Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetek akkor is falkavezér,...

Lehetek akkor is falkavezér, ha ebben a család többi tagja hátráltat?

Figyelt kérdés

Alapvetően próbálok Jan Fennell kutyapszichológia c. könyve alapján viselkedni, betartom a fő elveket (köszöntés, evés, séta, idegenek). A gond az hogy ezt rajtam kívül senki nem tartja fontosnak az öttagú családban, mindenki kb az ellenkezőjét teszi annak amit kellene. Gondolok itt arra, hogy anyukám pl. az asztalnál ad neki kaját ha kunyerál, stb.

Arra lennék kíváncsi, hogy nem zavarodik-e össze teljesen a kutya, ha a többieket maga mögé helyezi is a sorrendben (ha nekik ez jó....) engem elismerhet-e vezérnek?



2014. aug. 12. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy elismer-e vezérnek, vagy sem, azt nem tudom. Az viszont biztos, hogy egy idő után tökéletesen tudni fogja, kivel, miként kell viselkednie.
2014. aug. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is ebben bíztam. :)
2014. aug. 12. 20:37
 3/11 anonim ***** válasza:

nálunk is ilyen kb a helyzet, rám a kutyám 100%-ig hallgat, szüleimre kb mikor olyan a kedve

Ha eszünk akkor mindig édesapámhoz üll oda mert én meg édesanyám nagyon ritkán adunk neki valami, apum viszont szinte mindig :)

2014. aug. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Ne próbálj úgy viselkedni, mint egy flkavezér, hanem légy az! Ezek a viselkedésminták (köszöntés, evés, séta, ki megy ki az ajtón, stb.) nagyon jó gyakorlatok, de semmit nem érnek, ha valójában nem vagy vezér a kutya szemében. Egy igazi falkavezér pedig akár figyelmen kívül is hagyhatja ezeket, mert akkor is vezér marad.. Agyban dől el minden. Amúgy tényleg ugy lesz, ahogyan mondták előttem, megtanulja hogy kivel hogyan kell viselkedni.
2014. aug. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom,hogy ettől falkavezér leszel e,de ha következetes vagy ,pl te soha nem adsz neki asztalról,nem engeded fel az ágyadra stb.akkor betartja a szabályaidat.
2014. aug. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 13. 12:41
 7/11 A kérdező kommentje:

Imola Ágnes, akkor min múlik még? Mivel érhetném el, hogy legyen tekintélyem, és gyakorlatilag lesse minden szavamat? A tanításon kívül persze...

Kisugárzáson múlik, vagy hogyan kell viselkednem, hozzáállnom a dologhoz?

2014. aug. 13. 13:01
 8/11 Imola Ágnes ***** válasza:

Figyelj, erre nincs trükk vagy módszer. Egész egyszerüen minden helyzetet neked kell uralnod, és minden helyzetben azt kell érezze a kutya, hogy te vagy a főnök. Te kell megmutasd neki, hogy mikor, mit és hogyan tehet.... egyszerű példa: ha egy kutya megtámad benneteket az utcán, és ugatva közzeledik, akkor a te kutyád nyugodtan kell várja, míg te eldöntöd, hogy mit akarsz kezdeni a helyzettel: ha nyugodtan továbbsétálsz, akkor azt kell tegye ő is, ha ellentámadásba indulsz, akkor ő is támadhat, de csak utánnad. De elsődlegesen a te dolgod visszakergetni azt a kutyát.

Ehhez azonban a te kutyád azt kell érezze, hogy rádbízhatja a döntést, elég stabil, határozott és erős vagy ahhoz, hogy megvédd a falkát. Fel kell nőni a feladathoz.

2014. aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Világos. Köszönöm a választ. :)
2014. aug. 13. 13:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy foglmaznám meg, hogy ez egyfajta életstílus, egy állandó, bizonyos fajta hozzáállás az élet dolgaihoz, ezért is nem megy sokaknak. Nem kell hűdekeménynek lenni a kutyával csak következetesnek és átlátni a szitán, illetve kinyilvánítani, hogy te vagy a döntéshozó legyen szó bármiről. Ez nem azt jelenti, hogy mindent állandóan kontrollálni kell, de tudatában kell lenni a dolgoknak, pl. hogy mivel próbál manipulálni a kutya úgy, hogy esetleg észre sem veszed.


Az, hogy a család többi tagja hogyan viselkedik vele, abszolút irreleváns. A kutya tudja, hogy te ki vagy és mit engedhet meg magának veled szemben. Példa: a párom imádja az asztal mellől etetni a kutyát, mert hát "olyan aranyosan néééééz....". A kutya csak tőle kuncsorog, tőlem nem, mert tudja, hogy nem kap. Ez persze nem jelenti azt, hogy valamit adni szeretnék neki, azt nem adom neki oda később, de nem az asztalnál, mert tudom, hogy az hová vezet. Vagy: fel akar jönni az ágyra, odasompolyog, néééz, sürög-forog, stb. Ilyenkor elküldöm, elmegy. Ha szeretném, hogy feljöjjön az ágyra, akkor egy perc múlva felhívom. De nem akkor és nem azért, mert ő kérte. Ilyen apró, de fontos dolgokon múlik az egész.

2014. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!