Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a dobermanomnak?...

Mi baja lehet a dobermanomnak? Sürgős

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy 3 hónapos doberman szuka gazdija vagyok és kétségbe vagyok esve! :( A kutyusom minőségi tápot kap. 2 napja elfogyott a tápja, nem tudtam elmenni vásárolni neki egy újabb adagot, így egy kicsit minőségtelenebb kaját kapott. (Reno+FunDog). Régebben is kapott egyszer ilyet, akkor láttam rajta,hogy nem a szíve csücske egyik sem. Most is kénytelen voltam neki ezt adni,nem boldogan,de megette. Később kihányta, illetve másnap (tegnap) szintén hányt párszor. Azt hittük,hogy csak rosszul esett neki a kaja, vagy túl ette magát,és azért hányta ki az ételt. Ma nem hányt,és már a normális (friskies) kajáját kapja, viszont nagyon letört, egész nap nem játszik (pedig nagyon eleven),csak ül az ölemben,és nem fogad el semmi féle kaját. Reszket és nem engedi,hogy a szájához nyúljunk,ha mégis sikerül,akkor elkezd nyüszíteni és nem engedi,hogy ki nyissuk a száját. Így viszont nagyon legyengül, állatorvoshoz is csak hétfőn tudom vinni. Már arra is gondoltunk,hogy konzerves dobozzal megvághatta belül a száját vagy fáj a foga? vagy megevett valami rosszat? Tapasztalt gazdik kérlek segítsetek! :(

2014. aug. 17. 00:07
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Miért lennék reménytelen? És miért szegény kiskutya? Ismersz minket egyáltalán, tudod hogy mennyit foglalkozom vele? NEM. Eddig nem kellett az állatorvos, az ételtől hányt és semmi baja nem volt. Ma egész nap vele voltam,foglalkoztam vele,figyeltem,hogy hogyan viselkedik! És képzeld, én egy másik kib*szott országban élek, nem ott ahol te, és nálunk a kib*szott állatorvos nem dolgozik vasárnap, mert ez egy sz*r ország!!! És igen, kérdezem,hogy miért nem nyúlhatok a szájához, mert nem értem, nem függ össze semmivel!!! Nem ismersz,szóval ne mondj ilyet!!!!
2014. aug. 17. 00:35
 12/25 anonim ***** válasza:
45%
Idegroncs, itt szájal, a kutyája meg szenved, és gondolja, majd a gyakorin meggyógyítják, csúúúcs... :( Az ilyenek miatt engedélyhez kötném a kutyatartást!
2014. aug. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
A konzerves doboz hogy vaghatta el a szajat belul ?
2014. aug. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Szó sincs arról,hogy "idegroncs" lennék, csak egy gyenge pontomra tapintottál és felbosszantottál vele, mert igazságtalan vagyok! Úgy hogy a szájában hurcolászta,a férjem mesélte, még én dolgoztam..
2014. aug. 17. 00:51
 15/25 A kérdező kommentje:
igazságtalan VAGY, és ideges VAGYOK *
2014. aug. 17. 00:51
 16/25 anonim ***** válasza:
Tuti megvágta a száját, ha egy felnyitott konzerves dobozra ráharapott... Arra rá se lehet harapni anélkül, hogy éles széllel ne találkozzon a szája. Javaslom, hogy felbontás, és a kaja tányérba tevése után rögtön dobjátok ki a konzervdobozt, vagy ha van maradék, rögtön tegyétek vissza a hűtőbe. Kb én is mindig megvágom magam velük, pedig én nem a számban hozom-viszem... Amúgy ha nem tudjátok kinyitni a száját, az is előfordulhat, hogy leharapott a dobozból és beleállt a szájába. Én már rég elvittem volna egy nonstop kórházba, mert lehet hogy bagatel probléma, de az is simán lehet, h halálos.
2014. aug. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 sippara ***** válasza:
Így tippre: megvágta a konzerves dobozzal a száját valahol, és elfertőződött. Ezen kívül még ezer más dolog lehet. Viszont az elején azt írod, minőségi tápot kap, aztán meg azt, hogy friskiest. Most akkor mi van? Konzerv meg egyáltalán hogy kerül a közelébe?
2014. aug. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Kérdező, a Friskies egy alsó kategóriájú táp, egyáltalán nem minőségi. Minimum a Brit, Happy dog stb a közép kategóriás tápok. Konzerv meg különösen káros, és nem szabad a dobozból még felnőttnek sem adni, nemhogy egy babakutyának. Merre laksz? Mert sok helyen van éjjel nappali ügyelet, nemcsak hétvégi. Az enyém egyszer úgy menekült meg, hogy hajnalban vittem a nonstop ügyeletre, reggel már késő lett volna. Nektek nem olyasmi bajotok van, de hidd el, van ügyelet állatorvosban is. Szóval hol laktok?
2014. aug. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
most mi a helyzet?
2014. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

3 hónapos kutya még nem akkora, hogy ne tudjátok egy plédbe úgy beletekerni, hogy csak a feje maradjon kint. Egy erős férfi tartja, te meg szépen szétfeszíted a száját. A hisztije ne érdekeljen, nem fog belehalni.

nem kellene amúgy egész nap aggódva babusgatni. Megérzi a kutya a hangulatodat és még jobban rájátszik a valós helyzetre.

2014. aug. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!