Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » /Babezia/ sajnos tegnap az én...

/Babezia/ sajnos tegnap az én kutyám is belesett, nem tudom mit csináljak!? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tegnap reggel kezdődött az egész, ki se akart jönni a házábol, ugyhogy szoltam is a dokinak. 40 fokos laza volt, pár percig rangatozott a feje. Alig birt labra allni, en vittem a kezemben. Beadta neki a doki a szurit, meg mellé valami antibiotikumot. Este folyamatosan csökkent egy picit a láza, ma már jobban van, bennt van a szobaba most de reggel kivittem, és mikor vissza mentem érte, magától kijött a hazabol, előtte csak porazzal jott ki. Eszik rendesen, iszik, és a vizelete is már kezd sárgás lenni, ja és nem lazas. Tud menni egyedül, a lépcsőn is , de azért ott vagyok szorosan mellette le ne essen. De viszont a feje megint elkezdett rangatozni picit nem sokaig meg nem is vészesen. Nem tudom mit adjak neki esetleg? Vagy, hogy így, hogy ma is rangatozott a feje, mi lesz a szövődménye? Rengeteg cikket elolvastam, de reszletesen egyik sem írta le. A doki meg csak annyit mond,h kedveskedjunk neki.. Volt valaki hasonló helyzetben? Nem tudom mit csináljak, tanácstalan vagyok. Ja es nagyon erős szervezete van, fiatal 2 évesalig múlt Ambull.
2014. aug. 27. 12:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%
A lázát mindenképpen csillapítani kell, nedves törölközővel vagy valamivel, de a Wikipedia szerint babesia esetén előfordulhat az, hogy nem is a babesiába hal bele, hanem a láz előbb viszi el. Sajnos pillanatok alatt végezhet a kutyával, úgyhogy hívogasd a dokit kitartóan. Remélem meggyógyul. :'(
2014. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszi aranyos vagy :)

Volt tegnap a doki, azt mondta nagyon jól néz ki a kutya, és még időben elkaptuk. A rangasra azt mondta, hogy nagyon megviselte a szervezetét ez a baci, és ezért rangatozott. De azt mondta elmúlik magától, és h ne foglalkozzunk ezzel, csak ha durvulna a helyzet. Ma már nagyon eleven, csak még játszani nem akar.

2014. aug. 28. 09:00
 13/16 anonim ***** válasza:
11es vagyok. Hülyeséget írtam hogy lepontoztatok???
2014. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le :)
2014. aug. 28. 11:06
 15/16 A kérdező kommentje:
Jókat írtál egyébként szerintem, csak nem ez volt a kérdés :) irtam h jobban van, a kérdés az az volt h miért rangatozott a feje, és mivel segíthetnék még az állapota javulásában :)
2014. aug. 28. 11:09
 16/16 A kérdező kommentje:

sziasztok!

szerintem az idegrendszere károsodott :( de remélem ez múlhat.

nagyon jól van, olyan mint régen volt, játszik is.

csak mikor aludt itt bennt a szobában, és beléptem, nagyon megijedt. meg mikor vacsizott az ajtó mellett evett, és ahogy nyitottam ki az ajtót, félt az ajtótól. párom köhögött és szintén megijedt :( ma már nem láttam, hogy lett volna fejrángása, de álmában, mikor idebennt alszik mélyen alszik és nagyon rángatózik olyankor, és ha csak nagyon hangosan szólunk arra ébred fel, és kába nem éber...

párom attól fél, hogy egyszer csak bekattan, elveszíti az ítélőképességét és ránktámad.. szerintetek ez lehetséges??

2014. aug. 28. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!