Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komoly gonddal küzdök! Mit...

Komoly gonddal küzdök! Mit tegyek? Kutyám megbolondult?

Figyelt kérdés
Van két Bishon kiskutyám.Másfél évesek.Együtt nevelkedtek 2 és 3 hónapos koruktól fogva.Szerették, imádták egymást, ha valamin veszekedtek az maximum a nasi, vagy egy két elcsent játék a gyerekemtől.Most viszont az egyik kutyám epilepsziás lett, kétszer volt rohama 12 óra alatt.Azóta több figyelmet írányítottam a beteg kutyára, és aerre a másik olyan féltékeny lett, hogy állandóan támadja, meg morogja a beteg kutyát.Ez egy hónapja történt, még nem kell neki gyógyszer mármint a betegnek, ha még eelőjön egyszer kétszer akkor be kell állítani a megelőző gyógyszert neki.De viszont a másik kutya olyan ellenséges, hogy minden éjszaka azon parázom, hogy mikor jön elő a roha a, mert egyszerűen terrorban tartja a beteg kutyát a másik, aki eddig félős,meghúzódó kutya volt.Ott tartunk, hogy ha már elmegy mellette a szerencsétlen kisbetegem, már akkor is rámorog.Nagyon csúnyán viselkedik vele.Egyik kutyát meneszteni kellene, vagyis jó gazdihoz adni, de a beteget sajnálnám, meg nem akarok senkivel kiszúrni.A kötözködős kutya, ha be van zárva a másik, akkor semmi baja, egy morgást sem csinál, jókedvűen elvan.Ma pl. kipróbáltuk, elvittük anyámhoz a morgós, kötözködőst, hogy ott hogy viselkedik, van ott egy 6 hónapos keverék kutya, tök jól eljátszottak, boldogan futkározott anyámék udvarán a morgóska.hazahoztuk, mert az itthon maradt kutya szomorkodott a másik után, erre haza sem jött már a kapuban morgott a kis betegre.Nem értem mért csinálja, jó az egy dolog, hogy most féltékeny, mert jobban figyelünk a másik kutyára, de őt mindig is jobban pátyolgattuk, mert félős, bújós kutya, ennivaló amúgy.Gyermekem is féltem, mert nehogy véletlenül olyankor ugorjanak össze mikor ő ott játszik.Olyanokat is csinál, hogy odamegy és egyszerűen nyakonharapja a beteg kutyát az egészséges, erre persze fáj neki, nem hagyja magát, és akkor bunyó van.Most mit tegyek???Teljesen kivagyok!
2014. aug. 17. 20:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A falka törvénye,hogy a gyengére,betegre támadnak.Kivétel,ha van egy erős falkavezér,aki már a jelenlétével megakadályozza.

Egyszerű példa:egy téren játszott vagy tíz kutya,köztük a bullterrierem,aki életében nem bántott kutyát.Még akkor sem,mikor őt támadták meg.Már vagy két órája gyönyörűen játszott egy morgás nélkül a csapat.Egyszer az egyik kutya rosszul ugrott,földre került.Megsérült a lába,fájdalmában vinnyogni kezdett.Abban a pillanatban az összes többi kutya egyszerre és nagyon durván nekiesett,tépték,ahol tudták.Nagy meglepetésemre az én bullom is.Ki tudtam parancsolni a verekedők közül azonnal,de csóró sérült kutyát csünyán megtépték a többiek.

Te esetedre visszatérve:minél előbb át kell venned a falkavezéri szerepet,erről millió írást találsz a neten.

2014. aug. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Neked túl sok két kutya.
2014. aug. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

En pedig ugy latom, hogy az egeszseges kutyus fel a betegtol, a rohamaitol, es ezert tunik ellensegesnek.

Gyakoroljatok, lehet hulyen hangzik, de minel tobb helyzetnek tedd ki oket egyutt, adj ki horgos hangokat, csapkodj,stb, es mindket kutya legyen ott. Ha az egeszseges tamad,abban a pillanatban fujd le viraglocsolos spriccoloval /benne viz/ vagy pici palackba par kavics, megrazod, ha nem hasznal, a kotozkodos kutyara dobod / nem fog neki nagyon fajni, ne aggodj/ ez jol zorog es kizokkenti.

Ne hagyd,hogy a kis zsarnok uralkodjon.

Most ugy erzi, eljott az o ideje, neki kell atvenni a falkavezer szerepet, mert van egy beteges tarsa.

A lenyeg, hogy te tartsd kezben a helyzetet, kerekedj a kotozkodos kutyad fele.

2014. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat4 Elég hasznosak, bár nehéz az ügy.A férjem sanos ragaszkodik mindkét kutyához, de ő semmit nem tesz.Most egy kutyaiskola felé is kacsintgatok, hátha tényleg egy kis plusz tanítás valamit érni fog.Amúgy meg mindkét kutyát szeretem, de sajnos nagyot csalódtam a morgósban, mert előtte nem volt ilyen, és ő mindig is többet lett pátyolgatva, éppen a félőssége miatt.A másik kutya talpraesettebb,jobb idegzetű, jobban alkalmazkodó,szóval ahhoz képest jól viseli a helyzetet,de én sajnálom, mert igazságtalanul támadja a másik, és én olyan vagyok aki megvédi a gyengébbeket.Így van ez az élet területén is,van egy rehabilitációs munkatársnőm, aki elég koros, és ővele is mindig igazságtalanul cemétkednek a többiek,4 en dolgozunk együtt, és mindig minden hibát rákennek, de ő csak sír én meg megvédem(persze emiatt hogy védem ráfázok sokszor), mert így látom helyesnek.
2014. aug. 18. 06:12
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott kezdődik a gond, hogy a kutyákat egy sor emberi tulajdonsággal ruházod fel, amik nem állják meg a helyüket. A kutyáknál falkasorrend van és semmi más. Nincsen jószívűség, meg féltékenység és a többi. Meg kell tanulnod tiltani és kontrollálni a kötözködős kutyádat és meg van oldva a probléma. Meg kell tanulnod elküldeni. Írtad, hogy mostanában nem hallhat rád. Érd el, hogy hallgasson, gyakoroljátok. Ezen a kutyaiskola csak akkor fog segíteni, ha nevelni segítenek megtanítani téged, nem a kutyát az alapengedelmességre, mert azzal semmire nem mész jelen körülmények között. Butaság őket elszeparálni, meg elajándékozni, ez egy nagyon egyszerű szituáció. Határozottan fel kell lépni és vissza fog venni az arcából.
2014. aug. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Itt van rehabilitáció-szocializáció foglalkozás,ajánlom őket,nagyon jók:

[link]

2014. aug. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

A "morgóskával" nagyon elszaladt a ló. Azért álljon már meg a menet, ez a kutya közveszélyes lenne, ha pl. német juhász volna.

Nagyon-nagyon komolyan hasaljatok neki a falkasorrend tisztázásának. A családban most a morgóska a vezér - rajtatok is uralkodik, nem csak a társán! Ha pedig ennyire hajlamos fizikai erőszakkal megtorolni az őt ért sérelmeket, akkor csak idő kérdése, hogy odáig fajuljon a helyzet, hogy rátok támadjon.

Előttem linkelték a Cerberos kutyaiskola honlapját. Ott van a letölthetők között egy Hogyan legyen falkavezér? című cikk. Nyomtassátok ki, tűzzétek ki a hűtőre, és tartsátok be szigorúan! A kisgyereknek is magyarázzátok el az ő szintjén, hogy mik az új szabályok!

A megoldás szerintem nem az, hogy egyformán bántok a két kutyával. Szerintem Morgóskának le kell törni a szarvát, mert az sem állapot, ha "csak" a másik kutyán basáskodik, amikor nem vagytok ott, veletek meg cuki. Elég drasztikusan át kell variálni a falkasorrendet, hogy békesség legyen.


Ami gyakorlati tanácsot tudok adni:

Morgóska kapjon utoljára enni. A sorrend: először a család vacsorázik (addig a kutyák csendben pihennek a helyükön), aztán kap a "kis beteg" (NE KEZELJÉTEK BETEGKÉNT!! Az epilepsziával együtt lehet élni, és ő nem érzi magát betegnek). Ha Kisbeteg megette az adagját, akkor kaphat Morgóska is, DE!!! csak akkor nyúlhat az adagjához, ha Ti megengeditek neki. Tegyetek úgy, mintha beleennétek a kajájába, a kisgyerek is eljátszhatja.

Morgóskával rá kell gyúrni az alapvető fegyelemre. Elsősorban a "nem szabad" kérdéskörre. Soha ne engedjétek, hogy hívatlanul hozzátok érjen, ölbe másszon, felugráljon stb. Szabjatok konkrét határokat: pl. Morgóskának mostantól tilos átlépni a konyhaküszöböt. És ha a fene fenét eszik is, tartassátok be.

Az agresszió legkisebb jelére (nem kell megvárni a bunyót, elég egy pimasz oldalpillantás!) keményen közbe kell lépni, határozottan megszüntetni a szituációt és az agresszort kizárni a falkából. Én a magam részéről a mosókonyhát vagy fürdőszobát szoktam alkalmazni e célra... A lényeg, hogy a kutya felfogja, hogy büntiben van. 5-10 percig otthagyod, amíg el nem nyugszik, aztán feltűnés nélkül visszaengedheted a többiekhez. Ha az alkalmi kizárás nem elég, akkor lehet, hogy Morgóskát száműzni kéne a lakás egy kevésbé frekventált pontjára.

Ja és mindezek mellett nem elhanyagolni a fizikai és mentális fárasztást. Emeljétek minimum duplájára a napi séták hosszát és intenzitását, hordjátok őket más kutyák közé, gyakoroljátok otthon a trükköket, amit tudnak, tanítsatok nekik újakat! El fog tartani egy ideig, sőt eleinte talán rosszabbodik is a helyzet, de ha következetesek vagytok, előbb-utóbb javulni fog.

2014. aug. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egész biztos nem a betegsége miatt ellenséges. Az én kutyám is epis, ugyan nincs második kutyám de sétánál körberajongja mindenki, egyáltalán nem úgy tűnik nekem, mintha "ki akarnák vetni" maguk közül. Szerintem inkább arról van szó, hogy a kis morgóssal eddig is lágyabban bántatok, többet foglalkoztatok, és furcsa neki a váltás, hogy hirtelen a társára irányul a több törődés egy ideje. Nem érti hogy miért változtak a dolgok, és mérges a másikra, hogy "ellopott" titeket, és a megkülönböztetett figyelmet. Én nem adnám oda a morgóst, helyette nagyon sok közös programot szerveznék, együtt elmenni új helyekre amit együtt élnek meg, és kínosan figyelnék egy ideig, hogy egyforma törődést kapjanak. Ellenséges viselkedést nagyon határozottan el kellene utasítani.
2014. aug. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ahol önkéntes voltam, oda többnyire beteg, balesetes kutyák kerülnek, soha nem támadták őket a többiek amiatt, mert azok mondjuk még szarabb állapotban voltak. Lehet, hogy ez a farkasoknál így megy, nem tudom, mondjuk szerintem ott a beteg példány nem is bírja a vándorlást és lemarad, elhullik magától, de a kutyáknál sosem tapasztaltam, pedig volt bajuk bőven. Inkább azt vettem észre, hogy a sérültek voltak a kötözködősek, mert előre védték magukat és küldték el a többit, hogy ne ugráljanak a fejükön, törött lábukon, műtött gerincükön, stb.

Na mindegy, ez nem tartozik a témához, csak valaki megjegyezte, hogy eseteg ez lehet az oka, de szerintem nem.

2014. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Tuti nem azért támad rá, mert beteg a másik. Érzi, hogy kitüntetett figyelemmel kezelitek az epilepsziást, holott eddig a morgóska kapott nagyobb ajnározást.

A támadásokkor mit csináltok? Mi az, hogy kézben viszed be :O

Ha az én roti-nj mixem csinálná ezt, mit tennél? :D

Ha támad, keményen letiltani, kizavarni a szobából, nem figyelni rá egy ideig...aztán behívni, szolid simi és figyelni, mit csinál

Ha nem akar bemenni, akkor utána mész és határozottan bezavarod vagy grabancon fogva behajítod a lakásba!!! Nehogy már egy 3 kg-os kutya parancsoljon!!! Naponta hosszú séták, a két kutyával külön-külön, tanítás, FEGYELMEZÉS.

Amikor a kutyám 3. hívásra se volt hajlandó kijönni a házából, benyúltam, és két kézzel grabancánál-fülénél, mikor mi akadt a kezembe, kiráncigáltam és irdatlanul leszidtam...

Nem értem, attól, hogy kis kutyák, még kell a fegyelem és a tekintély...ha az emberek nem bírnak el egy kis testűvel, mit tennének 30-40 kg-os kutyával??? :O

2014. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!