Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tarthatnánk meg a kutyust?

Hogyan tarthatnánk meg a kutyust?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám hogy 7 éve itt lakom egy panelba és most lesz 1honapja hogy let egy kiskutyusunk

de most a héten szoltak hogy nem lehet ebbe a lépcsöházba kutya :(

igy elmentünk önkormányzathoz hogy segitséget kérjünk de azt mondták hogy alá kell irni egy belle egyezési papirt hogy megtarthatjuk a kutyust :(

igy beszéltem a szomszédokal és egy se akarja aláirni

de simogatják meg mondják milyen aranyos de nem lehet kutya :(

kérkel ha valakinek voltak ilyen problémái és megoldota az kérem irja le :(

nagyon a szivenkhez nöt és már fájna lenne ellengedni .


2014. aug. 11. 18:17
 1/6 sippara ***** válasza:
100%
Senkinek az engedélye nem kell, azt sem határozhatják meg, hány mobiltelefonod, vagy papucsod lehet, a kutya ilyen szempontból vagyontárgynak számít.
2014. aug. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alkotmányellenessé nyilvánították azokat a rendeleteket (így a panelok házirendje is az), amelyekben mindenféle szabályhoz kötik a kutyák és macskák tartását. Annyi kutyát tartasz, amennyit akarsz, feltéve, hogy a területed nagysága elegendő hozzá.
2014. aug. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell semmilyen aláírás.

Megtartod a kutyát, kész, senkinek semmi köze hozzá.

Nekem is jöttek azzel a vén szipirtyók itt a lépcsőházban, de én szerencsére tisztában voltam a dolgokkal, így jóízűen elküldhettem a pibe a sok rozzant satrafát. :D

2014. aug. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha barátnőmnél alszom, 4emeletes panelban, és jön velem a rotim, látnád a nyanyák arcát, mikor meglátnak vele a lépcsőházban, már volt, hogy rendőrt hívtak rám... persze nem lett belőle semmi, a rendőrök megsimogatták, aztán kész... senkinek semmi köze nincs hozzá, de belepofázni mindenki beleszeret.
2014. aug. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"E határozat elfogadása óta a 2010-es Korm. rendelet1 megalkotásával a jogi helyzet alapvetően megváltozott, mivel addig nem volt a kedvtelésből tartott állatok tartásáról országos szintű jogi szabályozás, amelyhez az önkormányzatoknak igazodniuk kellett volna. 2010 óta már van ilyen, így a továbbiakban a kedvtelésből tartott állatok tartásának szabályozása nem lehet a helyi önkormányzatok képviselő testületének biztosított jogalkotási tárgy."

Amennyiben nem zavarja a kutyád a lakóközösséget, tartsd csak meg azt a kutyát.

2014. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Phú de gáz, a mi társasházunkban legalább 10 kutya van.... enyém a legnagyobb, de a leg jólneveltebb is. Csak akkor ugat, ha az ajtóban állnak.
2014. aug. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!