Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hisztizik a kutya mikor...

Hisztizik a kutya mikor elmegyünk itthonról. Vonyít, ugat, nyüszít, minden baja van. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Bocsánat a kisregényért, de mindenképpen megoldást kellene találni a problémára, lehetőleg minél hamarabb.


Csütörtökön lett elhozva menhelyről, 3 éves tacskó-yorki keverék kan. Hárman vagyunk itthon vele, én, a párom és a párom anyja. Engem imád a kutya, a páromat is, az anyósjelölttel úgy elvan, de nem tekinti gazdinak. Eddig vagy a párom vagy én mindig itthon voltunk vele, most mindketten külön-külön (én előbb, ő később) leléptünk pár órára, hogy megtudjuk mit csinál a kutyus ha az anyósjelölttel van itthon. Most értem haza, kapásból jött az anyósjelölt panaszáradata, hogy amióta a párom is lelépett, azóta a kutya megállás nélkül hisztizett, és nem tudta leállítani sehogy. Erre rátett még egy lapáttal az is, hogy az alsó szomszédban is van egy tacskó, (állandóan egyedül, mindig ugat ha otthon hagyják, a gazdái teljesen töketlenek kutyatartás terén, sétálni sem viszik, csak 5 percre kicsapják az udvarra hogy végezze a dolgát) aki ugyancsak hisztizett. Fel is csöngetett valamelyik szomszéd, de nem mondott semmit, eltűnt mire az anyósjelölt ajtót nyitott.

Holnap én és a párom is dolgozni megyünk, én nem is jövök vissza (nem itt lakom, csak a hétvégéket töltöm itt), a párom majd 2 óra után jön meg. Ha azt az időt végigsírja a kutya, lehet hogy ezek a gerinctelen szomszédok fel is jelentenek minket... legalább is ettől fél az anyósjelölt.

Gondolom meg kell szoknia hogy "egyedül" van, a kölykök is sírnak az első pár napban ameddig egyedül vannak, de jó lenne legalább valami enyhítő megoldást találni a dologra.

Tapasztalatokat, ötleteket várok, előre is köszönöm.


2014. aug. 17. 16:56
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat :)

Ma reggel azt találtam ki, hogy anyósjelölt vigye be a kutyust a szobájába mielőtt indulunk, foglalkozzon vele, terelje el a figyelmét, majd ha leléptünk, rá kb. negyed órával jöjjenek ki. A mi szobánk ajtaja be volt csukva, így nem tudott ott keresni minket, nem lehetett biztos benne, hogy nem vagyunk ott. Picit nyöszörgött reggel, de összeségében csendesen tűrte ameddig a barátom haza nem ért. Azt hiszem ez a része menni fog, most azt kell majd kitapasztalnunk, hogy mi lesz ha anyósjelölt sincs otthon (ez nem sűrűn fog előfordulni, mert érszűkületes az öreg, és meggyőződése hogy neki nem tesz jót a mozgás, így ki sem mozdul a házból... annyi kivétel lesz, hogy pár hét múlva lelép a lányával egy hétre külföldre).

2014. aug. 18. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!