Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett divat kutya a...

Miért lett divat kutya a border collie?

Figyelt kérdés

Mindenkinek border akar. Még az is aki nem ért hozzá miért?

Több tenyésztő barátom is panaszkodott emiatt hogy a vevő közölte hogy nem fog vele rendszeresen sportolni természetesen lerakta…


2014. aug. 26. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Mivel az ausztrál juhász is felkapott de azokat sokan nem tudják megfizetni keresnek egy olcsóbbat amit akár szaporítónál is beszerezhetnek pl a blue merle border collie-t. Mert mindenki azt mondja róluk, hogy milyen okos, ügyes kutyák a gazda pedig sportos és kutya imádó lehet ha bordere van.
2014. aug. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Majd lecseng ez is,
2014. aug. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Mert szép és okos.Annyira, hogy azt gondolják még tanítani sem kell, majd mindent tud magától.

Néhány éve a beagle volt divat, elötte pedig a vizsla.Tele vannak a lakótelepek napi fél órát sétáltatott vadászkutyákkal.Érthetetlen számomra.Most jönnek a terelőkutyák.

Mi is bordert akartunk egyébként, kifejezetten sportra, de engem elrettentett a divatossága, végül a mudit választottuk.Remélem, ők sosem jönnek így divatba!

2014. aug. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert szerepel egy a Barátok köztbe :)

Am az előbb leírtak miatt divatos kutya. Sokan azt hiszik hogy olyan okos hogy még foglalkozni sem kell vele.

2014. aug. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért amiért régen a német juhász, a dalmata, a bichonok, a rotweiller a stafford....
2014. aug. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kinézete miatt, na meg azért mert mindneki tudja, hogy elvileg a Border Collie a legokosabb kutya a világon. Sokan azt hiszik tanítani nem kell... egyébként meg éppenhogy nehéz esett egy átlagos embernek, hiába okos, ha egy nem ért hozzá a gazdája. A biztos, hogy a magyar ember átlagban lusta, szóval nem a természete miatt szeretne mindenki ilyen fajtát. :D Amúg külsőre nekem is nagyon tetszik, mert gyönyörűek, főleg a fekete-fehér. Viszont én nem tartom olyan extra okosnak, ahogy egyesek beállítják, szerintem semmiben nem különbözik a TOP 10 legokosabb fajtától, csak annyiban, hogy jóval több foglalkozást és fárasztást igényel. :)
2014. aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
Mert gyönyörűek és okosak! Nem agresszívak, nem túl nagy testűek, tehát egy gyenge ember is elbír velük. Nyilván az lenne az igazi, ha mindneki sportolna a borderével, de akinek nincs annyira ideje, vagy fizikai okokból nem tud sportolni, az attól még vágyhat egy társra, nem? És egy bordert azért valljuk be kevésbé kockázatos tartani mint egy staffordot vagy egy vizslát.
2014. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenhol a "világ legokosabb kutyája" néven ismerik, a sok majom meg azt hiszi, hogy akkor tanítani se kell, mert úgy születik.
2014. aug. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti veled nem értek egyet.

Egyáltalán nem könnyebb tartaniuk egy bordert mint egy amstaffot vagy vizslát. Ha vágyik valaki egy társra akkor olyat válasszon akiknek az igényeit ki tudja elégíteni.

Köszönöm a válaszokat

2014. aug. 26. 18:28
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Most mivan, talán nem a kérdésre válaszoltam?? Azt kérdezted, miért vesz mindenki bordert. Írtam választ, hogy azért mert azt hiszik nem kell vele annyit foglalkozni, mint más kutyákkal. Azt is leírtam hogy ezzel nem értek egyet, erre 0%-ra pontoztok??
2014. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!