van, de neki sem egymás után jöttek ki. Elől van ugye 4 alul, 4 felül, aztán szünet, és mindenhol 1-1 őrlő.
2011. dec. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, az én lányomnak is a felső négy foga igen össze-vissza bújt ki: először a jobb kettes és utána a többi három.

Kedves második válaszoló: a gyerkőcödnek szabályosan jöttek a fogai, mert a szemfog majd az őrlők után fog kibújni. :-)

2011. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt egy kis puska a tejfogak áttörési sorrendjéről (persze lehetnek egyéni eltérések):

alsó 1: 6 hó

felső 1: 10 hó

felső 2: 12 hó

alsó 2: 14 hó

felső 5: 15 hó

alsó 5: 16 hó

felső 3: 19 hó

alsó 3: 20 hó

alsó-felső 4: 24 hó

2011. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a szemfogak utoljára jönnek. illetve a két hátsó rágó előtt, tehát a 12-16. fogacskák lesznek a szemfogak, utána majd 2-3 éves kor körül jön ki neki a 16-20 fogacskák..


boldog szülinapot!

2011. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!