Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy kutyában nincs meg a játékagresszió?

Figyelt kérdés

3 hónapos kan kutyusommal próbáltam számos alkalommal kötélhúzósdit játszani, de folyton elengedi a kötelet, nem hajlandó rendesen ráharapni és ha látja, hogy én is húzom, enged. Egyszerűen ilyenkor meg se próbálja elvenni tőlem. Magától viszont szívesen csócsálja, rángatja, hozza-viszi a játék kötelet, de a kötélhúzás valahogy nem sikerül.


Nem mintha baj lenne, de ismerősöméknél mindkét kutya imádja az ilyen játékokat, akár egész nap tudnák csinálni (akár egymással, akár a gazdival), és közben játékosan morognak, acsarognak, lelkesen rángatják a kötelet. Az én kutyám az első kisebb rántásra elengedi és hagyja, hogy elvegyem.


Ez normális? Lehet, hogy ő csak simán nem szereti ezt a játékot, vagy esetleg a lényegét nem érti még?

Nem mintha baj lenne, vagy ilyesmi. :) Csak kíváncsiságból kérdem, mert még nem láttam ilyet, az ismerős kutyusok mind imádják, az én kutyám az első, akinél ezt tapasztalom.



2014. aug. 18. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ő ilyen. Lehet később változik, de ezt nem lehet tudni.
2014. aug. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
minden kutya más és más játékot szeret, valakinek a kötélhúzás jön be, van amelyik a labdát szereti, vagy fribit próbálj ki több játékot is
2014. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem "játékagresszió" Még ilyen béna meghatározást......

Simán a zsákmányszerző ösztöne elég alacsony. Nem akarja birtokolni a megszerzett "zsákmányt".

2014. aug. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. :)


Utolsó, nagyon kérlek, hogy te meg ne a kérdés megfogalmazását értékeld, hanem a megfelelő választ add meg rá. Elnézést kérek, hogy 2 hét után (mert hogy csak ennyi ideje van saját kutyám) nem vagyok még profi a szakszavakat illetően.

2014. aug. 18. 21:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki nincs tisztában a "szakszavakkal", akkor nem használja azokat.

Milyen fajtájú a kiskutyád? Lehet ám erősíteni az ilyen készséget.

2014. aug. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Közép spitz. Bocsi, tényleg igyekszem a lehető legtöbbet utánaolvasni a dolgoknak, tájékozódni, ismereteket szeretni a témával kapcsolatban, mivel ő az első kiskutya a családban és szeretnék mindent a lehető legjobban csinálni, de még én is tanulok, nem csak ő. :)
2014. aug. 18. 21:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kiskutyám sem volt túl kitartó ebben a korban. Akart ugyan játszani mindennel, de a húzást ő is gyorsan abbahagyta. Már kezdtem beletörődni, hogy ilyen, mikor pár hónap múlva kinőltek az első álandő fogai, akkor kezdte csak igazán beleélni magát a játékhúzásba, és ahogy erősödött az állkapcsa, egyre kitartóbb lett. Mostmár percekig képes így játszani velem, és mindketten nagyon élvezzük. (kivéve persze, mikor felsebzi a kötél a kezem a rángatásától xD )
2014. aug. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!