Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 10 hetes border collie...

A 10 hetes border collie kutyám szokott felmászni a lépcsőn pár fokot, de van olyan, hogy megy legalább 10-20-30 lépcsőfokot is. Ennyitől még ugye nem lehet baja?

Figyelt kérdés
2014. aug. 27. 07:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha leesik, akkor lehet baja.

Ha nem esik le, akkor nem.

Örüljetek neki hogy szereti a kihívásokat és le is tudja küzdeni azokat! Az enyém addig addig próbálkozott, amíg minden lépcsőre fel bírt mászni. Az elején sírt, nyüszített, hogy nem megy neki, de nem adta fel, most meg már imád lépcsőzni, sikerélménye van tőle.

2014. aug. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első rosszul tudja, ha nem is esik le, akkor is lehet tőle baja, főleg ha 10-20-30 lépcsőfokokat megy. Egyszerre egy pártól még nem lenne gond, de ennyi lépcsőzés egy 10 hetes(!) kiskutyának túlságosan megerőltető, az ízületei simán tönkremehetnek, aztán majd jön a sántítás, diszplázia, akármi. Nem szabad hagyni, hogy így lépcsőzzön! Hosszabb lépcsőn ölben kell vinni, míg nagyobb nem lesz (én olyan 3,5-4 hónapos koráig mindig ölben vittem a csigalépcsőnkön le-fel a kutyáimat). Az ízületek védelmére pedig esetleg érdemes volna valami zöldkagyló készítményt adni neki (nem kalciumot!), de ezt legokosabb megbeszélni az állatorvossal.
2014. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocsi azt nem gondoltam hogy naponta 10x megteszi ezt az utat a lépcsőn. Azt hittem csak egyszer kétszer próbálkozik néha és ennyi. Így igaza van a másodiknak, de én bennem ez fel sem merült.
2014. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!