Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komoly gonddal küzdök! Mit...

Komoly gonddal küzdök! Mit tegyek? Kutyám megbolondult?

Figyelt kérdés
Van két Bishon kiskutyám.Másfél évesek.Együtt nevelkedtek 2 és 3 hónapos koruktól fogva.Szerették, imádták egymást, ha valamin veszekedtek az maximum a nasi, vagy egy két elcsent játék a gyerekemtől.Most viszont az egyik kutyám epilepsziás lett, kétszer volt rohama 12 óra alatt.Azóta több figyelmet írányítottam a beteg kutyára, és aerre a másik olyan féltékeny lett, hogy állandóan támadja, meg morogja a beteg kutyát.Ez egy hónapja történt, még nem kell neki gyógyszer mármint a betegnek, ha még eelőjön egyszer kétszer akkor be kell állítani a megelőző gyógyszert neki.De viszont a másik kutya olyan ellenséges, hogy minden éjszaka azon parázom, hogy mikor jön elő a roha a, mert egyszerűen terrorban tartja a beteg kutyát a másik, aki eddig félős,meghúzódó kutya volt.Ott tartunk, hogy ha már elmegy mellette a szerencsétlen kisbetegem, már akkor is rámorog.Nagyon csúnyán viselkedik vele.Egyik kutyát meneszteni kellene, vagyis jó gazdihoz adni, de a beteget sajnálnám, meg nem akarok senkivel kiszúrni.A kötözködős kutya, ha be van zárva a másik, akkor semmi baja, egy morgást sem csinál, jókedvűen elvan.Ma pl. kipróbáltuk, elvittük anyámhoz a morgós, kötözködőst, hogy ott hogy viselkedik, van ott egy 6 hónapos keverék kutya, tök jól eljátszottak, boldogan futkározott anyámék udvarán a morgóska.hazahoztuk, mert az itthon maradt kutya szomorkodott a másik után, erre haza sem jött már a kapuban morgott a kis betegre.Nem értem mért csinálja, jó az egy dolog, hogy most féltékeny, mert jobban figyelünk a másik kutyára, de őt mindig is jobban pátyolgattuk, mert félős, bújós kutya, ennivaló amúgy.Gyermekem is féltem, mert nehogy véletlenül olyankor ugorjanak össze mikor ő ott játszik.Olyanokat is csinál, hogy odamegy és egyszerűen nyakonharapja a beteg kutyát az egészséges, erre persze fáj neki, nem hagyja magát, és akkor bunyó van.Most mit tegyek???Teljesen kivagyok!
2014. aug. 17. 20:12
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Te mit tennél a helyemben?Mind a két kutyát szeretem,de olyan rossz látni, hogy megváltozott a viszonyuk, és, hogy ki nem állhatja az egyik kutya a másikat.A másik meg persze mindig koslat utána, próbálkozik mellé szegülni,de mindig rámorog, meg ellenséges.Velünk nem csinálja, tehát csakis a kutyatársával van a baja.
2014. aug. 17. 20:16
 2/20 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ez a betegsége miatt van és nem azért, mert most többet foglalkoztok a kis beteggel. Az állatok valamiért nem fogadják el a beteg egyedeket. Nem lehet az anyukádhoz költöztetni az egészségest? Akkor nem kellene végleg megválni tőle. Lehet hosszú ideig nem lesz rohama a kutyusnak, de a másik akkor is érzi rajta, hogy valami nem stimmel.
2014. aug. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%
Bishon? Nem inkább bichon? És bichon mi?
2014. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%

ma 20:37

Komolyan ennyi telik tőled?

2014. aug. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 sippara ***** válasza:
82%
Nem tudom, nyilván én laikus vagyok, csak tippelgetek, de RÁSZÓLNI próbáltatok már, vagy csak várjátok, hogy egyszer úgy istenigazából megtépje a beteget, hogy joggal vitethessétek el a háztól?
2014. aug. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Mennyi az az ennyi? Azt hiszem egy hónap leforgása alatt már nagyon sok mindent megtettem, hogy változás legyen, de ez olyan hosszú, hogy mindent nem írnék le.Én is egy beteg ember vagyok, le vagyok szinte rokkanva,tudom milyen betegnek lenni.Bichon Havanese nah most meg vagyok elégve kötözködőském? A lényeg egy és ugyanaz, hogy nem most kezdődött a probléma, már több kutyadokinál is jártam, de mindegyik mást mondd.Most olyan emberek véleményére vagyok kíváncsi, akik értenek a kutyákhoz, és van némi tapasztalatuk.nem pedig kötekedős válaszokra várok.Értelmes volt az első válasz, van benne valami.A másik kettővel nem tudok mit kezdeni.
2014. aug. 17. 20:49
 7/20 anonim ***** válasza:
Amikor látjátok, hogy bántani akarja, szóljatok rá határozottan hogy "NEM", esetleg ha nem hagyja abba, a nyakörvénél fogva rángasd el onnan, úgy hogy ne fájjon neki, dr azért rájöjjön, hogy ilyet nem lehet. Előbb utóbb megtanulja.
2014. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én már annyiszor megfigyeltem akár kint voltam velük az udvaron, akár bentről hogy ne lássanak, mindig az egészséges provokálja a másikat.A másik csak védekezik, meg persze nem hagyja magát, mert ő vagy 2kg al nehezebb is, meg amúgy bátrabb kutya.Jólelkű, ő soha nem morog rá a másikra.Volt már olyan is, hogy az egészséges bepisilt a szobájába, mert külön szobájuk van a kisgyerekem miatt, szóval bepisilt a szobába, mert még vele másfél évesen is szobatisztasági gondok vannak sajnos.Szóval kapott tőlem az egészséges egy kiselejtezett gyerekpaplant az ágyába,erre ő jó rápisilt, én rászóltam eréjesen, hogy nem szabad rápisilni, erre ő megsértődött, és nekiment a beteg kutyának, mert persze rám a falkavezérre nem mert5 morogni, de valakin ki kellett tölteni a mérgét, hogy rászóltam.Nah az ilyenek sem voltak rá jellemzők.Régen ha azt mondtam helyedre, azonnal a helyére ment, most meg egyszerűen minha a falnak beszélnék nem fogad szót.Este is úgy kell kézben behozni, mert csak fekszik a bejárati ajtó előtt, és nem akar bejönni a helyére.Egy szobában alszanak az előtérben,meg van egy szájuk ahol télen vannak, az előtérből nyílik, nyáron egész nap kint vannak csak éjszaka jönnek be.
2014. aug. 17. 21:07
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem te nem igazán kedveled a morgós ebedet,aki meg nem tart téged megfelelő vezetőnek,hiszen rendet sem tudsz tartani közöttük.Lehet két kutya nevelése sok,különösen ha az egyik dominánsabb.Keress neki egy új gazdit.
2014. aug. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A másik pedig az,hogy te az eddig rangban alatta levő kutyát a külön foglalkozásokkal elé helyezted.Ezt nem fogadja el ,mivel nem tart téged a főnökének,viszont kutya módjára a másikat próbálja vissza tenni a helyére,amivel meg nálad vágja el magát.Többet kéne foglalkoznod az egészséges kutyával és egyúttal helyreállítani a rangsorotokat,amiben te vagy a csúcson.Ezen nyilván nem segít az,ha karban cipelned be az ellenszegülő ebedet.Ha nem megy be,maradjon kint,egész éjjelre.
2014. aug. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!