Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek falkavezér?...

Hogyan legyek falkavezér? Hogyan szokhatnánk össze?

Figyelt kérdés

Egy éve örökbefogadtam egy kutyát. Mindent megkap, mindent megteszek érte, hogy a lehető legjobb élete egyen. Minőségi tápot kap, naponta, maximum kétnaponta sétáltatom. Kerti kutya, de estére bejöhet. Néha még a kanapéra is felhívom ha tvzünk. Kutyaiskolába hordom.

A problémám az, hogy egyáltalán nem figyel rám. Ha kimegyünk, akármit csinálhatok vele, az emberek meg a kutyák érdeklik. Itthon sem tudok vele gyakorolni, mert kb fél óra múlva megunja és otthagy.

Az iskolában küszködünk, egy fél óra mulva a kajával sem foglalkozik. Nagyon irigylem azokat a gazdákat, akikre úgy néznek a kutyáik, mint az istenre. Ez a kis majom rám se néz.

Ezmellett kiszámíthatatlan is. Egész nap ugatja a semmit, ha elhívom, újra kezdi. Kutyákkal egyáltalán nem barátkozik, ha sétálunk, minden kerítés mögötti kutyának neki ront. Az ismerkedő kutyákat is ugatja, morog.

Már minden könyvet elolvastam a témában, be is tartom, de egyszerűen egyáltalán nem kötődik hozzám, mindenki máshoz igen.

Olyan, mintha arra kötelezte volna el magát, hogy tönkretegye az életem!

Egyik percben eg kis bújós angyal aki az ölembe ugrik, utána meg szétrágja a legjobb cipőmet, elássa, összeverekszik más kutyákkal, vagy csak sz@rik a fejemre magasról.

Hogyan változtassak a helyzeten?



2014. aug. 25. 09:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ők voltak a környéken az egyetlen suli, ahol beengedik a többi kutya közé, mert nekem fontos, hogy kezelhető legyen különböző ingerek közt.

Igen, az eredeti kérdés is erről szólt, hogy min kéne változtatni, hogy elfogadjon falkavezérnek. Illetve az utóbbi időben a kapcsolatunk az akarat csatájáról szól. Ha akarok valamit, ő mást akar és egyikőnk sem enged, ennek pedig folyamatos csatározás az eredménye. Én büntetem, ő szétszed valamit. Ha figyelmen kívül hagyom, vagy büntetésben van, rombol. Már volt, hogy kiraktam a kocsiból és futtattam utána, a fáradtságtól összeesett és inkább nem fogadta el a kaját, csak ne kelljen rám nézni. Ott volt előtte a kaja és elsétált...

Tudom, hogy valamit én nem csinálok jól, de egyszerűen nem tudom, mi lehet velem a baj.

2014. aug. 25. 15:48
 12/18 anonim ***** válasza:

Neked most nem az lenne a fontos, hogy beengedjék a többi kutya közé. Azt kell rendbe tenni, hogy te vagy a gazdája, ő meg a te kutyád.

Mi az, hogy "egyikünk sem enged"? És mikor, miért büntetsz, és hogyan?

2014. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Imola Ágnes ***** válasza:

Nem értem milyen sulik máködnek arra, de mind1, ez sokat nem segit neked. Lehet, hogy egyszeráen nem kajás... van ilyen... ha sem játékkal, sem mással nem tudod motiválni, akkor mozgasd. sokat...és változatosan, ez legyen a figyelemelterelés. Vidd el sétálni, és amint nekiindul egy kapunak, rövid póráz, és kocogós mozgás, jobbra-ballra, össze vissza, és rövid pórázrántással jelöld neki az irányt, ne húzd magad után, hagyd, hogy kövessen. Kontrolált területen kergetőzzetek, szabályok nélkül. Ha van rá lehetőséged, valakivel gyakorold azt, hogy ő tartja pórázon a kutyát, te elszaladsz előle, és híod, csqalogtatod, játszol egy labdával... vagy akármi, csak, hogy figyeljen rád... mikor már láthatóan tépi a pórázt, és feléd akar menni, akkor elengedi, te pedig elfutsz előle, mikor utolér, akkor nagy játék... sok sok séta szökséges, de nem a katonás rendben, nem láb mellett, hanem közös bóklászós, felfedezős, szaglásós séta. ha a szakkönyvek által leírtakat össze-visza használják, normális, hogy ellenkezést vált ki a kutyából. ne zárd ki a falkából, ne zárd be sehova. ha idegesít ignoráld, de teljesen, és se negatív, se pozitív figyelmet ne adj neki. Ennyi pont elég egyenlőre. Kezdetben legyen a környezete kutyaszegény, és kerüld a konfliktushelyzeteket... először szokjatok ujra össze, majd utánna előröl az alapengedelmesség, és egy normális oktatóval szocializáció.

Minden egyes gyakorlatot hamarabb kell te abbahagyj, minthogy a kutya megunja, vagy az unalom első jelét mutassa, akkor is, ha ez 2 perces labdázást eredményez.

Továbbra is azt mondom, keress egy kiképzőt, de talán addig ezek segítenek....

2014. aug. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Imola Ágnes ***** válasza:
Bocs, az elirásokért... 3 nyelven dolgozom a számítógépen...sokszor keverem:P
2014. aug. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az egyikőnk sem enged azt jelenti, hogy egy egyszerű példával szemléltessem: ő balra akar menni, én elindulok jobbra, erre az ő reakciója: belefojtja magát a nyakörvbe, kétlábon kapálózik, ugat, tépi a pórázt. Én meg ugye csiga jármódban haladok jobbra, miközben a kezem az elszakadás határán mozog.

Tegnap volt nálunk egy házhozjáró kiképző diagnosztizálni. Az ő véleménye szerint nem csak kamaszkori hülyeség, hanem a teljesen kimaradt kölyökkori szocializáció és valószínűleg örökletes ideggyengeség kettőse. Azt javasolta, hogy vigyem el az ő bentlakásos sulijába legalább egy hétre, hogy a kutyákkal és idegenekkel való kapcsolatát rendezze. Nem szívesen válok meg tőle, igazság szerint sosem voltam híve ezeknek a megoldásoknak, magam szeretnék úrrá lenni a helyzeten, de a kiképző szerint ha nem mozdítom ki a problémás közegből, sosem fog megoldódni a helyzet.

2014. aug. 26. 11:59
 16/18 Imola Ágnes ***** válasza:
Ez a házhozjáró kiképző milyen? Van róla referenciád? Láttál általa képzett kutyákat? Beszéltél olyannal, akinem megoldotta a problémáját? Nem tetszik sem az ideggyengeség (sok kutyára mondják, de nagyon kevés ideggyenge), és a bentlakásos sem, így elsőre... nézz utánna annak is..
2014. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A bentlakás helyett inkább keress olyan kiképzőt, aki csak veled foglalkozik. Aki megmutatja, TE miként oldjál meg helyzeteket.
2014. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

A környéken ő az egyetlen, aki vállalható áron házhoz jött. Nagyon rossz ezt mondani, de nem engedhetek meg magamnak több költséget, főleg most, hogy az egyetem is lassan kezdődik. Sajnos nem tudok 30-40ezret kifizetni havi 3-4 (tehát heti 1) alkalomért,hogy egy kiképző csak velünk foglalkozzon háznál ezért járunk "csak" kutyasuliba. Emellett persze a folyamatos orvoshoz járkálás, hogy szinten tartsuk a kutya rosszul kifejlődött bélnyálkahártyáját, a gyógytáp... és persze szeretnék életet is, a legjobb az lenne, ha ezzel a "kis" majommal együtt. A havi fix félretett pénz a kutyára sajnos nem elég mindenre, nem akarom megcsapolni, mert sosem lehet tudni mikor üt be a baj.

Ezért gondoltam, hogy talán valaki tud leírni, vagy csak tanácsot adni az említett kapcsolatépítő gyakorlatok közül.

Ha nincs más választás, sajnos marad az új gazdi keresés, akivel talán könnyebben össze tud szokni, főleg ha rosszabbodik a viselkedése, hiszen nem egyedüli kedvenc és az én hibámból őket nem szívesen tenném ki veszélynek.

2014. aug. 26. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!