Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyünk border colliet?

Vegyünk border colliet?

Figyelt kérdés
Tudom h millió hasonló kérdés van de nem érdekel. Szóval: a border collie elsökutyásoknak tényleg nem jó? Van akinek az elsö kutyája bc volt? És ha igen jò ötlet volt olyat venni vagy nem? Nevelés kérdése h késöbb majd lusta lesz vagy mozgékony?

2014. aug. 24. 10:39
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
Utolsó jó ötlet a Cezar milan-os videók megnézése nézek is párat :) ja és nem a leordtításra gondoltam nevelés alatt hanemtanítani, nevelni arra h mit szabad mit nem. Bizonyára nem érezné jol magát ha valaki mindig kiabálna vele.. Ja és télen beengednénk a kazánházba ahol olyan meleg van mint a házba. (btw klassz lehet ott Franciao.ban :) )
2014. aug. 26. 10:20
 22/50 A kérdező kommentje:

Megnéztem az ausztrál juhászkutyát. Télleg hasonló csak van egy kis gond... nagyon hosszú a szőre.. anyuék még a border colliet sem annyira akarják mert annak sem annyira rövid..

szóval szerintem maradok a bc-nél :)

2014. aug. 26. 10:26
 23/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltetlen az volt a problemam a hatso kerttel, hogy hideg, hanem hogy egy bc a gazdaja mellett erzi jol magat. Persze sokat alszik, de amikor itthon vagyok, mindig ott van ahol en, mindig figyel, de nincs lab alatt. Meg a furdobe is meg szokott kiserelni velem tartani :-D A konyhaba pl nem johet, de nem zarom ki estenkent, raszolok, hogy fekudjon-maradjon a kuszobre es onnan nezi ahogy fozunk es tevekenykedunk. Pedig 4.5 szobas a lakas, 90-ban az en szobamban van, vagyis ott, ahol en vagyok. Nem feltetlen nagy teret igenyel, hanem a te energiadat, idodet, turelmedet es lelkesedesedet. Ezt merlegeld! Tanitani kell, de nem csak arra, h mi a rossz es mi a jo. Feladat kell neki. Utsd be youtube-on, hogy border collie es nezd meg a talalatokat. Fresbee, flyball, agility, dog dancing, herding - ezekben verhetetlenek a borderek. Itt Lotaringiaban, ahol elek, rendszeresen vannak versenyek ahol csak es kizarolag torzskonyvezett (tehat fajtatiszta) bc-k indulhatnak. Pontozz csak le, de NEM A HATSO KERTBE VALO KUTYA. Nem tudom, hany eves vagy, es hogy sajat kutyadnak szeretned-e? Mert irtad, h fater nevelgetne.
2014. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:
14 vagyok és természetesen elöre engednénk ha kint vagyunk. Mindenképpen megtanítanám frizbizni és dog dancingre (ez alap :D ) lenne itt egy kérdés: ha csak túrázni mennék akkor hány órára lenne érdemes? mert nem messze tőlünk van egy hatalmas tágas erdő néhány tóval, forrással és mellette egy nagyon meredek domb. Ha hétvégenként oda kivinnénk az nagyjából lekötné? Meg persze vinnénk frizbit :)
2014. aug. 26. 13:00
 25/50 anonim ***** válasza:
Lekotné :-) 3-4 orara nyugodtan kiviheted. Egy dologra gondolj meg, hogy tervezed a jovod? 5 ev es 19 leszel, ha elkoltozol viszed? Egyetem? Koloba nem tudod vinni. Ebben az esetben apukadat meg kell kerdezni, h tud-e vele foglalkozni, tanitani, lefoglalni, sportolni, suliba vinni. Ez egy 15 eves vallalas, gondolni kell a kesobbiekre is, ezt beszeljetek meg :-)
2014. aug. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:
Tudom :D és albérletet bérelnék ahova szabad vinni kutyát :) amugy meg tudná szokni ennyi év után a bentlakós életmódot? :O
2014. aug. 26. 13:29
 27/50 anonim ***** válasza:
Biztosan meg tudna szokni, hha akkoris megkapna a kello figyelmet es gondoskodast, lemozgatnad, lekotned az agyat stb. Nem ertek egyet azzal, hogy nem lehet lakasban tartani, nem csak a sajat peldam okabol. Szerintem lakasban valaki mellett, aki kello figyelmet szentel neki, sokkal jobban erzi magat egy border, mint a kert vegeben egyedul. Ha nem kotitek le az agyat, rombolni fog. Ez szo szerint ertendo. Lebontja a falat is :-) tenyleg jol gondoljatok meg, mert az lesz a vege, h "Istenem, ez a kutya egy pokolfajzat, borzaszto rossz" es tarsai. Raadasul viselkedesi problemakat, sot epilepsziat is "kifejleszthet" a megfelelo odafigyeles hianyaban. Azt megkerdezhetem, hogy miert pont BC-t szeretnel?
2014. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
Hogy miért? Mert pár hete nézegettem mindenféle kityákról infókat meg minden és valamilyen oldalon fel volt sorolva a 10 legokosabb kutya és ott volt a border. Kíváncsi voltam h ez mégis mit tud amit a többi nem. Beirtam a youtube-ba és amikor elkezdtem nézni az egyik videót! Na attól perctől kezdve totál le voltam nyűgözve, már millió dolgot olvastam róla, videókat néztem stb. de nemrég tudtam meg hogy ez a kutyus nagyon divatba jött.. hát nekem abszolút nem azért tetszik mert húú ez most divatos kutya ilyen kell nekem aztán majd pár év múlva a menhelyen vagy a jófogáson köt ki mert már más kutya kell ami az újabb divat...nem dehogyis. Sose követtem igazán a divatot most sem fog megváltozni. Azért szeretnék ilyen kutyust mert szeretnék egy jóbarátot akivel lehet játszani (mert ugyebár egyke vagyok) mozogni, túrázni, bármi olyat amihez ketten kellenek :) sok komment& videó alapján ez extrém okos kutya ezért is nagyon tetszik. Ja és lenne kérdésem. Frizbizni egy éves kor alatt lehet vele? Mert valahol azt olvastam h egy éves kor alatt nem szabad vele ugrálni. Vagy ha alacsonyan dobom úgy jó lesz? Köszi :)
2014. aug. 26. 18:41
 29/50 anonim ***** válasza:

No, hat ez jo hozzaallas, csak majd arra figyelj akkor, hogy amikor valtozik az eleted, akkor sem szabad figyelmen kivul hagyni az igenyeit (mikor majd jonnek a faszik, csajok - nem tudom, fiu vagy lany vagy-e - meg az egyetemi pialgatasok, partyk vagy esetleg LAN-partyk, neked akkoris napi 4-5 orat a kutyara kell forditanod.

Labdazz vele fresbee helyett az elso evben, az a bizti - en is ugy tudom, hogy nem jo neki az ugralas 1 eves kora alatt.

2014. aug. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. Nos szerintem ilyennel nem lesz gondom. Bár az osztársaim másképp vannak ezzel (néhányan) és én ugygondolom h barátom majd csak 16+ évesen lesz és AZT csak 18+ évesen piálást meg sehogy. Szóval a kutyus jól fogja érezni magát melletem.:) remélem
2014. aug. 27. 08:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!