Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyünk border colliet?

Vegyünk border colliet?

Figyelt kérdés
Tudom h millió hasonló kérdés van de nem érdekel. Szóval: a border collie elsökutyásoknak tényleg nem jó? Van akinek az elsö kutyája bc volt? És ha igen jò ötlet volt olyat venni vagy nem? Nevelés kérdése h késöbb majd lusta lesz vagy mozgékony?

2014. aug. 24. 10:39
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
Elottem szolo tokeletesen igazat beszel. Ezert mondjak, hogy nem valo elso kutyasnak, ezt probaltam en is magyarazni, tenyleg kemeny feju, es a rossz viselkedest is u.olyan konnyeden sajatitja el, mint a trukkoket, hha a gazdaja nem fordit eleg idot / energiat a nevelesere. (Elozo 10 kommentes voltam.) Van egy tippem neked, kerdezo, vasarolj egy borderekrol szolo konyvet, olvasd el, tanulmanyozd ezer fele keppen, keszulj, ahogy csak tudsz, gyujts megfelelo osszeget (sok tizezerne kerul egy BC), torzskonyv nelkulit venni eszedbe se jusson, nehogy atverjenek. Mikor izgatott az ember, es nagyon szeretne valamit, turelmetlen, akkor konnyen sebezhetove es atejthetove valik (en legalabbis sajna ilyen vagyok / voltam). Arra gondolj, ha nem torzskonyves, akkor NEM border collie! Legalabbis bizonyos, hogy nem 100%-ban. Torzskonyv nelkul NINCS fajtiszta kutya, ezzel a lendulettel orokbe fogadhatna az ember egy border kinezetu kutyat egy menhelyrol. A torzskonyv biztositek arra, hogy minden felmenoje BC, tehat a te kutyad is azzal a geniusszal es tulajdonsagokkal rendelkezik majd, amit a standard eloir, igy tudod csak versenyeztetni, kiallitasra vinni. Ezt nem azert irtam ide, mert azt feltetelezem, n torzskonyveset vennenek neked a szuleid, inkabb kozerdeku kozlemeny :D A torzskonyv garancia az egeszsegugyi allapotara is, a tenyeszto elvegeztet bizonyos szureseket, mielott kiadna a kezebol a kutyakolykot. Ezt tessek szem elott tartani, es csakis megbizhato helyrol kutyat venni. Komolyan torvenyi szabalyozas kellene a szaporitasra, buntetnem, ahol erem!
2014. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
Utolsó mindenképp törzskönyveset veszünk mert valóban nem lehet tudni hogy milyen lesz sajnos.. könyvet pedig majd könyvtárba/könyvesboltba mindenképp keresek :)
2014. aug. 28. 16:04
 43/50 A kérdező kommentje:
Ja és tk-ás bc-t mennyiért lehet kapni minimum?
2014. aug. 28. 16:24
 44/50 anonim ***** válasza:
35%

Ilyen embernek nem valo bc...!!!! Plane hogy elso kutyanak lenne raadasul border collie....biztos vagyok benne hogy nem nevelned jol....meg a kuytakhoz erto edzok is nagyon nehezen birnka a bc-kkel..inkabb vegyel labradort vagy bernit....meg futashoz kell a kutya ?? Te veteg vagy hogy csak ezert kell kutya??? Meg hatsokertbe zarnad,kazanhazba...hat grat azt hiszed attol lefogja magat mozogni?????? Elkellmenni vele agilityzni stb

..nem beszelve a markas kutyataprol ami nem olcso...ezt a fajtat nem lehet nemi neve sincs szarral etetni.mar bocsanat a szoert....SZOVAL NEHOGY BORDERT VEGYEL MERT A KUTYANAK IS ROSZ LESZ ES NEKED IS MERT IGY HA IGY TARTOD KEZELHETETLEN LESZ ES A SORSA A FAJTAMENTOKNEL KOT KI VAGY MENHELYEN!!!!!! MAS FAJTAT VALASSZ!!!!!

2014. aug. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:
Utolsó. Irtam hogy: FRIZBI DANCING DOG ÉS FUTÁS!!! Hogyha ezek közül valamelyiket nem érted olvasd el mégegyszer. Köszönöm.
2014. aug. 28. 21:27
 46/50 anonim ***** válasza:
Ez nem igy mukodik, h "legolcsobban mennyiert lehet bc-t kapni". Ez nem egy hasznalt iPhone :D nezd vegig a kenneleket, es tajekozodj - ez lenne a minimum, de ezt a szuleiddel egyutt tedd. Hangsulyoznam, h a kutya vallalasa kozos felelossegetek! Mivel nem fogod tudni ellatni, nem te fizeted a koltsegeket, plane! Minden aldott nap 3 oraval szamoljatok! Ez a legeslegeslegalja idotartam, hha egyedul lesz a kert vegeben. En az enyemet napi 3-4 orat setaltatom / futtatom / jatszok vele a parkban, zoldben, emellett folyamatosan mellettem van. Az agya is az enyem mellett van, elso naptol kezdve. Sot, neha magam melle veszem es egyutt alszunk. Boldog kutya, imadom, csaladtag! Ez a kazanhaz / kertvege borzaszto. Szet fog szedni es asni mindent, amit er.... Es meg le is lesz a vegen cs.szve, mert "rossz".
2014. aug. 29. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Csak addig lenne hátul amig nem érek haza (2 óra) aztán kimennék hozzá :)
2014. aug. 29. 10:40
 48/50 anonim ***** válasza:
Es hogy tervezel jol tanulni, valamint felsooktatasra keszulni, majd szerezni egy diplomat mindekozben? Lehet, h 14 evesen meg nem ragodsz ilyeneken, pedig erdemes. Nem bizti, h itt van az ideje a kutyavasarlasnak. Olyat kellene vennetek, orokbe fogadnotok szerintem, amelynek nevelese es tanitasa nem olyan nagy feladat, es nem igenyel tapasztalatot. Nekem, ugy, h a 3. diplomam csinalom, eletem eddigi legnagyobb kihivasa a border collie-m. En is lesz@artam, mar elnezest, h nem elso kutyas gazdanak valo, mert kulonleges kutya, azert, mert en magam kulonleges ember vagyok olyan tekintetben, hogy tudom magamrol, mennyire tudok szeretni egy elolenyt, es igy, ha megszakadok is, ha evekig semmi mas "szabadidos" elfoglaltsagom nem lehet, akkor is kutyakikepzot faragok magambol, es kielegitem a kiskutyam igenyeit. ERRE NEKED NINCS LEHETOSEGED. Igen, azert, mert 14 vagy, es a szuleidtol fuggsz minden tekintetben (akiknek lehet, h nem fog tetszeni, h 150.000-es kutyat akarsz, akihez termeszetesen premium tap dukal, nem beszelve az allatorvosi koltsegekrol, kutyaiskolarol), illetve most kezd el kialakulni a szemelyiseged. Szinte gyerek vagy es epp ezert nincs benned kello felelossegerzet, es gyozkodod magad, h marpedig kell ez a kutya. A border amugyis hajlamos a dominanciara, raadasul egygazdas. Ha apukad probalgatja majd nevelgetni, legjobb esetben ot tekinti magat fonoknek, rosszabb esetben sajat magat, es nehez lesz vele. Nah mindegy, csak n ertem, h mer nem lehet venni egy aussiet v egy sheltiet, akar bernit, amelyekkel konnyebb. Amugy a dontes a tied, mi elmondtuk a velemenyunket.
2014. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
39%
remélem nem veszel!!!! a legjobb lenne neked egy goldi,bár lehet inkább lezdj egy kistesű kutyával! ajánlom
2014. szept. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Na vegul mi lett? BC-t kaptal? :)
2015. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!