Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák nassolhatnak ilyeneket?

A kutyák nassolhatnak ilyeneket?

Figyelt kérdés

Mielőtt valami idétlen túlbuzgó emberke rám ír, hogy állatkínzás; hideg csapvízzel itatom őket és jó csontos főtt husit vagy konzervet kapnak, rizst vagy tésztát - vagy csak simán kajamaradékot.

Általában tojást és mindenféle zöldséget és kenyeret kapnak nasinak. Nem nagyon szeretem ezeket a snackeket adni nekik, szeretem ha a nasi tényleg nasiszerű, de kiadós. (Ja kutyafogkefét kapnak, kettőt, egyik mentolos, másik lepedéktisztító, de azt szájápolásra).

Még rákszirmot kapnak néha. Nem napi szinten tömöm beléjük, de nagy ritkán elmegyek kínai étterembe, akkor általában hozzám vágnak egy zacskó rákszirmot, amit nem annyira kedvelek és egyszer leejtettem egyet, a kutyák megették és semmi bajuk nem lett tőle.

Nassolhatnak ilyeneket?

- Korpakeksz (lényegében semmi nincs benne, amitől rosszul lennének. Én rengeteg korpakekszet eszek és abból gondoltam adnék)

- Lédús gyümölcsök vagy bármiféle gyümölcs

Nem az érdekel, hopgy én mekkora tahó vagyok ha ilyeneket is beleteszek a nasizásukba, mert egy kutya csak húst ehet, stb. hanem hogy képes e egy kutya szervezete ezeket megemészeni anélkül, hogy baja lenne?



2014. aug. 16. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
mindkettő kifejezetten jót tesz, miért kéne csak húst ennie a kutyának?
2014. aug. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Állatkínzás!


Egy idétlen túlbuzgó emberke

2014. aug. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sippara ***** válasza:
70%
A korpakeksztől meg a gyümölcsök nagy részétől semmi bajuk nem lesz, meg hát főtt csontos hús, tészta, konzerv meg moslék mellett igazából totál mindegy, mit adsz nekik nasiként, ezt már igen nehéz tovább rontani.
2014. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk szokott kapni almát, múltkor meg a letört, földre esett banánt ette meg, es várta a következőt. Ja, az uborkát is szereti.
2014. aug. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a szénhidrátokat rosszul emésztik a kutyák, hosszú távon károsak lehetnek az ilyenek hogy kenyér, korpás keksz, tészta

Gyümölcsöt adhatsz nekik, azt szeretni is szokták a kutyák, bár szintén nehezen emészhetőek, de természetben si megeszik maguktól tehát alapvetően nem káros.

A ráksziromtól enm lesz bajuk.

Kutyafogkefe fölösleges!Adj neki helyette nyers marha porcos csontot

2014. aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az "idétlen túlbuzgó emberkének" üzenem; akkor lenne állatkínzás, ha rendes étel helyett adnám. De, ahogy leírtam a kérdésben; hús és egyéb kaja mellett adom neki, más nasikkal együtt.
2014. aug. 16. 21:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. aug. 16. 21:28
 8/8 A kérdező kommentje:

"meg hát főtt csontos hús, tészta, konzerv meg moslék mellett igazából totál mindegy, mit adsz nekik nasiként, ezt már igen nehéz tovább rontani."

Ezt nem értem, a tészta még oké, de húst, konzervet (tehát húst), csontot szoktak enni, esznek, ajánlatos, hogy egyenek a kutyák.

A kajamaradék adása a kutyáknak is egy igen elterjedt szokás a háztartásokban.

Nem vagyok állatorvos, de azért úgy gondolom húst, csontot és konzervet és kajamaradékot adni a kutyáknak nem bűn.

2014. aug. 16. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!