Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eladjam a kutyám? Hangosan...

Eladjam a kutyám? Hangosan ugat és zavarja a szomszédokat.

Figyelt kérdés
Két hete vettem egy Jack Russell kölyköt, 9 hetes most. A nap nagy részében én otthon vagyok, de amikor elmegyek valahová, ugat és nyüszít a kutya, a szomszédok már panaszkodtak, sajnos kihallatszik az ajtón át, én is hallom (panel 2. emelet). Én nem tudom azt megtenni, hogy 0-24 itthon legyek vele. De nagyon fáj a szívem érte, már én is és párom is megszerettük őt. De arra gondoltam inkább most adom el, mint később, az rosszabb lenne mert már nagyon hozzánk nőne. Még nem tudtam vele elmenni sétálni, mert még nagyon kicsi és még nem kapta meg a második oltását, de nem tudom hogyha elvinném sétálni rendszeresen, akkor is ugatna-e ha egyedül van. Mit csináljak??
2014. aug. 15. 12:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, az miért jó hogy nem nézek rá és simizem mikor hazajövök? Erről a módszerről még nem hallottam. Mindig annyira örül nekem mikor hazajövök hogy nyüszög párat örömében.
2014. aug. 15. 18:23
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztő nem adta volna ki hét hetesen,amit a törvény eleve tilt.Vannak úgynevezett törzskönyves szaporítók is.
2014. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha megerkezel es egybol szeretgeted a kutyat, szinte egyenes ut a szeparacios szorongashoz- tehat kepletesen az alakul ki benne, hogy ti lejelentkeztek nala, elejarultok, hogy jaj de cuki vagy, stb. Azt hiszi, ti vagytok a gyerekei es o a felelos ertetek, hogy minden rendben legyen.

Ennek a kovetkezmenye a siras, ugatas a tavolletetekben.

Valoszinuleg a felelem is kozrejatszhat, kicsi meg es nagy tehernek erzi ezt a felelosseget.

Valami szamara biztonsagos helyet valasszatok neki, mikor elmentek otthonrol, mi szobakennelt hasznaltunk, szerette nagyon, ha megijedt pl. Porszivotol kiskoraban, akkor is mindig odament.

Csakis finomsagokat, malacfulet, stb ragicsat kapott bent, igy jo emlekekhez kototte.

Ha kialakitod benne azt, hogy te vagy a gazdaja es neki nincs felelossege, akkor csendben es nyugodtan ellesz, atalussza a nelkuletek toltott idot.

De csak akkor, ha elotte foglalkoztok vele szellemileg is es jatszotok is vele, hogy elfaradjon.

Szoval nem jo egybol lerohanni a kutyat hazaerkezeskor.

Varnia kell, megtanulni, hogy turelmesebb legyen. Ne aggodj, attol meg ugyanugy fog ragaszkodni.

2014. aug. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy örökmozgó terrier.Kérj a szomszédoktól türelmi időt,amint lehet,vidd sétálni,kutyafuttatóba,kutyaoviba.
2014. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
El ne higgyétek, hogy van törzskönyve! Keveri az oltási könyvvel.
2014. aug. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha úgydöntesz, hogy megtartod (bár én a kutya érdekében nem tenném), akkor mindenképpen menj vele kutyaoviba, majd kutyasuliba, amint lehet, ha nem akarod hogy azok legyenek a következő kérdéseid, hogy "Miért nem hallgat rám a kutyám?", Miért kezelhetetlen a kutyám?", "Miért agresszív a kutyám?",

"Nem bírok a kutyámmal, adjam menhelyre?"

2014. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!