Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhely a jobb megoldás...

A menhely a jobb megoldás ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A munkahelyem udvarára néhány hónapja betért egy kutya, és elég sok kiskutyát hozott a világra. Az anya kutyát bánthatták, mert rettentően félt mindenkitől, a hirtelen mozdulatoktól főleg, és sebhelyek is vannak rajta. Én lassan a bizalmába férkőztem, gondoztam, és nagyon megszerettem. Az elmúlt időszakban négy kiskutya kivételével sikerült a többit szerető családhoz adnom. A maradék négyet egy menhelyre fogom szállítani, a napokban tudják is őket fogadni. Muszáj vagyok ezt választani, mert már elég nagyon ahhoz, hogy valami problémát okozzanak az autósoknak, (stb...) és több családot már nem találtam, akiknek kutyára van szüksége. Az anya kutyát szeretném én megtartani, viszont sajnálom, amiért elszakítom a kicsinyeitől, akik nagyon ragaszkodnak hozzá. Tudom, hogy az eddigieket elosztogattam, de ott legalább tudom, hogy már családnál vannak, és foglalkoznak velük. Mi lenne jobb a kutyáknak? Ha az anyjukkal együtt mennének a menhelyre? Vagy nagyon megviselné őket, ha külön kerülnének? Féltem a nagy kutyust, hogy csak kicsiket keresnek a gazdijelöltek, és ő soha nem kerülne egy szerető családhoz, amit nálam megkapna. Mi a legjobb döntés ebben az esetben?

2014. aug. 20. 15:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Helyes, szerencsés eb, örülök a döntésednek.
2014. aug. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Emiatt nem kell aggódnod, hogy kiborulnak ha le lesznek választva. Persze hogy ki fognak borulni! De ez max 2 hétig tart, utána eszükbe se jut, már ha van rendes gazdijuk. Ez az élet rendje. Minden állat elhagyja a szüleit egy idő után, van amelyik előbb, van amelyik később.
2014. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!