Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullterriert szeretnék, mit...

Bullterriert szeretnék, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik ez a fajta, de korábban még nem volt kutyám, és azt mondják, első kutyának egy terrier eléggé húzós:S

Kutyasulival és sok törődéssel azért mehet?


2010. jan. 13. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Valóban nem ajánlanak terriert kezdő kutyásnak. Nagy oda figyelést igényel a nevelése mint minden terriernek. Ha nem vagy irányító típus akkor ne vegyél mert már kiskorában a fejedre nőhet. Igényli a kutya sulit ha első kutyád lesz. Sokat foglalkozz vele és akkor menni fog :) Később is kérhetsz tanácsokat.
2010. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát... ha nyugodt és határozott vagy, szerintem semmi akadálya:) jó sulit válassz, nekem nagyon tetszik a tükörmódszer, meg a klikkeres képzés:)
2010. jan. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azt már több helyen is olvastam, hogy a terrierekhez erős kéz kell, de ez pontosan mit jelent?
2010. jan. 13. 21:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok: A terrierek makacs kutyák és tele vannak energiával. Elég dominánsak is. Nem megfelelő tanítással komoly dominancia harcok lehetnek. Sokan félnek is az ilyen típusú kutyáktól ezért fontos a következtetes nevelés. Könnyű tanítani de nagyon makacs.
2010. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát ő hozzá télleg nagy törödés kell és kutyasuli!! az erős kéz pedig azt jelenti h tudd őt irányitani!
2010. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És az Amerikai Pitbull Terrierrel is ez a helyzet? Mivel ő is terrier akkor gondolom, kutyasulival és sok sok mozgással és törődéssel lehet ő is? (Nem tervezem egyelőre csak kíváncsi vagyok, mert a rednose kutyusok nagyon tetszenek:)

2010. jan. 13. 23:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A bullterrier nagyon jó választás lehet, DE ennél a fajtánál tényleg különös odafigyelés kell a kiválasztásnál.

Óriási a kínálat, 20.000 ft-ért is vehetsz akár, viszont 100 ezreket hagyhatsz később a dokinál, illetve lesz egy kezelhetetlen, ideggyenge, mindenre allergiás kutyád.

Vagy:veszel egy 100-150.000 Ft körüli kutyát, és lesz egy tünemény embercentrikus, jámbor családi kutyád, akit még a postás is imád.

Mindenképpen alaposan nézz körül a tenyésztők körül, a címzetes rangok, pomádés weblapok semmit nem jelentenek.

Meg kell látogatni a tenyésztőt mindenképpen, és csakis olyan helyről választani, ahol családi környezetben, családtagként kezelik a kutyákat, nem pedig kicsapva kennelbe, ahol a napi foglalkozás az etetéssel ki is merül.

Kérdezősködj fórumokon, érdemes!

Amúgy ajánlom figyelmedbe a fajtamentőket is, ha kutyust nem is találsz, jó tanácsokat szívesen adnak.

Rengeteg a kidobott bullterrier manapság, túltenyésztették ezt a fajtát is, de már nincs rá kereslet.

Üdv.

2010. jan. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ! Szaporítótól semmiképp se vennék kutyát, viszont nem is tenyésztőtől szeretnék hozni, hanem menhelyről vagy fajtamentőktől, ahogy írtad. Fiatal felnőtt kutyát szeretnék és nekem ezt is ajánlották, mivel nekik már kialakult személyiségük van. Természetesen alaposan utánanéztem a fajtának fórumokon, weben, ha kell akkor meg tudok segítséget kérni kutyákhoz értőktől, kiképzőktől.

Szép estét!

2010. jan. 13. 23:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Megint az első vagyok: Mivel kezdő kutyus vagy nem ajánlom a fajtamentőket meg menhelyeket. A legtöbb kutyának ami onnan van van valami problémája (nem csak betegségre gondolok itt hanem főként személyiség gondokra) Inkább tenyésztő.

Pit pedig nem tenyészthető Magyarországon csak külföldről hozhatsz be ivartalanított kutyát és ahhoz is erős kéz kell.

2010. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nos az igaz, hogy agresszív kutyák is vannak menhelyeken, de a gondozók őket nem is adják ki, megpróbálják először szocializálni és tanítani őket, de ha továbbra is veszélyesek maradnak, akkor elaltatják. Én legalábbis így tudom. A fajtamentők is tisztában vannak a náluk lévő kutyák temperamentumával és tulajdonságaival. Ezek alapján tudnak ajánlani megfelelő kutyát, nem csak viselkedési problémás egyedek vannak. Mellesleg nekem azt mondták, és mindenhol azt olvastam, hogy jobb felnőtt kutyával kezdeni, mert neki már kialakult személyisége és tulajdonságai vannak, míg egy kölyköt nehéz nevelni és könnyen el lehet rontani. Mondjuk számomra ez nem akadály, mert komolyan odafigyelnék rá, csak inkább menhelyről hoznék el kutyust, mert picit bűntudatom lenne, ha kiadok száz valahány ezret egy kutyáért, a sintértelepek meg tele vannak gazdátlan kutyusokkal:( Bár tudom, hogy attól még nem vagyok rossz ember, ha tenyésztőtől veszek, de a dolognak ez a része kicsit rosszul érintene. Ezért gondoltam a fajtamentőkre, mert nagyon tetszenek a bullok. De ha náluk nem találok akkor menhelyről hozok egy keveréket és később maximum beruházok egy egészséges kis bullkölyökre:)
2010. jan. 14. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!